varis tedavi merkezi

Varis Ameliyatı

Varis Ameliyatı

Öncelikle bir hususu konuya geçmeden önce aktaralım Varis Ameliyatı artık gelişmiş merkezlerde nerdeyse hiç uygulanmamaktadır. Bunlardan birisidi Medical Art Cerrahi merkezi olup hastalığın tedavisine dair uyguladığımız teknik olarak ise sadece Ameliyatsız varis tedavi uyguluyoruz. Aşağıdaki linkten detaylarına bakabilirsiniz. Burada yer alan bilgilerin amacı ise hastalarımızı bilgilendirme amaçlı olup eski yöntemler ve merkezimizde uygulanan 20 dakika içinde başarılı sonuçları veren ameliyatsız teknikleri karşılaştırmanız amacı iledir.

Varis Ameliyatı ile Yapılan Tedaviler

İnsanlığın varolmasından buyana hastalıklarda varolmuştur. Günümüzde teknilojonin ve imkanların gelişmesi ile bilimsel anlamda cerrahi yöntemler uygulanmaya başlamış ve bilim ekseninde bir çok varis ameliyatı dennemiş başarılı olan bir kaçı günümüze dek uygulanmıştır. Tam olarak gelişmemiş bir çok hastanede halende uygulanmakta olan varis ameliyatı çeşitleri ve uygulanışı iyi ve kötü yönleri aşağıda yer almaktadır. Tekrar belirtmek gerekirseki aşağıda okuyacğınınız yöntemlerin hiç birisi merkezimizde uygulanmayan sadece sizleri bilgilendirme amaçlı bir yazıdır.

Kapakcık Onarımı Varis Ameliyatı

Hastalığın ana sebebi olan kapakcık problemini onarmak üzere geliştirilen bu yöntemde toplardamarlarda bulunan kapakcıklar kanın geri kaçışını engelleyememesi durumunda varis hastalığı meydana gelmektedir. Bunu önlemek için geliştirilen kapakcık onarımı ameliyatı ile yapılan operasyonlarda başarı oranı düşük ve tekrarlama oranı yüksek olması nedeniyle çok az kullanılıyor.

Hook Venektimi Uygulaması

Ameliyatın adı bir aletten gelmektedir. Daha çok ilerlemiş kalın varislerde uygulanabilen Hook venektomi ameliyatı Hook (Kanca) aleti ile varisli bölgede yapılan 0,5 cm oranında kesi yapılarak hook aleti ile damar çekip çıkarılmaktadır. Orta ve ince varislerde uygulanamaması ve tedavi sonrası tekrarlama riski yüksek olması sebebiyle ve birden fazla dezavantajı bulunan bu yöntemde hekimler arasında unutulmaya yüz tutmuştur.

Pake Eksizyonu

Yıllar öncesine kadar kliniğimizdede uygulanmış olan Pake Eksizyonu varis ameliyatı operasyonlar arasında en başarılı ve günümüzde uygulanan varis ameliyatı yöntemlerinde başı çekmektedir. Varisli damarların sadece lokal anestezi ile 2 – 3 mm genişliğinde bir kesi ile damarın çıkarıp bağlanarak kesilmesi yada sadece bağlanması ile yapılmaktadır. Köpükle varis tedavisi yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile kliniğimizde uygulamasına son verilen pake ameliyatı ileri derece varislerde diğer yöntemlere göre daha az kesi ve iz kalması nedeniyle avantajlıdır.

Varis Ameliyatı Gereksizdir
Son olarak sizlere bir mesajımız var başlıktada gördüğünüz gibi yukardaki ameliyatların tümü şuan için gereksizdir. Gelişmiş teknoloji ile artık ne narkoz, ne kesi nede ameiyat izi nede varis hastalığının tekrarı söz konusudur. Merkezimizde sadece 20 dakikalık seanslarda 3-6 seans ile ömür boyu varislerinize veda edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için:

Varis Ameliyatı için 38 yorum yapılmış


yörük l8

sürekli varis çorabı kullanıyorum.dizüstü, külotlu ağrılarım azalıyor.doktora gitmedim.bunun zararı olurmu.
Op.Dr.Atilla KAYIHAN
Hayır olmaz.

seher

benim varisim var amaliyat damar cıkacak dediler korktum sulukle tedavi olmak istiyorum kullanırsam geçirirmi ve herangi bir tehlikesi varmı ?
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Sülüğün varis tedavisinde yeri yoktur.Ancak kendinize zarar verebilirsiniz.

metin

merhaba varis ameliyatı olmam gerekiyomuş damarın çıkması gerekliymiş neyapmam gerek yardımcı olurmusunuz?
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Şayet kliniğimize müracaat edrseniz sizi ameliyatsız yöntemlerle (köpük,radiofrekans,laser,…gibi) çok başarılı bir şekilde tedavi edebiliriz.

ayhan

selam sayın hocam bende 20 yıldır varis var daha önceleri çok az vardı snradan ilerledi en son doktora gitiğimde büyükleri amelyatla küçükleri lazerle alacaz dediler bende amelyatan korkuyorum ayaklarımın alt kısmı siyah leke sanki kan toplanmış dizimin altı boncuk şekilinde baldırlarımda bir kaç yerdedamarlarım şişmiş çok kötü ağrı yok ama rahatsız oluyorum bazen ağrı yapıyor benim ne yapmam gerekiyor amelyat çok zormu ben amelyatan çok korkarım onun için geçiktirdim ne gibi tavsiye edersiniz amelyatla ilgili bilgi verirseniz çok memnun olurum yaşım 48 amelyat olursam yatalak olurmuyum bana net bilgi verirseniz çok sevinirim ve adresinizi yazın yanınıza gelmeyi düşünüyorum saygılarımla
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Size tavsiyem en kısa zamanda kliniğimize (MEDİCALART) uğramanız.Sizi ameliyatsız tedavi edebiliriz.

sevinç çavdar

hocam benim 12yıldır varisim var toplar damar doktora gittim birinci derece olduğunu söyledi lazer tedavisiyle düzelirmi
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Ne ile düzeleceğine uzman hekim karar verse daha iyi olur.Daha kolay yöntemlerde var.Kliniğimizde tüm tedavi yöntemleri var muayene ücretsizdir şayet müracaat edeseniz sizi aydınlatırız.

Nihan Göymen

Ben 6 yıl önce varis ameliyatı oldum.Şikayetlerim aynı bacakta tekrar oluştu.Ağrı ve şişlikler şeklinde.Aynı bacakta tekrar ameliyat olma durumu varmı?
Yani o damar çıkarıldığına göre bi sonraki işlem ne olabilir?
Yanıtlarsanız sevinirim.
Saygılarımla…
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Bizim kliniğimize gelirseniz sizi ameliyatsız tedavi ederiz(köpük,radiofrekans,laser,..ile) Varisiniz hangi boyuttta olursa olsun yeterki ana toplar damarınızda bir proplem (trombose,ileri yetmezlik,..gibi) sizi tedavi yapabiliriz.

Hikmet Keskin

Merhaba,
Lazer ile yapılan varıs amelıyatlarında hasta kac gun sonra ıs bası yapabılır?
Tesekkurler.
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Bizim kliniğimizde yapılan tedavilerde hastalarımız aynı gün işine dönmektedir.

diyar altundere

benim burdaki doktorlarim varis icin almaliyat olmam gerektigini soyledi yasim henuz 23 ve futbolcuyum bu benim futbol oynamami ve ileri yaslarda sorun yaparmi amaliyat olmam ?
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Kliniğimize müracaat ederseniz sizi ameliyatsız tedavi ederiz yaşantına normal devam edersiniz.

ÇİĞDEM BOSTANLI

Merhaba
bacagımda kasılma ,kramp ve şişme gibi problemlerle kalp damar doktoruna gittim sol bacağımda toplar damarda venöz yetmezliği varis oldugunu ve köpük tedavisi yaptırmam gerektiğini belirtti bana varis çorabı ve bir ilaç yazdı su anda kullanıyorum fakat bacagımdaki damar da kasılma son zamanlarda daha sık olmaya basladı dizimin altından yaklasık 20cm den baslayan ve şişen damarım kasık bölgeme kadar belirginleşmeye basladı artık her yönden rahatsızlık duymaya baladım köpük tedavisini internetten izledim aslında biraz korkuttu. Bunu yapabilecek profesyonel bir doktora ihtiyacım var. teşekkürler
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Kliniğimiz 15 yıllık bir deneyime sahip ancak köpük tedavisi korkutucu bir tedavi değil.Varis tedavi metodları arasında uygulanaşı itibariyle en kolay ve sonuçları en iyi olanıdır.

osman demir

doopler sonucu doktor benim ameliyatsız tam düzelemeyeceğimi söyledi.ben köpük tedavisinden bahsettim bana uygun olmadığını söyledi lazerde tam sonuç vermez dedi.köprü yan damarından bahsetti buraya köpük ulaşamaz dedi tekrarlarmış sizce kesin ameliyatmı olmalıyım
Op.Dr.Mustafa BOLAT
Size ameliyat tavsiye eden doktora ameliyattan sonra tekrar varis olup olamayacağını soracaktınız.Çünkü ameliyattan sonra varis olma ihtimali 3 yıl içinde %50-60 oranındadır.Köpük tedavisinde bu oran %4-5 dir hangisi daha iyi sonuç ona siz karar veriniz.