online randevu tedavi ücretleri

Ameliyatsız Varis Tedavi

Günde sadece 20 dakikanızı ayırarak, hastalığınızın durumuna göre 3-6 seans arasında tekrarlayarak mevcut olan varis probleminizden sonsuza dek kurtulmak istermisiniz. İşte biz buna Ameliyatsız Varis Tedavi diyoruz ve bunu başardığımız içinde tüm Idea klinik kadrosu olarak gururluyuz. Evet yanlış okumadınız günde sadece 20 dakika kliniğimize gelerek mevcut tüm varisli damarların sonsuza dek iyileşmesini sağlayan ender sağlık merkezlerinden birisi olarak merkezimiz istanbulda olup Ankara, İzmir ve Bursa kliniklerimizden de faydalanabileceksiniz.

 Ameliyatsız Varis Tedavi Nedir?

Dilerseniz önce özetle aktarayım ilerleyen satırlarda Ameliyatsız Varis Tedavi yöntemleri ve uygulanışına dair bilmeniz gereken detayları aktaracağız. Malumunuz ameliyattan korkmayan insan yok denecek kadar azdır. Öyleki doktorlar bile korktuğunu bilmenizi isterim. Narkoz, uyutma vs olayı insanı ister istemez tedirginleştirmekte uyanınca karşılaşacağı durum psikolojik olarak etkilemektedir. Bu sebeple bir çok hasta insan sağlık kuruluşlarından uzak durmaktadır. Bunun ötesinde günlerce hastanede ve devamında evde yatma gerekliliği, iş gücü kaybı ameliyatların en büyük dezavantajlarından birisidir.

Ameliyatsız Varis Tedavi ise yukarda sadece özet olarak belirttiğim herşeye son verme dışında ameliyatla yapılan varis tedavileri aynı damarda hatta aynı yerde bir kaç yıl içinde yeniden tekrarlayabilmektedir. Ameliyatsız Varis Tedavi yönteminde ise tedavi edilen damar asla tekrarlamaz.

Ameliyatsız Varis Tedavi Narkoz, Uyutma Gerekmez
Ameliyatla yapılan varis tedavisinde en az 5 gün hastanede kalmanız gerekecektir. Bizim uyguladığımız yöntemde ise hastamız randevu saatinden 10 dakika önce merkezimize gelir nezih bekleme salonunda dilediği sıcak ve soğuk içeceklerden ücretsiz istifade ederek randevu saatini bekler. Tedavi odasında uzman hekim kontrolünde 20 – 30 dakikalık tedavi süreci sonrası yine ister yürüyerek, ister koşarak evine, işine okuluna sosyal hayatına dönebilir. Varislerinizin yoğunluğuna göre bu 3 – 6 defa farklı günlerde tekrarlanarak mevcut tüm varislerden sonsuza dek kurtulursunuz.

Ameliyatsız Varis Tedavi (Köpükle)

Peki nasıl yapılılır bu Ameliyatsız Varis Tedavi derseniz ilk olarak köpükle varis tedavi uygulamasını özetliyerek başlayalım. Köpükle varis tedavi yönteminde (Köpük) bir ilaçtır bu ilaç daha az masraflı olması nedeniyle özel bir cihazda ilaç + hava karşımı ile köpürtülmekte artırılmaktadır. Hazırlanan bu karışım küçük bir enjektör yardımı ile varisli damarlara enjekte edilmekte ve köpük varisli damarı büzüştürürerek varisi tedavi etmektedir.

Ameliyatsız Varis Tedavi (Lazer & Radyofrekans)

Sıkça uyguladığımı bir diğer yöntem ise lazerle varis tedavi uygulamasıdır. Yine %100 başarı ile uygulanan bir yöntem olup ısıya bağlı olarak varisli damarları yok etme tekniğidir. Öncelikle uygulanacak olan cilt kimyasal bir jel ile soğutulup varisli damarlara lazer yada radyofrekans ile yüksek derecede ısı uygulanmaktadır. Bu ısı ve basınca dayanamayan varisli damarlar büzüşerek yok olurlar.

Ameliyatsız Varis Tedavi Hakkında Sorularınız

Biz her zaman sizi dinliyor sizi aydınlatıyoruz. Aşağıda bulunan idea klinik varis tedavi merkezi tlefonlarımızdan ulaşabilir yada dileyen aşağıdaki yorum formundan doktorlarımızın yanıtlamak üzere sorularınızı iletebilirsiniz.

Skleroterapi nedir?

Varis oluşumuna sebep olan damarın iç yüzeyine enjekte edilen özel bir ilaç ile bu damarın büzüştürülerek yok edilmesine dayanan bir yöntemdir. Bu yöntem için uzun yıllardır bir çok farklı ilaç kullanılmıştır. Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan polidocanol (%1-2-3) isminde ki ilaçtır.

Skleroterapinin varis hastalığının tedavisine katmış olduğu avantajlar, bireyleri her koşulda olumlu yönde etkilemektedir. Başarısının yüksek olması, tekrarının az olması , istirahat gerektirmemesi gibi üstünlükleri sayesinde skleroterapi yaygın olarak kullanılan ve gün geçtikçe daha fazla yaygınlaşan bir yöntemdir. İlacın damara veriliş tarzı ve sonraki uygulamalar değişebilir. Eski tedavi yönteminde ilaç uygulandıktan sonra bacağa elastiki bandaj sarılırdı.Genel hasta rahatlığını kısıtlaması, fazla pıhtı olması ve ayakta şişlik yapması gibi sebeplerle giderek kullanımı azalmaktadır. Biz kliniğimizde bandaj uygulamıyoruz. Skleroterapi başarı oranı %100’e yakın hasta memnuniyeti yüksek bir tedavi yöntemidir.

Skleroterapi Avantajları
– Hasta memnuniyeti tamdır
– Yatırım maliyeti yoktur
– Kılcal varis dışındaki tüm varislere uygulanabilir
– Ayaktan uygulandığı için iş gücü kaybı olamaz aynı anda işe dönülebilir
– Ameliyatla tedavi edilebilen tüm varisler tedavi edilebilir
– Ağrısız bir tedavi şeklidir
– Tecrübeli ellerde pıhtı oluşturulmaz

Skleroterapi Dezavantajları
– Bir günde uygulanacak ilaç miktarı sınırlı olduğundan seanslar gerekebilir
– Uygun şekilde yapılmadığında damar içinde pıhtılar oluşabilir
– Tecrübeli ellerde yapılmadığında seyrek olarak leke yapabilir (2-12 ayda düzelir)
– Uygulamanın ertesi günü hafif ağrı olabilir

11 Comments

Add a Comment
 1. Herikiayak bileklerinde ve sol ayak baldırında Düğüm şeklinde vârislerim var. Özellikle baldırımdaki zaman zaman Ağrı yapıyor. Sorunum çözülür MÜ? Kaç gün ve kaç seansta?SGK dan emekliyim yaklaşık ne öderim?
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz çözülür

 2. merhaba Nihat bey, annemin iki bacakta da varisi var dış yüzeyde belirgin bi varisi yok fakat ağrı ve şişkinlik var kalça kısmından itibaren gelmekte doktorlar açık ameliyatı önermedi annem kilolu nasıl bir tedavi uygulanır bilemiyoruz.. kılcal damarlara köpük tedavi uygulanıyor mu ? Tedavi olduktan sonra tekrarlama olanağı olur mu ? Biz Amasya da oturuyoruz gelip muayne olmamıza değecek bir sonuç almak isteriz..şimdiden teşekkür ederim..
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Varis ağrısı hiçbir zaman kalçadan başlamaz.Kalçaya kadarda çıkmaz.Varis ağrısı daha çok ayak bileği ve az yukarısında gerginlik yanma şeklinde olur.Onun için annenizi fizik tedavi uzmanına bir götürün.Tedavi edilebilir varis şişkinlik yapmaz.Bu yazdıklarım size umarım katkısı olmuştur.

 3. merhaba Onur bey,benim her ıkı bacagımda ve ayak bileğimde ilerleyen varıslarım var.ayaklarımdakı varısler kılcal daha olmak üzere renk değişikliği de yaptı.bacagımdaki varıslar ve kılcaldamarlar ise hem agrılı hem psikolojımı çok bozdu.daha önce devlet hastanesınde amaelıyat oldugum halde daha kotu pldu.ben bacaklarımdaki ve ayaklarımdaki varislerden tamamen kurtulmak ıstıyorum.agrılarımda var.ne gerekıyorsa yapılmasını ıstıyorum.çok mutsuzum bu yuzden.gıtgıde kılcal damarlarımda artıyor.LUTFEN BANA YARDIM EDIN.BASKA HASTANELERE GITTIM PEŞIN PARA ISTEDİLER BEN TAKSITLE BU AMELIYATI OLAMAZ MIYIM…SAYGILARIMLA
  Doç.Dr. Onur Gürer
  Kliniğimize geldiğinizde size nasıl yardımcı olacağımızı daha iyi değerlendiririz.Kliniğimizde ameliyatsız varislerinden kurtulma imkanınız var.Muayene ücretsizdir.

 4. benım sol bacagımda varıs var bn yaklasık 10 sene once amelıyat oldum ama yenıden nuksettı.köpük tedaVISI VEYA LAZER TEDAVISI OLMAK ISTIYORUM .ANKARADA YASIYORUM .BANA YARDIMCI OLABILIRIMISINIZ .
  Doç Dr Onur Gürer
  Size yardımcı olabilmemiz için İstanbula kadar gelmeniz gerekir.

 5. benim sol bacagımda varis var. ama kasıntı yapmaya basladı acaba ilerlemişmi oluyo bide iki parmak kalınlıgında amaliyat olması gerekiyomu .
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  İleri bir varis tarif ediyorsunuz.Ancak kliniğimizde ameliyatsız (köpük+radiofrekansla) tedavi yapabiliriz.

 6. Ameliyatsız Varis Tedavisinde Kullanılan Laser ve Radyofrekans Aynı Cihaz Mı?
  Bu Yöntemle Cilt Yüzeyindeki Toplardamarların Azalması Dolaşım Sistemini Etkilermi,Sakıncaları Var Mıdır,Daha Sonrada Başka Damarlarda Oluşma Olasığı Nedir,
  Teşekkür Ederim
  Op. Dr. Nihat AYDIN
  Aynı cihaz değil.Bu yöntemletoplar damarların azalması söz konusu değil.Hiçbir sakıcası yok(usulüne uygun kullanılırsa) Daha sonra oluşma olasılığı tedavi ile bağlantılı değil.Oluşacak varisler oluşur.

 7. merhaba doktor bey ben yaklaşık bir ay önce radyo frekans ve screterapi yöntemiyle tedavi gördüm.Biraz geçme var ama hepsi deil ben adanada oturuyorum.Acaba ikinci kez geçmeyen yerlere radyo frekans uygulanırmı.Bi zararı varmıdır.
  Doç. Dr. Onur Gürer
  Uygulanır hiçbir zararı yok.

 8. iki bacağımdada ayak bileklerimde var kaç seansta biter istanbulda kaç gün kaşmam gerekir lütfen yardımcı olun
  Op.Dr. Eren ANG
  Varislerinizin resimlerini bize gönderir iseniz sizin sorunuza daha net cevap verebiliriz..ortalama 3-5 günde bitiririz.

 9. Merhaba

  63 yaşındaki Annemin çok ileri seviyede varisleri var iki bacağında. Daha önce isimleri bilindik hastanelerde bu seviyede birsey yapılamayacağını ancak varis corabı ile dahada ilerlemesini engelleyebileceklerini vs soylediler. çok yüksek varis seviyesi tedavisi olmayan bir durum mu?
  Op.Dr. Eren ANG
  Biz kliniğimizde çok çok ileri varisleri daha ileri yaşlarda da tedavi yapıyoruz.Yalnız görmemiz gerekir.

 10. benimde varislerim var ve tedavi etdirmek istiyor fakat maddi durumum pek iyi değil ssk ile anlaşmanız var bundan da yararlanıp acaba böyle bir tedavi yaptırabilirmiyim ve bana kaca malolabilir yardımcı olursanız sevinirim
  Op. Dr. Nihat AYDIN
  Kliniğimizde oldukça uygun bir ücrete tedavi olabilirsiniz.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.Muayenede ücretsizdir.Tedavi ücretini muayenede varisinizin durumuna göre belirliyoruz.Kabul ederseniz aynı anda tedaviye başlıyoruz.

 11. izmirde şubeniz var mı? yada önerebileceginiz tedavi merkezi?
  Doç. Dr. Onur Gürer
  Üzgünüz maalesef İzmirde şubemiz yok.Size önerebileceğimiz bir merkezde yok.İzmirden kliniğimize gelerek tedavi olan çok hastamız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018