online randevu tedavi ücretleri

Varis resimleri

Kişiler sadece kendinde gördükleri hastalıktan ibaret sanır varisi ve ilk farkettiklerinde bir panik ve telaşa kapılabilirler. Varis hastalığından korkmayın korkacaksanız tedavinin gecikmesinden korkabilirsiniz. İşte ozaman hastalık evresi ilerlemiş olup daha şidditli ağrılar ve kanamalar görülecektir. Aşağıda sizler için hazırladığımız Varis Resimleri açıklamaları ile göreceksiniz. Resimleri detaylı incelediğinizde aynı zamanda hastalığın çeşitli ve sadece bacaklarda olmadığınıda bizzat göreceksiniz.

Türlerine Göre Varis Resimleri

Aşağıda göreceğiniz varis tedavi görüntüleri hastalığı yakından tanımak yada tam olarak nasıl bir görüntü olduğunu anlamak isteyenler için aydınlatıcı olacaktır. Bacak varisleri haricinde. bilekte, baldırda, elde, diz ve diz arkasında bulunan türleri görüp hastalığın neden olduğu varis lekesi ve yaralarınıda resimlerde göreceğiz.

Bacak Varis Resimleri

En yaygın çeşit olan bacaklarda görülen tür olan bacak varisleri için aşağıda örne görüntüler yer almaktadır. Konu hakkında soru ve yorumlarınızı aşağıdan doktorunuza iletebilirsiniz.

varis resimleri

Bacak Varisi

Bacak Varisleri

Bacakta farklı bir örnek

Bilek, Baldır ve Diz Kısmında Görülen Varis Resimleri
Acana bende varis hastasımıyım diye düşünenler için oldukça yardımcı olan bu görüntüler ile kendiniz yada tanıdıklarınızda varis hastalığı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Yukarda görülen standart bacak varisleri olup şimdi ise baldır ve özellikle bileklerde görülen türlere dikkat ediniz.

Ayak Bileklerinde Varis

Ayak Bileklerinde Varis

Baldırda Varis

Baldır Kısmında

Bilek ve bacak varisi

Bilek ve bacakta görülen vaka

Bilekte varis

Sadece bilek kısmında

ince ilerlemiş ve kılcal varis resimleri
Hastalık ilk etapta ince varis olarak meydana gelir tedavisi geciktirildikçe kademe kademe ilerleyecektir. Aşağıda göreceğiniz örneklerde özellikle ilerlemiş varis resimleri mutlaka dikkatlice incelenmelidir.

Kılcal Varisler

Kılcal Varis

ince varis

ince varis görünüm

ileri derece varisler

ilerlemiş varis

Varis Yarası ve Lekeler
Yukarda görmüş olduğunuz ileri derece varis bir süre daha tedavi edilmemesi durumunda kişinin ayaklarında kanama ve iyileşmeyen varis yaraları oluşturacaktır. Aşağıdaki örnekte gördüğünüz duruma kimse düşmek istemez sanırım onun için varis olduğunu anlarsanız hemen bir sağlık kuruluşuna başvurmalıyız.

Varis Lekesi

Varis lekesi görünüm

varis yara

varis kaynalı ayakta yara

Varis Resimleri Devamlı Güncellenecek
insanların hastalıklara karşı daha bilinçli olması için yapılan bilgilendirme çalışmalarımız güncel olarak devam edecektir. Varis hastalığını geciktirip daha zor durumlara düşmemek için ücretsiz danışma hattımızdan doktorlarımıza soru ve sorunlarınızı hafta içi hergün mesai saatleri içerisinde iletebilirsiniz.

3 Comments

Add a Comment
  1. kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi ameliyatsız yöntemlerle yapabiliriz

  2. Ayak bılegımde varis var ayaklarimda sureklı agrı var cozumu nedır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018