online randevu tedavi ücretleri

Ameliyatsız Varis Tedavi

Günde sadece 20 dakikanızı ayırarak, hastalığınızın durumuna göre 3-6 seans arasında tekrarlayarak mevcut olan varis probleminizden sonsuza dek kurtulmak istermisiniz. İşte biz buna Ameliyatsız Varis Tedavi diyoruz ve bunu başardığımız içinde tüm Idea klinik kadrosu olarak gururluyuz. Evet yanlış okumadınız günde sadece 20 dakika kliniğimize gelerek mevcut tüm varisli damarların sonsuza dek iyileşmesini sağlayan ender sağlık merkezlerinden birisi olarak merkezimiz istanbulda olup Ankara, İzmir ve Bursa kliniklerimizden de faydalanabileceksiniz.

 Ameliyatsız Varis Tedavi Nedir?

Dilerseniz önce özetle aktarayım ilerleyen satırlarda Ameliyatsız Varis Tedavi yöntemleri ve uygulanışına dair bilmeniz gereken detayları aktaracağız. Malumunuz ameliyattan korkmayan insan yok denecek kadar azdır. Öyleki doktorlar bile korktuğunu bilmenizi isterim. Narkoz, uyutma vs olayı insanı ister istemez tedirginleştirmekte uyanınca karşılaşacağı durum psikolojik olarak etkilemektedir. Bu sebeple bir çok hasta insan sağlık kuruluşlarından uzak durmaktadır. Bunun ötesinde günlerce hastanede ve devamında evde yatma gerekliliği, iş gücü kaybı ameliyatların en büyük dezavantajlarından birisidir.

Ameliyatsız Varis Tedavi ise yukarda sadece özet olarak belirttiğim herşeye son verme dışında ameliyatla yapılan varis tedavileri aynı damarda hatta aynı yerde bir kaç yıl içinde yeniden tekrarlayabilmektedir. Ameliyatsız Varis Tedavi yönteminde ise tedavi edilen damar asla tekrarlamaz.

Ameliyatsız Varis Tedavi Narkoz, Uyutma Gerekmez
Ameliyatla yapılan varis tedavisinde en az 5 gün hastanede kalmanız gerekecektir. Bizim uyguladığımız yöntemde ise hastamız randevu saatinden 10 dakika önce merkezimize gelir nezih bekleme salonunda dilediği sıcak ve soğuk içeceklerden ücretsiz istifade ederek randevu saatini bekler. Tedavi odasında uzman hekim kontrolünde 20 – 30 dakikalık tedavi süreci sonrası yine ister yürüyerek, ister koşarak evine, işine okuluna sosyal hayatına dönebilir. Varislerinizin yoğunluğuna göre bu 3 – 6 defa farklı günlerde tekrarlanarak mevcut tüm varislerden sonsuza dek kurtulursunuz.

Ameliyatsız Varis Tedavi (Köpükle)

Peki nasıl yapılılır bu Ameliyatsız Varis Tedavi derseniz ilk olarak köpükle varis tedavi uygulamasını özetliyerek başlayalım. Köpükle varis tedavi yönteminde (Köpük) bir ilaçtır bu ilaç daha az masraflı olması nedeniyle özel bir cihazda ilaç + hava karşımı ile köpürtülmekte artırılmaktadır. Hazırlanan bu karışım küçük bir enjektör yardımı ile varisli damarlara enjekte edilmekte ve köpük varisli damarı büzüştürürerek varisi tedavi etmektedir.

Ameliyatsız Varis Tedavi (Lazer & Radyofrekans)

Sıkça uyguladığımı bir diğer yöntem ise lazerle varis tedavi uygulamasıdır. Yine %100 başarı ile uygulanan bir yöntem olup ısıya bağlı olarak varisli damarları yok etme tekniğidir. Öncelikle uygulanacak olan cilt kimyasal bir jel ile soğutulup varisli damarlara lazer yada radyofrekans ile yüksek derecede ısı uygulanmaktadır. Bu ısı ve basınca dayanamayan varisli damarlar büzüşerek yok olurlar.

Ameliyatsız Varis Tedavi Hakkında Sorularınız

Biz her zaman sizi dinliyor sizi aydınlatıyoruz. Aşağıda bulunan idea klinik varis tedavi merkezi tlefonlarımızdan ulaşabilir yada dileyen aşağıdaki yorum formundan doktorlarımızın yanıtlamak üzere sorularınızı iletebilirsiniz.

Skleroterapi nedir?

Varis oluşumuna sebep olan damarın iç yüzeyine enjekte edilen özel bir ilaç ile bu damarın büzüştürülerek yok edilmesine dayanan bir yöntemdir. Bu yöntem için uzun yıllardır bir çok farklı ilaç kullanılmıştır. Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan polidocanol (%1-2-3) isminde ki ilaçtır.

Skleroterapinin varis hastalığının tedavisine katmış olduğu avantajlar, bireyleri her koşulda olumlu yönde etkilemektedir. Başarısının yüksek olması, tekrarının az olması , istirahat gerektirmemesi gibi üstünlükleri sayesinde skleroterapi yaygın olarak kullanılan ve gün geçtikçe daha fazla yaygınlaşan bir yöntemdir. İlacın damara veriliş tarzı ve sonraki uygulamalar değişebilir. Eski tedavi yönteminde ilaç uygulandıktan sonra bacağa elastiki bandaj sarılırdı.Genel hasta rahatlığını kısıtlaması, fazla pıhtı olması ve ayakta şişlik yapması gibi sebeplerle giderek kullanımı azalmaktadır. Biz kliniğimizde bandaj uygulamıyoruz. Skleroterapi başarı oranı %100’e yakın hasta memnuniyeti yüksek bir tedavi yöntemidir.

Skleroterapi Avantajları
– Hasta memnuniyeti tamdır
– Yatırım maliyeti yoktur
– Kılcal varis dışındaki tüm varislere uygulanabilir
– Ayaktan uygulandığı için iş gücü kaybı olamaz aynı anda işe dönülebilir
– Ameliyatla tedavi edilebilen tüm varisler tedavi edilebilir
– Ağrısız bir tedavi şeklidir
– Tecrübeli ellerde pıhtı oluşturulmaz

Skleroterapi Dezavantajları
– Bir günde uygulanacak ilaç miktarı sınırlı olduğundan seanslar gerekebilir
– Uygun şekilde yapılmadığında damar içinde pıhtılar oluşabilir
– Tecrübeli ellerde yapılmadığında seyrek olarak leke yapabilir (2-12 ayda düzelir)
– Uygulamanın ertesi günü hafif ağrı olabilir

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018