online randevu tedavi ücretleri

İlaçla Varis Tedavisi

Dünya üzerinde bulunan tüm insanların maruz kalabileceği bir hastalık olan varis için ilaçla tedavisi mümkün mü? Hangi ilaçlar kullanılmalıdır? şeklinde sorular yöneltilmektedir. Şimdi dilerseniz bu konuyu detaylı olarak ele alalım.

İlk olarak varis hastaları tarafından kullanılan bilimsel veya bitkisel ilaçların hangi amaçla kullanılmakta olduğu önem taşımaktadır. Eğer bu ilaçlar varislerin iyileşmesi adına kullanılıyorsa maalesef günümüz şartlarında böyle bir tedavi mümkün olmamaktadır. Fakat ağrı, sızlama ya da benzer varis şikayetlerinin azaltılması için kullanılıyorsa, nispeten doğru bir tercih olabilir.

Bitkisel ya da bilimsel olarak piyasada yer alan varis ilaçlarının kullanım amacı nedir?

ilaçla varis tedavi

Bilimsel Varis İlaçları

Vernoproektif ismi verilen toplar damar civarında ki kasları güçlendirdiğine yönelik söylemler olan ilaçlar, toplar damar basıncına bağlı olarak çevre dokulara sızan sıvının azalmasını sağlayarak varis şikayetlerini azaltmaktadır.

Mevcut bulunan varislerin yok edilmesi gibi bir üstünlük maalesef hiçbir ilaçta bulunmamaktadır.

Üst kısımda bahsetmiş olduğumuz konuyu özetlemek gerekirse dünya üzerinde bulunan hiç bir varis ilacının maalesef varis hastalığını tedavi etme özelliği bulunmamakta, yalnızca varisten kaynaklanan ağrı, şişlik, kaşınma ya da kramp gibi şikayetlerin azaltılmasında etkisi bulunmaktadır.

Varis İlaçları Rahatlatıcı Etki Gösterebilir
İnsanların bilgilenmesi ve iyileşmek adına bu ilaçları kullanıyorlarsa vazgeçmelerini sağlamak amacıyla bu konunun üzerinde çok fazla durmaktayız. Anlaşıldığı üzere damar genişlemesi hastalığının tek tedavisi ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak mümkün olabilmektedir. Tedavi olunmadığı taktirde ağrı, yanma, şişlik, ödem, kramp ve benzeri diğer şikayetler sürekli olarak kendini göstermeye devam edebileceği gibi devamlı ilaç kullanımına maruz bırakabilecektir. Ayrıca varislerin önemsenmeyerek, ihmal edilmesi ile birlikte hastalık ilerleme göstereceğinden kişilerin yaşam kalitelerininde düşmesine olanak verebilmektedir.

Varis Şikayetleri İçin İlaç Tedavisi
Diş çürümesi bu durum için sürekli dile getirdiğimiz, en basit örnektir. Nasıl ki diş çürümesinde ortaya çıkan ağrılar ilaçla belli bür süre geçiriliyor fakat tamamen iyileşmesi sağlanamıyorsa varislerde ilaçla tamamen tedavi edilemeyip, yarattığı şikayetleri minimize etmektedir. İlaç kullanımı kesildiğinde şikayetler tekrar eski halini alacak ve hastayı olumsuz yönde etkileyecektir.

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018