Öncelikle hatalı bilinen bir konuya değinerek konuya giriş yapmak istiyorum. Bir çok insanın tedavi edici beklentisi ile kullandığı Varis Çorabı bilimsel anlamda kalıcı bir tedavi imkanı sunmayacağını mutlaka aklınızda bulundurmalısınız.  Güzel bir yönü hastalığın ilerlemesini önlemesi açısından kullanılması taraftarıyız fakat ilk satırlardada belirtiğimiz gibi Varis çorabı kullanarak bu hastalıktan kurtulmayı hedeflemek zaman kaybından başka bir işe yaramayacaktır.  Özetlemek gerekirse kullanım amacı hastalığın ilerlemesini yayılmasını önlemek ve tedaviye başlamanız için size zaman kazandırması olacaktır. Şimdi dilerseniz avantajları ve olumlu yönde size kazandıracağı etkilerini aktaralım.

Varis Çorabı

Varis Çorabı Kullanmak

Yukardaki satırlarda hangi amaçla kullanacağımız ve beklentileri aktardık şimdi ise Varis çorabı kullanmanın faydalı yönlerini ve uygulanması gereken detayları ele alacağız. Hastalığın kısmen ilerlemesini önleyerek bir diğer avantajları ise daha önce yayınladığımız bir bilgilendirme konusu olan Varis Belirtileri olarak gösterilen ağrı, şişlik ve ödem gibi problemleri yine Varis Çorabı kullanarak kısmen önleme imkanı ve rahatlatıcı tedavi imkanı sağlamış oluruz.

Varis Çorabı Nasıl Etki Eder?

Eskiden insanların en büyük şikayetlerinden birisi haline gelen sıkıcı, rahatsız edici ve hoş görünmeyen varis çorapları idi günümüzde daha fazla imkan ve seçenek bulunması sebebiyle öyle bir sorun artık yaşanmıyor. Bu tür ürünler elastik olup bacaklarını sararak dışarı taşmış olan damarları cilt altına toplar ve göllenmiş, pıhtılaşmış olan damarlardaki basıncı dengeleyerek kan pompalamaya destek olur.

Varis Çorabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pazardan aldığımız çoraba benzemez değerli arkadaşlar kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir hekime muayene olarak hekiminizin gerekirse ayak ölçünüzü, varis yoğunluğunu göz önünde bulundurarak kullanmanız gereken model ve basınç türünü önerecektir. Çünkü tüm çoraplar her hastaya uymaz fayda yerine aksine zarar bile verebilirsiniz.

  • Diz Altı
  • Diz Üstü
  • Külotlu Varis Çorabı
  • Kasıklara Kadar
  • Seyahat Esnası için

Yukarda belirtilen türler hastalığın durumu ve ilerleme aşamasına göre hekiminiz tarafından belirlenmesi gerekmektedir. Örnek vermek gerekir hastalık diz ve bacaklar arasında ise bu durumda diz altı varis çorabı kullanması önerilecektir. Fakat burda dikkat edilmesi gereken hastalık ilerleme ve damarların cilt dışına taşma şekline göre basınç oranı seçilecektir. Orta ve yüksek derece basınçlı modeller bulunmaktadır.

Varis Çorabı Markaları

Günümüzde oldukça yaygın olan medikal ürünleri üretim ve satış yapan firmalar kaliteli ürünleri kullanıcılarına sunmaktadır. Fiyat aralığı ise marka ve basınç türüne modele göre değişeceği için 30 ile 100 TL arasında bir ücret ile alınabilmektedir.

Varis Çorabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yukarda varis çorabı fiyat aralığı ekledim oldukça düşük fiyatlarada bulabilirsiniz fakat kalite ve sağlık açısından size bir fayda sağlamayabilir. Özellikle dikkat etmeniz gereken Varis çorabı markaları olacaktır. Almadan önce üretici bilgisine dikkat etmelisiniz ciddi anlamda tecrübe gerektiren bir sektördür.

Varis Çorabı Faydalımıdır?
Bir çok hastamızın sorduğu sorulardan en çok öne çıkan soruyu burada tekrar yanıtlamk istiyorum evet faydalıdır. Şunu unutmayın hastalığı iyileşmesi için sadece varis çorabı giyerek beklemeyin uygun bir anınızda Medical art vais tedavi merkezimize gelerek ücretsiz muayene imkanı ile tedavi süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Varis Çorabı Günde Kaç Saat Giyilmeli
Öenmli bir diğer suallerden biriside ne kadar ve ne zaman giyilmesi gerektiğidir. Sabah kalktığınızda giyeceğiz taaki akşam yatağa gireceğiniz vakte kadar çıkarmamanız gerekir. Olabilir abdest almanız yada ayaklarınızı yıkamanız gerekecektir. Çıkarıp geri giymelisiniz.

Gebelikte Varis Çorabı Kullanımı Zararlımıdır?
Kesinlikle hayır aksine faydalı ve gebelik sürecinde mutlaka kullanılması gerekmektedir. Bir çok bayanın hamilelik sürecinde varis hastalığına yakalandığı bilinmektedir. Hastalığın önleyici etkisi mevcuttur.

Varis Çorabı Nerde Satılır
Ülkemizde gelişmiş medikal firmalar ve hemen hemen her caddede kolayca bulabileceğiniz eczaneler mevcuttur. Bunun dışında güvenmedğiniz yerlerden almanızı kesinlikle önermiyoruz.

Varis Çorabı Varisi Önlermi Geçirirmi?
Lütfen konu altından bu tür sorular sormayın konuda iki defa vurguladım tekrar belirteyim hastalığı iyileştirici özelliği yoktur sadece ilerlemesini kısmın önler hastalığa bağlı şikayetleri önler yani kişiyi rahatlatır.

Varis Çorabı Nasıl Giyilir
Bu konuda detaylı bilgi ve mediadan oluşan geniş çaplı bilgilendirme sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

Blogger PostFriendFeedTumblrDeliciousDiigoStumbleUponLiveJournalShare

Varis Çorabı için 35 yorum yapılmış


metin

sol bacagımdakı surundan dolay varıs corabı takıyorum corap kılatlu oldugu ıcın rahatsıs oluyorum sadece surunlu olan ratafta kulanırsam uygunmu saygılar metın özturk
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Sol taraf sorunlu ise sol çorap giyebilirsiniz.Neden tamamen kurtulmayı düşünmüyorsunuz.

inci

merhaba,ben 4 aylık hamıleyım gun ıcerısınde ayakta fazla duruyorum varıs oluşur dıye tedırgınım henüz varıs olusmamıs ama ben sımdıden varıs çorabını gıysem bır sorun teskıl edermı saygılarımla,
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Bacak yapınıza göre uygun çorap sizi koruyucu olur.

pelin

31 haftalık hamileyim sağ diz arkasında varis
Başladı üst baldırıma çıktı şimdide kasıkta
Belli oluyor solıdea 18 22 hafif basınçlı hamile
Varis çorabı aldım doktorumda başka şehirde
Sol bacağımda yok külotlu çorabı aldım giymelimiyim
Bide hafif orta nedir bence bendekiler hafif gibi alt
Tarafta mor mor bir iki yerde morarma gibi lekeler var
Üst baldırda damarlar belli oluyor özellikle kasıkta
Napmalıyım bilgilendirirmisiniz
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Doğuma kadar çorabınızı giyiniz.Doğumdan sonra geliniz sizi tedavi edelim.

lale

mrb ben 24 yaşındayım geçen seneden beri varisle ilgili şikayetlerim vardı doktora gittim varis çorabı verdi. kullanıyorum şimdi fakat çorap dizkapağımın iç tarafında katlanıyor sürekli düzeltiyorum ama engel olamıyorum ne yapabilirim? birde sabah kalktıktan 10 dk kadar sonra giymemin bi sakıncası olur mu acaba?
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Varis çorabı giymek kolay değildir.Bacak yapınız uygun değilse (muhtemelen sizinde uygun değil)ancak eziyet verir beklenen sonuçta alınamaz.Neden radikal bir tedavi düşünmüyorsunuz?

Suna

Meraba benim sol bacagımda hemhamilelikten kalma hemde ufak bir kazadan sonra varis oluştu gittikçede yayılıyor ğörüntüsüde çok rahatsız etmeye başladı…maddi engeller yüzünden hep erteliyorum varis çorabı ilerlemesini durdururmu
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Varis çorabı (uygun bir çorap,usulüne uygun giyilirse)şikayetlerinizi azaltır.İlerlemesini yavaşlatır.Ama tedavi etmez.

Can

Merhaba. Sağ ayak bileğimde varis başlangıcı var. Diz üstü varis çorabı verdiler orta basınçlı kullanılması biraz zormuş, bunun yerine diz altı varis çorabı kullansam bir faydası veya zararı olurmu? Birde spor yapıyorum spor yaparken kullanmam gerekir mi?
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Bacaklarını hareket ettiren bir sporsa çorap kullanmayabilirsiniz.Neden tedavi olup temelli bu sıkıntıdan kurtulmayı düşünmüyorsunuz.

müsvek yıldız

Merhaba hocam benim iki bacağımdada variz var .Kayseri acıbademe gittim ameliyat riskli dedi doktor sol bacağımdaki iki damar da hastaymış .Varis çorabı yazdı . Aynen yazıyorumValsalva manevraile sol büyük safen vende ve safenofemoral biselkede grade 3, solyüzeyel femorel vende, sol derin femoral ven proksimalinde ve popliteal vende grade3 düzeyde; sağ yüzeyel femorel ven distalinde ve sağ popliteal vende grade3 düzeyde ters yönlü akımlar izlenmiştir.Sol safena magna ven çapı artmış olup 9mmölçüldü.Bir kez doğum yaptım
Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
Evet raporun olumsuz gözüküyor.Ancak muayene bulgularıda çok önemlidir.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.Gelebilirseniz size yardımcı oluruz.

Fatma Eygi

Merhaba hocam. O degerli guzel biligileriniz icin tesekur ederim, variz konusundan cok bilgilendim sayenizde 33 yasinda bir bayanim. 12 yildan buyana sol bacagimda variz sorunumla bogusuyorum. Hocam sol bacagimda ilerlemis sisik variz lerim var, gunluk variz corapi kulaniyorum.. Ama bir gun kulanmadigimzaman cok ayagimda sidet agri his ediyorum ve hocam sizin degerli bilginize dayanagrak tan bi konuda bana yardimci olmanizi istiyorum. Kopuk tedavesi sizce etkiliyici bir cozum mudur sizce, lutfen bu konudan beni adydinlatirmisiniz. Size inaniyorum ve guveniyorumki beni aydinlatacaksiniz, simdi den tesekur ederim saygilarimla Londra’dan sevgiler. Kisada mumkunze bana cevap vere bilirmisiniz, sagol.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Köpük tedavisi varis tedavisinde devrim gibi değişiklik yapmıştır.Şu anda en etkili ve sonuçları en iyi yöntemdir.Ama genellikle tek başına diğer yöntemlerde olduğu gibi etkisiz kaldığı kılcal damarlar olmaktadır.Biz klinik olarak bunun eksiklerini radiofrekans yada laserle gidermekte ve 5100 tedavi sağlamaktayız.

esra

hocam dr bana orta derece basınçlı külotlu varis çorabı önerdi aldım size sorum gece yatarken çıkartmak istemiyorum çok zor giyiliyor iki günde bir gece çıkartsam temizliğini yapsam olurmu
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Olabilir.Siz rahatsız olmadıkça önemli değil.

Süleyman

Merhaba,ben 31 yaşındayım ve varis hastasıyım bana yakın gittiğim doktorların bazıları bana ameliyat tavsiye etmediler. En son gittiğim bir doktor sana lazer tedavisi uygulanabilir dedi.Lazer tedavi yöntemi nekadar faydalıdır ve siz nekadar tavsiye ediyorsunuz.Merak ettiğim konu lazer köpükle tedavi normal ameliyat bunların hepside damarı yok etmeye yönelik ama tedavi adı altında yapılıyor. Korkum şu Tedaviyle bazı damarlarım yok edilecek ve ileriki zamanlarda diğer damarlarımdada varis oluşacak bir daha yapmam gerekecek ve bacakta damarsız olmazki beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinecem şimdiden çok teşekkür ediyorum saygılarımla
Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
Varis oluşmuş damarın size hiç olumlu bir katkısı yoktur.İltihaplanmış appendisit gibi.Bacaklarınızın ve vücudunuzun sağlığına kavuşması için bunların yok edilmesinden gayrı bir yol yoktur.Hastalıklı damarların yok edilmesi sağlıklı dasmarların yükünü azaltacaktır.Nasıl ki bazı dalları kuruyan ağacın kuru dallarını kesmek canlı dalları daha iyi ve canlı yaparsa hastalıklı damarların yok edilmeside diğer damarların yükünü azaltacak ve kanınızı daha iyi kullanmanızı sağlayacaktır.Merak etmeyiniz bacakta yetri kadar damar vardır.Bunların yok edilmesi size bir olumsuzluk değil zindlik ve canlılık getirecektir.Tedavi yöntemlerinden en kolay ve en etkilisi köpük yöntemidir.Gerektiğinde radiofrekansta eklendimi tedavi edilemiyecek varis yoktur.

xece

mrb.her iki bacagimda da orumcek agi seklinde komple varis mevcut.kalinlasan damarlar dahil.koouk tedavisine basladim ilk seansimdan hemen sonra,doktorumun onerisyle kilotlu 25 30 basincli varis corabini giydim.otururken yatarken kalkarken her turlu daha cok bacak agrilarim var.corabi cikarttigimda bileklerimde ki damarlarin yuzeye ciktigini farkettim.corabin etkisiyle oldu bu.daha once yoktu.bu tip yan etkileri varmi.kan dolasimini tamamiyle durdurmus gibiydi.giymesem tedavi bosa gidecek.oneriniz nedir?
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Varis çorabı bacak yapınız uygun değilse size fayda yerine zarar verir.Neden kendinizi sıkıyorsunuz kliniğimize gelirseniz sizi tamamen varislerinizden kurtarırız.

yagmur

Mrhb ben 5 aylik hamileyim dktr bana orta bas corabi verdi ama bacaklarimi silıkıyor bu normal mi hamilelerin sıkı birsey giymemesi lazim ondan cok merak ediyorum aldim yarin giyecegim ona gore acil cvp verirseniz cok iyi olr simdiden tskr ederim.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Bacaklarınızda varis var ise giymenizde fayda vardır.Yoksa gerek yok.

sibel

mrh 5 yıl önce sol bacağımda dvt oluştu 2yıl comadin ve aspirin kullandım daha sonra doktorum orta basınçlı varis çorabı verdi onunla rahat ettim.3 yıl hiç kullanmadım.şimdiki doktorum clas 3 verdi. ameliyat şansımın olmadığını ömür boyu varis çorabı giymemi söyledi.ama ben bunu giymeye başladığımdan beri sıkıntılarım arttı ve sürekli bileklerimde diz kapağımın arkasında katlanıyor ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim tşk.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Uygun varisi çorabı giymeden gayrı bir çareniz maalesef yok.

Dr. Cihat Anılmış

Hocam 3 ay önceye kadar sıgara içen, kilolu, Anne baba multipl emboliden ex. biriyim. 36 yıl önce TK sonucu 10 ameliyat olup quadrıseps lateralis eksikliği ile taburcu oldum.8 ay önce Osteomyelit gelişti, 5 ay önce patolojik femur fraktürü oldu, external fixatör takıldı. geçen ay P.E. geçirdim. safena magna femoral ven bileşkesinde DVT tespit edildi. heparinle düzeldim. kumadinle taburcu oldum. geçen gün çekilen dopler USG sonucu trombozun yok olduğu ancak ters yönlü akımlar başlamış.
Öneriler: kumadin, varis çorabı,oturmak ve durmak yasak.
Gerçekler: external fixatör ,femur fraktürü . quadrıseps lateralis eksikliği, yatmaktan sıkıldım ve ortopedistimin söylediği gibi ben yürürken bile bacağım yürümüyor.
Sorular: Bana diz altı varis çorabı fayda edermi. Gördüğüm kadar yürümenin damarlarıma faydası yok ama ne kadar zararlı. Oturmaktan kasdedilen sadece ayakları sarkıtmak mı ,yatakta oturman zararı varmı (ayakları uzatarak) BAŞKA ÖNERİLERİNİZ VARMI. (Gelmem çok zor . isterseniz dosyamı gönderebilirim) ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER.
Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
Durumunuz ciddi.Tavsiyelerin ve verilen ilaçların tamamı yerinde.Yapmaya çalışınız.Hayırlı şifalar dileriz.

Süleyman

Hocam merhaba,Ben 31 yaşındayım ve yaklaşık 10 yıldır varis hastasıyım.Bugün yaşadığım yerde hastahaneye gittim ve doppler çektim. Sana lazer tedavisi uygularsak bacaklarında bir miktar şişme olur dediler… ve açık konuşmak gerekirse biraz korktum,size şunu sormak istiyorum. Bacaklarımda tam olarak nekadar şişme olur, ve siz lazer tedavi veya başka bişi öneriyormusunuz .Ve ben artık ciddi anlamda tedavi olmayı düşünüyorum.Beni bilgilendirirseniz çok sevinecem size Doppler imide gönderiyorum şimdiden çok teşekkür ederim, saygılarımla.

BİLATERAL ALT EKSTREMİTE VENÖZ RDUS
Bilateral ana femoral,yüzeyelfemoral,popliteal,tibial venler açık,augmentasyon,testleri
doğaldır.
Bilateral venöz yapılardatrombüs veya plak imajı izlenmemiştir.

sağ büyük safene ven çapı en geniş yerinde yaklaşık 12 mm ölçülmüş olup büyük safen vende ve safenofemoral bileşkede valsalva ile valsalva süresince reflü akım izlenmiştir

Sağ büyük safen vene kruriste direne olan yagın genişlemiş variköz venler izlenmiştir.
Sol büyük sefan vene trunkal düzeyde drene olan aksesuar ven izlenmiştir.Aksesuar sefan ven çapı 16 mm ölçülmüş olup aksesuar vende ve safenofemoral bileşkede valsalva ile
valsalva süresince reflü akım izlenmiştir. Sol büyük safen vene kruriste direne olan yagın genişlemiş variköz venler izlenmiştir.
Sol büyük safen ven doğal izlenmiştir.
Her iki küçük safen ven doğal olup reflü izlenmemiştir
Sol ana femoral vende, yüzeyel femoral vende ,valsalva ile valsalva boyunca reflü akım izlenmiştir.

BİLATERAL ALT EKSTREMİTE VENÖZ RDUS İNCELEMEDE
Her iki ana femoral,yüzeyel femoral,popliteal arter normal genişliktedir.
Arterial vasküler yapılarda aterosklerotik plaklar izlenmiştir.
Bilateral ana femoral arter ve distalinde(a. dorsalis pedis ve tibialis posterior dahil ) alınan akım örnekleri trifazik ve simetrik olup stenoz,oklüzyon saptanmamıştır.
Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
Kliniğimizde köpükle tedavi olabilirsiniz.Hem daha kolay hemde daha az risklidir.

tuba

Merhabalar, seneler once varislerim oldugunu ve corap giyerek bu sureci yavaslatmam gerektigini soylemisti doktor. Ben pek soylenenleri yapmadim.
Bugun yeniden sikayetlerimle gittim. Yolculuk yapmak iskence haline geliyor benim icin. Ayaklarimi yere salladigim zaman aninda sismeye basliyor diyerekten. Kalbime damarlarima bakildiktan sonra varis corabi ve ilaclarimla eve geldim. Tedavi suresinde baska neler yaparsam bu agrilarimi ve siskinligimi azaltabilirim.
Tesekkur ederim
Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
Muhtemelen doppler USG yapılmıştır onun raporunu bize yazarsanız size daha faydalı olabiliriz.

ayşe

merhaba bn kilotlu variz çorabi kiyiyorum ama abdest alirken iş yerine çok zorlaniyorum o yüzden bn de ayak kismini kestim tayt şeklinde yaptim abdest alirken şimdi rahatim bi faydasi olur mu hayla çorabin
Op.Dr.Onur GÜRER
Kendinize neden işkence ediyorsunuz.Kliniğimize geliniz sizi tedavi edelim ve çorabada ihtiyacınız olmasın.
Ayaklarınızda şiş olmuyorsa kullanabilirsiniz.

Engin

Selam hocam benim her iki bacagim da var ve cok agri yapiyor amelyat niye olmuyorsunuz diye soracak olursaniz bende cok ama cok var ve atar damarlar cok inceldigi icin cok riskli deydiler
Op.Dr.Onur GÜRER
Tetkiklerinle beraber kliniğimize geliniz.Sizi birde biz değerlendirmek isteriz.Muayene ücretsizdir.

cansel

Merhaba bendede hamilelikte basladi 3 cocugum var 2 ci cocuktan sonra sag bacaktan amaliyat oldum. Biraz iyi oldum 7 yil sonra gene geldi simdi tekrardan oldum.op.Dr.onur guter size sorum tekrardan ilerde variz gelebilir mi? Iki ayaktan oldum.birde lazer yaptiranlarda tekrarliyormus hatta daha kotu sonuclar cikiyo.simdiden tskler
Op.Dr.Onur GÜRER
En iyi sonuçlar kombine tedavilerden alınmaktadır.Ameliyatta cerrah ne kadar özen gösterirse göstersin tümünü temizleme imkanı bulamaz.Biz kliniğimizde köpük+radiofrekans kombinesyonu ile tedavi ediyoruz.%100 sonuç vermekteyiz.Ama bu sözcük var olan varisler için geçerlidir.Bu ilerde sizde yeni varis oluşmaz anlamına değildir.

cansel

Merhaba Op.Dr Onur Gurer kafama takilan fazlasiyla ayaklarimdan damar gitti. Ilerde bir sorun cikarmi ve sigarada kullanan bir bayanim yas 36. Ben almanyadan takip ediyorum.
Op.Dr.Onur GÜRER
Bacaklarınızdan damar neden gitti.

cansel

Ölu damar cok var dediler surekli morarma ve sisme vardi. Eger aldirmassam daha kotu Varis baslangici demislerdi ?Op.Dr.ONUR GURER sizce
Op.Dr.Onur GÜRER
Bahsettiğiniz şikayet oldukça ciddi sizi muayene edip tetkiklerinizi görmeden bir şey sylemek mümkün değildir.

mustafa

Hocam varisin igne tedavisi varmi tavsiye edermisiniz hic igne tedavisinden bahsedilmemis tesekkurler
Op.Dr.Onur GÜRER
İğne tedavisi diye skleroterapi yada köpük tedavisi kast ediliyorsa en etkili varis tedavisi yöntemleridir.

asiye

merhaba 24 yasındayım ve venöz reflü dediler sağ bacakta diz altı şişme ve belirgin damarlar var ağrıda oluyor kilotlu çorap ve 2 çeşit ilaç başlandı kan sulandırcıymış sanırım henüz başlamadım daha doktorum ömür boyu kullanıcaksın dedi ilaçlarıda çorabıda samimi bulmadım sanki basından savdı bilmiyorum kesin bir tedavisi yok mu bunun çorapta sıkıntı yasıyorum bel bölgemi çok sıkıyor toplanıyor bacaklarda belirli yerlerde kıvrılıyor ve morluklar olusuyor o yuzden giymekte istemiyorum tedavi konusunda yardımcı olurmusunuz yönlendirirmisniz ?
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Tetkiklerinizle beraber sizi birde biz değerlendirelim.

güli

hocam merhaba 26 yasındayım bacaklarımın bazı yerlerınde hafif kılcaldamarlar oluşuyor agrı ve sısme gıbı sıkayetım yok bu damarlar varıs olabılırmı eger varısse ne yapmalıyım sımdıden tesekkürler
Op.Dr.Onur GÜRER
Sizi görüntü olarak rahatsız etmiyorsa kalabilir.Yada bekleyebilir.

nilay

hocam merhaba ben34 yaşımdayım bacaklarımın bazı yerlerinde diz üstünde yoğunlukta olan kılcal damarlar oluştu ben hekime gittim variz başlangıcı dedi çorap kullanıyorum yalnız doktorum bana diz altı demişti ben diz üstünde daha belirgin olduğu için kasığa kadar olan çoraptan kullanıyorum sabah kalkınca giyiyorum akşam yatarken çıkarıyorum bir zararı olur mu yorumunuz için teşekkür ederim saygılar.
Op.Dr.Onur GÜRER
Varis çorabının sizin varislerinize hiçbir olumlu katkısı olmaz.Boş yere eziyet çekersiniz.

Kader

Merhaba hocam ben 21 yaşindayim 54 kiloyum Bacaklarim cok kalin ve sol bacağimda varis var(yaklaşik 5 yıldır) ama son iki senedir cok canimi yakıyo varis corabi kullandim ama cok önemsemedim bu hastaliktan tamamen kurtulmanın bir yolu varmi. Ne tür sporlar yapmaliyım yediğimiz yemeklerin bir etkisi varmi cevaplandirirsaniz cok mutlu olurum. Bu hastalik beni cok korkutuyor. Teşekkür ederim
OP.Dr.Onur GÜRER
Yediğin yemeklerin bir etkisi yoktur.Yürümek ve koşmak iyi gelir.Kliniğimize gelirseniz tedavi ederiz.

yağmur

39 haftalık hamileyım 1 hafta sonra dogum yapıcam (normal dogum) doguma gelırken getırılecekler lıstesının ıcınde varıs corabı var neden oldugunu anlamadım merak ettımde
OP.Dr.Onur GÜRER
Konuyu bende anlamadım.Bu soruyu en doğrusu doğum doktorunuza sorunuz.

bulent canbolat

Lazerle varis ameliyatı oldum doktorun çorap kullan dedi ama diz alti yada kasiga kadar mi olduğunu söylemedi sizce çorap nnazil olmali
Op.Dr.Onur GÜRER
Diz üstü çorap sizin için uygun olacaktır.

Buse

Merhaba doktorum bende varisin başlangıç seviyesinde olduğunu söyledi ve varis çorabı verdi ama bu çoraplar çok sıkı gibi duruyor. Gittiğim medikal firmasıda Day-mod venüs varis önleyici çorabını kullanabileceğimi söyledi bu Day-mod gerçekten varisin ilerlemesini durduruyor mu? Teşekkürler.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Bacak yapınız uygun değikse (çoğu zaman buna dikkat edilmiyor) varis çorabından beklenen sonucu alamazsınız.Çorabın markasınında bir önemi yoktur.

Levent

Doktorum yapılan tahlillerden sonra ameliyata gerek olmadığını söyledi zaten en ufak ameliyattan bile çekinen birisiyim bana daflon 500 mg ve külotlu varis çorabı 19-23 orta dereceyi verdi bacaklara soğuk su kombleksi uygulamamı istedi. varis çorabı işe yaramaz diyordum giymesi zor olsada epeyi faydasını gördüm.
Şuanki sorunum işten çıkarıldığım için 150tl olan varis çorabını almak ekonomik yönden epeyi zorluyor ve bacaklarımda yine ağrılar başladı. Bu ağrıları azaltacak bir yöntem var mı? ya da arkadaşın dediği day-modta basınç değeri belirtmiyor dinlendirici ve varis önleyici özelliği olduğu belirtiyor bu süreci atlatana kadar bir faydası olur mu?
http://www.daymod.com/index.php/venus-70-parlak-kulotlu-corap.html
Teşekkürler.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Varis çorabı varisinizi tedavi etmez.Şikayetlerinizi azaltır.Radikal tedavi olmalısınız.

Eylül

Varisim yok ancak bacak ağrılarım ödemelerim çok var çünkü günde 13 saate kadar ayakta olduğum bir meslek yapmaktayım varis corabi ni varis oluşmasını engellemek için kullanmalı miyim?
Op.Dr.Onur GÜRER
Bacak yapınıza uygun ve usulüne uygun giyebilirseniz faydası olur.

gonca

merhaba..yaşım 38 ve bir kez doğum yaptım.kalple ilgili sıkıntımın olduğunu öğrendim bir kaç yıl önce..ankarada gittiğim hastanede doktor ameliyat önermişti.şuan istanbulda yaşıyorum ve burda gittiğim ssk hastanesinde skleroterapi uygulaması yapan bir doktor buldum ve öncesinde bu şikayetlerimi anlattığımda benden renkli doppler ve ultrason sonuçlarını istedi.sonuçlarda net bir bilgi öğrenemediği için benim kapsamlı kalp hastanesine gitmem gerektiğini belirtti ve bu şartlarda varis tedavi işlemini ertelememiz gerekir dedi.şimdi size gelsem aynı şekilde mi olacak ve ücreti ne kadar olacak?? teşekkür ederim..
Op.Dr.Onur GÜRER
Kalple ilgili ne tesbit edildi? onu anlayamadım.Skleroterapi varis tedavisinde uygulanan bir yöntem.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Tüm tetkiklerinizle buyrun gelin birde biz değerlendirelim.

ibrahim

hocam sol ayagımda 4.4 büyüklüğünde varis tespit edildi 2 haftadır kullanıyorum doktorum tavsiye etti ve ayak agrılarım çogaldı kullanmaya devam edim mi? Çok sert hissediyorum
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Beklemeden tekrar muayene olunuz.

yasin eryiğit

hocam sol bacağımda varis var çorabı iki bacağımdada giymeli miyim? bide tedaviniz için detaylı bilgiyi nerden öğrenebilirim?
Op.Dr.Onur GÜRER
Varis çorabını varisli bacağınıza giyebilirsiniz.
Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak çözülür

fatih

Hocam ucu acik diz alti varis corabim var ( gunduz mu ? Aksam yatarken mi giymeliyim …
Kapsul ilac verdi d.r. sabah aksam kullaniyorum bas donmesi artti peyder peyder oluyordu onceden simdi siklasti
Op.Dr.Onur GÜRER
Varis çorabını gündüz giymelisiniz.Varisiniz için neden köklü bir çözüm düşünmüyorsunuz.Kliniğimizde çok ileri varisleri bile ameliyatsız tedavi edebiliyoruz.