online randevu tedavi ücretleri

Varis Çeşitleri

Bir çok hastalıkta olduğu gibi variste sınıflandırılmaktadır. Hekiminizin yapacağı muayene işleminden sonra belirlenebilen hastalık türleri aşağıda yer alacak olup özet bilgiler verilecektir. Damar kalınlığı ve cilt yüzeyinden belirginliği, genişliğine göre belirlenen varis çeşitleri tedavi için en önemli adımlardan birisi olarak size uygun olan tedavi yöntemi belirlenebilir.

Bacaklarda görülen varis çeşitleri

Hastalığın ilk evresinde görülme oranı oldukça yüksek olan kılcal varisler en sık görülen varis çeşitleri arasında yer almaktadır. Tedavi süreci geciktikçe ilerleyen hastalık zamanla kalın varis şeklini alabilmektedir. Op. Dr. Onur Gürer tarafından varis hastalarımızı bilgilendirme amaçlı hazırlanan yazımız aşağıdadır.

Kılcal Varis
Damar çatlaması olarakta adlandırabileceğimiz kılcal varisler Tip I olarak adlandırılan varislerdir. Cilde çok yakın olarak görülen bu türler 0,1-1mm arasında bir geişlikte görülmekte ilerleyen yaşlarda ise insanların yüzlerindede belirgin bir şekilde gözlenmektedir. Kırmızı renkte olması nedeniyle yakından baktığınızda çıplak gözle rahatça farkedilebilerler.

Venülektazi
Yine cilt yüzeyine oldukça yakın türlerden olan ve Tip II olarak adlandırabileceğimiz venülektazi kırmızı renkte olup çap olarak ise 1-3mm olarak bilinmektedir. Özellikle diz kısmına yakın bölgede olup ağ şeklinde bir görüntüye sahiptir

Orta Kalınlıktaki varis çeşitleri
Tedavinin gecikmesi ile meydana gelen orta derece genişlikteki varis olan retiküler çeşit olup Tip III olarak adlandırılır. 3-4mm çapında olup yüksek basınçlı türlerden birisidir.

Kalın Varis
4mm ve üzeri çaptaki varisler için kalın varis olarak adlandırılmaktadır. Mavi ve mor renklerden oluşan kalın varisler ayakta iken oldukça yüksek basınç imkanına sahip toplardamarlardır.

Vulvar Genital Varisler
Daha çok kadınlarda görülen bir tür olan Vulvar varis kadınların genital organlarında görülmekte olup tedavisi bacak varislerinden farksızdır.

Yemek Borusunda Varis
Ösefagus adı verilen yemek borusu varislerinin tedavisi tamamiyle alanımız dışında olması nedeniyle bu konuda detaylı bilgiyi ilgili bölüm doktorlarından almanız gerekebilir.

varis çeşitleri ve tedavisi

Kliniğimizde tüm varis çeşitleri için ameliyatsız yöntemler uyguluyoruz. Narkoz ve ameliyat izi kalmayan en başarılı yöntemlerden birisi olarak uygulanması hızla yaygınlaşan lazer, radyo frekans ve köpükle yapılan ameliyatsız varis tedavi teknikleri ile tüm mevcut varislerden bir daha tekrarlamamak üzere kurtulabilirsiniz.

http://www.varistedavi.gen.tr/varis-cesitleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018