online randevu tedavi ücretleri

Varis Sülük Tedavisi

Varisin ne olduğuna, neden olduğuna ya da tedavi çeşitlerine diğer yazılarımızda oldukça kapsamlı bir şekilde yer verdik. Sülükle varis tedavisi mümkün olmuş olsaydı bu kadar ayrıntıyı yazmak için uğraşmadan sülük tedavisi yapabilirdik.

sulukle-varis-tedavisi

Ameliyat korkusu olan veya kolay bir şekilde tedavi olmak isteyen insanların tercih ettiği bu yöntem, az önce de belirttiğimiz gibi hiç bir işe yaramamaktadır.

Bu kısımda yazımızın akışının anlaşılabilmesi için özetle varisin tanımını yapmamız gerekiyor.

Toplardamarların içerisinde kirli kanı yukarı pompalama görevi yapan kapakçıklar bulunmaktadır. Bu kapakçıklar herhangi bir sebepten dolayı hasar gördüğünde kanı yukarı pompalayamamakta dolayısıyla kan aşağıda birikmeye maruz kalmaktadır. Göllenen ve yukarı çıkamayan kan damarların genişlemesine yol açarak varislerin meydana gelmesine yol açmaktadır.

Sülük kan emici bir hayvandır
Halkalı solucanlar şubesine ait bir sınıftır. Sülüklerin salgıladığı bir madde olan antikoagulan madde kan pıhtılaşmasına engel olmakta ve bazı sağlık sorunlarında kullanılabilmektedir. Fakat varis konusunda herhangi bir etkisi olmayıp, bu hastalık ile sülükleri kendi çıkarları doğrultusunda kullanan insanlar vardır. Örneğin ülkemizde bir çok sitede tıbbi sülük adında 5 adedi 20-25 tl şeklinde satışı yapılmaktadır. Fakat rahatsızlığın tedavisi maalesef 25 tl verip halledilecek bir konu değildir. Bu hayvanın tedavi etme üstünlüğü olsaydı hiç bir tedavi merkezi ya da hastane milyonlarca para verip teknolojik cihazlar almaz, sülük yetiştiriciliğine başlardı.

Sülüklerin varislere olan etkisi
Kapakçıkların zedelenmesi sonucunda yer çekimiyle beraber kanın aşağı da birikme göstermesinden bahsetmiştik. Bu hayvan kanın birikim gösterdiği damarın üzerine yapıştırılır ve kanı emmesi sağlanır. Bacaklarda belki bir nebze de olsa rahatlama hisseden kişiler iyileştiğini sanır ve mutlu olur. Fakat aradan bir süre geçtikten sonra kan tekrar birikme gösterir. Çünkü sorun kapakçıktadır ve bu kapakçıkların tedavisi bırakın sülükle olmasını tıbbi anlamda bile mümkün olmamaktadır. Sağlıklı bir insanın vücuduna da yapıştırsanız kanını emecektir.

Umarız ki bu fırsatçı kişilerin kurmuş oldukları düzene maruz kalmaz paralarınızı boşuna harcamış olmazsınız.
http://www.varistedavi.gen.tr/sulukle-varis-tedavisi
~

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018