Toplar damarlarda genişleme hastalığı damar hastalığıdır ve tedavisi kalp damar cerrahisi uzmanınca yapılır.Köpük ve skleroterapi tedavilerini diğer branş hekimleri yapsa da doğru olan asıl uzmanına tedavi olmaktır.Gerek toplar damar ve gerekse atar damar hastalıkları konusunda eğitim alan branş kalp damar cerrahisi uzmalık branşıdır.

varis hastane Varise Hangi Bölüm Bakar

Varis tedavisiyle özel olarak ilgilenen kalp damar cerrahları genellikle bu konuda teknolojik donanıma da sahiptirler.

Tedavide lazer,radyo frekans,köpük tedavisi,pake exizyonu,normal ameliyat gibi çok sayıda alternatif tedavi vardır,sizin varisler için en doğru hangi yöntemse bunu size ancak bir damar cerrahı sunabilir.

Son dönemde girişimsel radyoloji uzmanları (röntgen uzmanı) kalın varislerin,güzellik merkezleri de kılcal varislerin tedavisini yapmaya çalışmaya başlamıştır ancak unutulmamalıdır ki hastalıklar sadece tedaviden ibaret değildir tedavi esnasında veya tedavi sonrasında olabilecek yan etkiler ve sorunlar ancak ilgili branş uzmanınca çözülebilir.Tedavinizi röntgen uzmanına yaptırırken bir sorun çıkması halinde bu sorunun çözümü için damar cerrahına gittiğinizde size soğuk yaklaşıp “tedavinizi yaptırdığınız yerde komplikasyonu da çözdürmeliydiniz” şeklinde yaklaşabilir.

Muayene için gideceğinizde klinikte kalp damar cerrahi uzamanı olduğundan emin olduktan sonra randevu almalısınız.

Varisin teşhisi,tedaviye engel bir durum olup olmadığı ve hangi yöntemin daha memnuniyet verici olacağını ilgili uzmana sorarak karar vermelisiniz.

Unutmayın tıp sürekli gelişen bir bilim dalıdır branş uzmanları bile yenilikleri takip etmekte güçlük çekmektedir.Bu sebeple her hastalık gibi işin uzmanına hatta sadece varis tedavisiyle ilgilenen kliniklerden hizmet almanız daha iyi sonuç almanızı sağlar.

 

blogger Varise Hangi Bölüm Bakarfriendfeed Varise Hangi Bölüm Bakartumblr Varise Hangi Bölüm Bakardelicious Varise Hangi Bölüm Bakardiigo Varise Hangi Bölüm Bakarstumbleupon Varise Hangi Bölüm Bakarlivejournal Varise Hangi Bölüm Bakarshare 16 16 Varise Hangi Bölüm Bakar

Varis’e Hangi Bölüm Bakar için 2 yorum yapılmış


BEYHAN

iyi günler, 54 yaşında varis hastasayım. her iki bilek üzerinde kanamalı lekelerim var. her geçen gün çogalıyor. bacak kalınlıgım artıyor. renklerdede kararma var. sag sol ayagım için ameliyatsız çözüm varmı? tansiyon ve şeker hastasıyım 4 yıldır. varis tadevisinden sonra lekeler geçermi. tşkrler
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Beyhan hanım;anlattığınız şikayetler oldukça ciddi sizi muayene(kliniğimizde ücretsizdir) etmeden birşey söylemek mümkün değil.Ayrıca yapılmış tetkiklerin varsa onlarla beraber gelebilirseniz size yardımcı olabiliriz.

mehmet

iyi günler benim şikayetim sağ baldırımın kas olarak yoğun olduğu yerdeki varisimden olmaktadır. herhangi bir aşırı ağrısı yoktur ki zaten gerekli hareketi sağlamaya çalışıyorum fakat giderek büyüyor ve deriden dışarıya çıkmış durumdadır. acaba bunun eski haline dönmesi mümkün müdür? yardımlarınız için teşekkürler .
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Elbette eski haline dönmesi mümkün bunun için tedaviye karar verip kliniğimize kadar gelmeniz gerekir.