Köpükle Varis Tedavisi: kılcal varis dışındaki tüm varis hastalıklarına uygulanabilen ve köpük tedavisinde hastaların çok memnun kaldığı bir tedavi yöntemidir. Varis tedavisinde köpük yöntemi hakkında bilgileri doktorumuz bakın nasıl aktarıyor.

Damar büzüştürmede denilen skleroterapiye benzer şekilde ilacın köpürtülerek damar içine verilmesi şeklinde tedavidir.Skleroterapiye benzesede daha az  ilaçla daha fzla damar tedavi edildiği için yan etkiler belirgin ölçüde azaltılır.Kullanılan ilaç miktarı skleroterapidekinin beşte biri kadardırçAvantaj ve dezavantajları skleroterapiye benzer ama daha azdır.Köpük tedavisi biraz daha ağrılı bir tedavidir.

Köpük Varis Tedavi Avantajları

-Hasta memnuniyeti tamdır
-Yatırım maliyeti yoktur
-Kılcal varis dışındaki tüm varislere uygulanabilir
-Ayaktan uygulandığı için iş gücü kaybı olamaz aynı anda işe dönülebilir
-Ameliyatla tedavi edilebilen tüm varisler tedavi edilebilir
-Ağrısız bir tedavi şeklidir
-Tecrübeli ellerde sorun yaşanmaz

Köpük Varis Tedavi Dezavantajları

-Bir günde uygulanacak ilaç miktarı sınırlı olduğundan seanslar gerekebilir
-Seyrek olarak leke yapabilir(2-12 ayda düzelir)
-Uygulamanın ertesi günü hafif ağrı olabilir

-Kızarıklık ve morluk olabilir (15günle bir ay aralığında geçer)

-Lokal şişlik olabilir (bir haftada geçer)

http://www.medicalart.com.tr/varis-hastaligi.html
http://www.medicalart.com.tr/ameliyatsiz-varis-tedavisi.html

   Paylaş

Köpük Varis Tedavisi için 94 yorum yapılmış


rojin

peki baldırımın hemen üstünde su toplamış küçük bi baloncuk var ayakta fazla durduğum zaman akıntı yapıyo bu nedir acaba bana bu konuda yardımcı olur musunuz
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Baloncuğunuzu görmeden yorum yapabilmemiz mümkün değildir.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

dilzar

mrb doktor bey benim de varis sorunum var yaklaşık 3 yıldan beri ve baya şişkinlik var arada bi de akıntı yapıyo bacağım sizden öğrenmek istediğim kliniğiniz de tedavi olursam şişkinlik kesin geçer mi ve bi doktorum bana akıntının varisten kaynaklandığını en kısa zaman da tedavi olunması gerektiğini söyledi bu iki soruma cevap verirsenizçok sevinirim ve en kısa zaman da kliniğinize gelirim şimdiden çok tşkler iyi günler diliyorum
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Şikayetinizi net anlatamamışsınızAkıntı nasıl bir şey.Variste akıntı olmaz.Tedavi edilebilir bir varisiniz varsa hiç endişe etmeyiniz sizi ameliyatsız tedavi ederiz.Ama buna muayeneden (ücretsizdir) sonra karar veririz.

ayşe

mrblar bende 4 yıldan beri varis var ve bacağımda beni en çok rahatsız eden şişmiş olması 4 yıldan beri doktor doktor gezdim bana sürekli varis çorabı verdiler fakat bunun bi faydası olmadı fazla ayakta durduğum zaman daha cok şişiyo ve damarlar belirginleşiyo kliniğinize gelirsem uygulayacağınız tedavi kesin çözüm olurmu bu arada 20 yaşındayım
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Kliniğimizde sizi varislerinizden %100 kurtarırız.Tedavi edilen varisler birdaha varis olamaz.Ama bu sizde birdaha varis olmaz anlamına değildir.Nasılki 5 yıl önce olmayan varisler şimdi varsa şimdi olmayanlarda ilerde olabilir.

ayşe

peki şişkinlik geçer mi
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Varise bağlı şişkinlik geçer.

anıl

Merhaba. Yaklaşık iki aydır köpükle tedavi oluyorum. hep hafif ağrılar yaşadım ancak bir hafta önce yapılan köpükle tedaviden sonra ödem geçmesine rağmen ağrım çok var ve yanma ile birlikte . Daha önce de ağrı oldu ameliyatlım bacağımda ama doktorum normal olduğunu şişme ,rfenk değişikliği olmadığı için mümkün olduğunca dinlendirelim ve varis çorabımızı ihmal etmeyelim demişti. bayram tatili maalesef çok ağrılı oldu ve ağrı azalacağına yerinde duruyor. Sizce bu ağrı normal olabilir mi? Bu arada oldukca ileri düzeyde idim tedaviye öyle başladım ilginize çok teşekkürederim. Bir sorum daha İzmir de bir tedavi merkeziniz var mı?
Op.Dr.Mustafa BOLAT
İzmirde tedavi merkezimiz yok.Ağrı için tedaviyi yapan doktorunuzla görüşünüz.

esma

Mustafa Bey merhaba. Ben 24 yaşımdayım. Buna rağmen bacaklarımın dizden yukarı olan kısmında kırmızı ve mor renkli 1-2-3cm uzunluklarında değişen, 1-2mm kalınlığında yaklaşık 30-40 tane bacağımın üst kısmını kaplayan çizgi şeklinde damarlar var. Özellikle regl dönemlerimde bu damarların olduğu bölgelerde ağrı oluyor. Tedavi ettirmeyi düşünüyorum fakat esas merak ettiğim bu yaşta bu kadar fazla kılcal damarın oluşmasının arkasında nasıl bir sağlıksal problem olduğu? Aileden gelen bir sorun değil bu. Sadece bende var. Tansiyonu düşük biriyim. Aşırı sıcakta bayılabiliyorum. Bu problem için doktora gittiğimde doppler çektirmemi önermişti. İkisi arasında nasıl bir bağlantı olabilir? Sanırım radyofrekans yöntemini önereceksiniz. Bu yöntemde de SGK geçerli midir? İlginize teşekkürler.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 300-6000tl aralığında olup SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

hatice

mustafa bey merhaba.Ben 2 gün önce köpük tedavisi oldum ama kahverengi lekeler oldu yapılan yerlerde bu lekeler kalıcımı yoksa geçicimi açıkcası korkuttu lekemi kalacak diye şimdiden teşekkür ederim.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Köpük tedavisinden sonra leke olabilir.Kalıcı değildir.Kişinin bünyesine göre uzayabilir.

hatice bayramoğlu

iyi günler mustafa bey bahçelievlerdeki hastanenizde muayene oldum doblor çekildim iç varis çıktı bununla ilgili buhar tedavisi dediler ve çok yüksek bir mevla istediler acaba bu yöntemi siz uyguluyormusunuz
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Bahçelievlerdeki hastane ile bir ilişkimiz yoktur.Bizim kliniğimizin ismi medicalart tır (sizin gittiğiniz yer sanırım medicalpark) Buhar tedavisi bir meslektaşımız tarafından denenen bir yöntem olup sonuçları henüz net değildir.Kliniğimizde (köpük,skleroterapi,radiofrekans,laser) uygulamaları yapılmaktadır.Varisiniz hangi boyutta olursa olsun yukardaki yöntemlerle tedavi etmekteyiz.

bera

Merhaba Hocam.Ben köpük skleroterapisi yaptırdım 15 gün sonrasında yapılan bölgede damarlar fazlalaşti. Önceki hali daha iyiydi bu geçici bi durum mu
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Onlarada laser yada radiofrekansla müdahele edilmesi gerekir.

hatice

hocam merhaba ben 3 hafta önce köpük tedavisi gördüm çok memnun kaldım ama tek sıkıntım hafif lekeler oluştu köpük uygulanan yerlerde o da sinir bozucu geçermi kalıcımı geçerse de ne kadar sürede geçer şimdiden teşekkür ederim.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Lekeler geçicidir.Bazan 5-6 ay sürebilir.