Toplar damarlarda genişleme hastalığı damar hastalığıdır ve tedavisi kalp damar cerrahisi uzmanınca yapılır.Köpük ve skleroterapi tedavilerini diğer branş hekimleri yapsa da doğru olan asıl uzmanına tedavi olmaktır.Gerek toplar damar ve gerekse atar damar hastalıkları konusunda eğitim alan branş kalp damar cerrahisi uzmalık branşıdır.

Varis Hastane Bölümü

Varis tedavisiyle özel olarak ilgilenen kalp damar cerrahları genellikle bu konuda teknolojik donanıma da sahiptirler.

Tedavide lazer,radyo frekans,köpük tedavisi,pake exizyonu,normal ameliyat gibi çok sayıda alternatif tedavi vardır,sizin varisler için en doğru hangi yöntemse bunu size ancak bir damar cerrahı sunabilir.

Son dönemde girişimsel radyoloji uzmanları (röntgen uzmanı) kalın varislerin,güzellik merkezleri de kılcal varislerin tedavisini yapmaya çalışmaya başlamıştır ancak unutulmamalıdır ki hastalıklar sadece tedaviden ibaret değildir tedavi esnasında veya tedavi sonrasında olabilecek yan etkiler ve sorunlar ancak ilgili branş uzmanınca çözülebilir.Tedavinizi röntgen uzmanına yaptırırken bir sorun çıkması halinde bu sorunun çözümü için damar cerrahına gittiğinizde size soğuk yaklaşıp “tedavinizi yaptırdığınız yerde komplikasyonu da çözdürmeliydiniz” şeklinde yaklaşabilir.

Muayene için gideceğinizde klinikte kalp damar cerrahi uzamanı olduğundan emin olduktan sonra randevu almalısınız.

Varisin teşhisi,tedaviye engel bir durum olup olmadığı ve hangi yöntemin daha memnuniyet verici olacağını ilgili uzmana sorarak karar vermelisiniz.

Unutmayın tıp sürekli gelişen bir bilim dalıdır branş uzmanları bile yenilikleri takip etmekte güçlük çekmektedir.Bu sebeple her hastalık gibi işin uzmanına hatta sadece varis tedavisiyle ilgilenen kliniklerden hizmet almanız daha iyi sonuç almanızı sağlar.

 

Blogger PostFriendFeedTumblrDeliciousDiigoStumbleUponLiveJournalShare

Varis’e Hangi Bölüm Bakar için 14 yorum yapılmış


BEYHAN

iyi günler, 54 yaşında varis hastasayım. her iki bilek üzerinde kanamalı lekelerim var. her geçen gün çogalıyor. bacak kalınlıgım artıyor. renklerdede kararma var. sag sol ayagım için ameliyatsız çözüm varmı? tansiyon ve şeker hastasıyım 4 yıldır. varis tadevisinden sonra lekeler geçermi. tşkrler
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Beyhan hanım;anlattığınız şikayetler oldukça ciddi sizi muayene(kliniğimizde ücretsizdir) etmeden birşey söylemek mümkün değil.Ayrıca yapılmış tetkiklerin varsa onlarla beraber gelebilirseniz size yardımcı olabiliriz.

mehmet

iyi günler benim şikayetim sağ baldırımın kas olarak yoğun olduğu yerdeki varisimden olmaktadır. herhangi bir aşırı ağrısı yoktur ki zaten gerekli hareketi sağlamaya çalışıyorum fakat giderek büyüyor ve deriden dışarıya çıkmış durumdadır. acaba bunun eski haline dönmesi mümkün müdür? yardımlarınız için teşekkürler .
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Elbette eski haline dönmesi mümkün bunun için tedaviye karar verip kliniğimize kadar gelmeniz gerekir.

sema

merhaba hamileliğimden sonra oluşan 2.gebeliğimde dahada çoğalan varislerim var sol ayağımda sağa göre dahafazla ve bileğimdede var ve bacak yapım da kalın bunun nedeni varis mi ameliyat olmak istemiyorum iğne ile veya lazerle tedavi olmam mümkünmü varislerimin olduğu yerde şişlikler var tedavi süresi nasıl sürekli ayakta olan biriyim cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Kliniğimizde köpük+radiofrekansla 3-4 günde tedavi olabilirsiniz.

orhan celikkol

Sağ ve sol baldirlarda varis mevcut ve buna karsin ayaklarimda asidi derece agrilar nazi zamanlarda kasılmalar olmakta merdiven cikarken yoruluyorum ve baldirlarimdan yukari apis aralarina kadar agri oluşuyor kimi zaman ince bagirsak varisi ama bazen asiri derece ayakta kaldigim zaman ise adim atacak halim kalmiyor… Özel güvenlik gorevlisiyim ve yasim 35 bilgilendirirseniz sevinirim…tesekkurler iyi calismalar…
Op.Dr.Onur GÜRER
Tarif ettiğiniz ağrılar varis ağrısından çok yorgunluk ağrısına benziyor.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin size yardımcı olalım.

reşit

bacaklarımda varis var bir kere ameliyat oldu yine çıktı ayakta durdugum zaman çok rahatsız oluyorum
Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
Kliniklerimizde ameliyatsız %100 tedavi olabilirsiniz.(köpük+radiofrekansla)

banu

Ben 25 yaşındayım ama ellerimin üzerinde çok kalın damarlar var herkes onlara bakıyor bu bölüm onlarıda tedavi edermi ederse kaç seansta şimdiden teşekkür ederim.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Genellikle tek seansta (gerekirse ücretsiz) Ücret olarak 700tl ödersiniz.

banu

Gerekirse ücretsiz derken orayı anlayamadım:( yanınıza da gelemiyorum.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Birden fazla seans gerekirse anlamına.Sonraki seanslar ücretsizdir.

Rümeysa Gündüz

İyi günler;
Hocam kronik venöz yetmezlikle varis hastalığı arasında ne gibi bir fark var? Venöz yetmezliğinin tedavisi var mı?
ProF.Dr.Hasan Berat CİHAN
Venöz yetmezlik ifadesi ana toplar damalardaki kapakçık yetmezliklerini ifade etmektedir.Bacakta ödem (şişlik) mevcuttur.Radikal bir tedavisi yoktur.Konservatif (varis çorabı vs) tedavi edilebilir.Varis bacaktaki yüzeyel damarlardaki genişlemeleri ifade etmekte tedavisi vardır.

DENİZ

Venöz yetmezliği ve ana damarlarda tıkanma da var çok ta güzel kasığımdan iç bacağıma uzanan dizimde kıvrılan aşağıya bileğime kadar inmeye başlayan.
Benim için de tedavi söz konusumudur?
ağrılı bir işlem ise dayanmam mümkün değil çok zor bir hasta olurum bu şekilde kabul ederseniz gelirim.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Öncelikle siz tetkiklerinizle beraber geliniz.Sizi muayene (ücretsizdir) edip tetkiklerinizi görelim.Tedavinize ondan sonra karar veririz.
Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.

nisa

Merhaba esansiyel trombositoz hastasiyim benimde varis problemim var.Tedavi oldukdan sonra yeniden varis olurmu
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Tetkiklerinizle beraber sizi muayene etmemiz gerekir.Ancak ondan sonra sorularınıza cevap verebiliriz.Muayene ücretsizdir.

zeliha

Merhabalar. Benim iki bacağımda da bilekten kalçaya kadar yoğun kılcal damarlarim ve ufak Varislerim var. Tedavi tahmini ne kadar sürer ve ücret ne kadar olur ?
Op.Dr.Onur GÜRER
Tedavi bir hafta kadar sürebilir.Net rakam muayenede sçylenebilir.Kliniğimizde muayene ücretsiz olup tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

gizem

2 hafta önce sol bacagmdan varis ameliyatı oldum ayagmdan ve kasıgımdan oldum yalnız 2 haftadır agrı acı gecmedi ve hala yürüyemiyorum dikişlerim 4 gün önce alındı kasıgımda estetik dikis var ama 2 kre acıldı ara sıra pansuman yapıyoruz suan varis corabi kullaniorum ayagimdan hic cikarmiyoruz ne kadar sürede kalkabilirim ayaga
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Bu zamanda varis ameliyatı olmakla kendinize eziyet etmişsiniz.Biz 17 seneden beri varisleri ameliyatsız tedavi ediyoruz.Başarı oranıdaameliyattan çok çok daha iyi.(buraya kadar yazılanlar varisli yakınların içindi)Ameliyattan sonra bir ay kadar benzer şikayetler olabilir.Sağlıklı günler dilerim.

elif öz

ıyi günler hocam benim annemde de varis var çok kotu durumda bacaklarının rengı değişdı ıyıce mas mavı oldu ve biz kırşehırde ıkamet etmekteyız hangi doktora gitmemiz gerekyo yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler…
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Kalp damar cerrahi uzmanına muayene olabilirsiniz.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

melek

iyi günler daha ilk gebeligim ve iki bacagımda yeni yeni varisler oluşmaya başladı vne yapmam gerek nasıl bir önlem alabilirim?
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Ayakta çok kalmamaya dikkat ediniz.Varis çorabı kullanınız.