varis tedavisi fiyatları

Köpük Varis Tedavisi

Varis rahatsızlığının tedavi edilmesine yönelik teknikler günümüzde oldukça ileri düzeyde gelişmiş olup, gelişmeye de devam etmektedir. Ameliyatsız yöntemlerin uygulanması ile hastalar herhangi bir olumsuz durum yaşamadığı gibi iş, özel ve sosyal hayat kaybı yaşamadan tedavi bitiminde günlük hayatına devam etmektedir. Köpükle varis tedavisi de ameliyatsız olarak uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olup tüm Idea kliniklerinde kullanılmaktadır.

kopuklu-varis-tedavisi-nasil-yapilir

Köpükle varis tedavisi hemen üstte de belirttiğimiz üzere ameliyatsız yöntemlerden biridir. Tecrübeli olan hekimlerin uygulaması sonucunda oldukça yüksek şekilde başarı elde edilmektedir. Bu yöntemle yapılan tedavide diğer uygulanan yöntemlere göre çok daha az derecede komplikasyon görülmektedir.

Uzun yıllardır tek çözümü klasik ameliyat olan varis tedavisi skleroterapi ismi verilen teknik ile yerini ameliyatsız yöntemlere bırakmıştır. İlk kullanılan ve ayakta tedavi yöntemi olarak adlandırılan skleroterapinin üzerinde yapılan geliştirmeler ile skleroterapide kullanılan ilacın hava ile reaksiyona sokulmasıyla köpük tedavisi bulunmuştur. Bu tedavi yöntemleri ülkemizde oldukça gelişmiş olmakla beraber bir çok sağlık kuruluşunda uygulanmaktadır.

Köpük tedavisinde ki amaç, kullanılan ilacın sorun çıkaran damarın içine enjekte edilerek damar veya damarların tahrip olmasının sağlanmasıdır. Skleroterapide bu ilaç saf olarak enjekte edilirken, köpük tedavisinde hava ile karıştırılarak enjekte edilmektedir.

Köpüğün uygulandığı damar tahrip edilmiş olduğundan dolayı tekrar aynı damarın varis olması mümkün olmamaktadır.

Köpükle Varis Tedavisinin Avantajları

– Tedavi bitiminde şişlik ve ağzı az olur.
– İğne ucunun girebileceği tüm varislere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Çok ince olan kılcal damarlara uygulanamayabilir.
– Meydana gelebilecek olan leke çok azdır.
– Varis sorunu yaratan damara ilacın az miktarda enjekte edilmesinden dolayı, ilacın damar dışına kaçması herhangi bir sorun yaratmaz.
– Kullanılan ilaç köpürtüldüğünden dolayı ekonomik olmaktadır.
– Vücuda verilen ilaç azaltılmış olduğundan dolayı toksik doza yaklaşılmamaktadır.
– Köpürtüldüğünden dolayı 4-5 kat artan ilaç, aynı seansta daha fazla damarın tedavi edilebilmesine olanak tanımaktadır.
– İlaç miktarı azaldığından dolayı damarın vereceği reaksiyon azaltılmış olur.
– Daha az flebit ve pıhtı oluşur.
– Klasik ameliyatla tedavi edilebilecek veya edilemeyecek tüm orta varisler köpük yöntemiyle tedavi edilebilmektedir.
– Herhangi bir kesi uygulanmadığından dolayı dikiş ya da pansumana ihtiyaç duyulmamaktadır.
– Tedavi öncesi veya sonrasında istirahat edilmesine lüzum duyulmaz.
– Tedavi bitiminde hastalar iş, özel ve sosyal hayatına devam edebilir.

~

Köpük Varis Tedavisi için 98 yorum yapılmış


dilzar

mrb doktor bey benim de varis sorunum var yaklaşık 3 yıldan beri ve baya şişkinlik var arada bi de akıntı yapıyo bacağım sizden öğrenmek istediğim kliniğiniz de tedavi olursam şişkinlik kesin geçer mi ve bi doktorum bana akıntının varisten kaynaklandığını en kısa zaman da tedavi olunması gerektiğini söyledi bu iki soruma cevap verirsenizçok sevinirim ve en kısa zaman da kliniğinize gelirim şimdiden çok tşkler iyi günler diliyorum
Op. Dr. Serkan AKARSU
Şikayetinizi net anlatamamışsınızAkıntı nasıl bir şey.Variste akıntı olmaz.Tedavi edilebilir bir varisiniz varsa hiç endişe etmeyiniz sizi ameliyatsız tedavi ederiz.Ama buna muayeneden (ücretsizdir) sonra karar veririz.

ayşe

mrblar bende 4 yıldan beri varis var ve bacağımda beni en çok rahatsız eden şişmiş olması 4 yıldan beri doktor doktor gezdim bana sürekli varis çorabı verdiler fakat bunun bi faydası olmadı fazla ayakta durduğum zaman daha cok şişiyo ve damarlar belirginleşiyo kliniğinize gelirsem uygulayacağınız tedavi kesin çözüm olurmu bu arada 20 yaşındayım
Prof. Dr. Hasan Berat Cihan
Kliniğimizde sizi varislerinizden %100 kurtarırız.Tedavi edilen varisler birdaha varis olamaz.Ama bu sizde birdaha varis olmaz anlamına değildir.Nasılki 5 yıl önce olmayan varisler şimdi varsa şimdi olmayanlarda ilerde olabilir.

ayşe

peki şişkinlik geçer mi
Op. Dr. Eren ANG
Varise bağlı şişkinlik geçer.

anıl

Merhaba. Yaklaşık iki aydır köpükle tedavi oluyorum. hep hafif ağrılar yaşadım ancak bir hafta önce yapılan köpükle tedaviden sonra ödem geçmesine rağmen ağrım çok var ve yanma ile birlikte . Daha önce de ağrı oldu ameliyatlım bacağımda ama doktorum normal olduğunu şişme ,rfenk değişikliği olmadığı için mümkün olduğunca dinlendirelim ve varis çorabımızı ihmal etmeyelim demişti. bayram tatili maalesef çok ağrılı oldu ve ağrı azalacağına yerinde duruyor. Sizce bu ağrı normal olabilir mi? Bu arada oldukca ileri düzeyde idim tedaviye öyle başladım ilginize çok teşekkürederim. Bir sorum daha İzmir de bir tedavi merkeziniz var mı?
Op.Dr. Eren ANG
İzmirde tedavi merkezimiz yok.Ağrı için tedaviyi yapan doktorunuzla görüşünüz.

esma

Nihat Bey merhaba. Ben 24 yaşımdayım. Buna rağmen bacaklarımın dizden yukarı olan kısmında kırmızı ve mor renkli 1-2-3cm uzunluklarında değişen, 1-2mm kalınlığında yaklaşık 30-40 tane bacağımın üst kısmını kaplayan çizgi şeklinde damarlar var. Özellikle regl dönemlerimde bu damarların olduğu bölgelerde ağrı oluyor. Tedavi ettirmeyi düşünüyorum fakat esas merak ettiğim bu yaşta bu kadar fazla kılcal damarın oluşmasının arkasında nasıl bir sağlıksal problem olduğu? Aileden gelen bir sorun değil bu. Sadece bende var. Tansiyonu düşük biriyim. Aşırı sıcakta bayılabiliyorum. Bu problem için doktora gittiğimde doppler çektirmemi önermişti. İkisi arasında nasıl bir bağlantı olabilir? Sanırım radyofrekans yöntemini önereceksiniz. Bu yöntemde de SGK geçerli midir? İlginize teşekkürler.
Op.Dr. Nihat AYDIN
Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 300-6000tl aralığında olup SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

hatice

Nihat bey merhaba.Ben 2 gün önce köpük tedavisi oldum ama kahverengi lekeler oldu yapılan yerlerde bu lekeler kalıcımı yoksa geçicimi açıkcası korkuttu lekemi kalacak diye şimdiden teşekkür ederim.
Op.Dr. Nihat AYDIN
Köpük tedavisinden sonra leke olabilir.Kalıcı değildir.Kişinin bünyesine göre uzayabilir.

hatice bayramoğlu

iyi günler Eren bey bahçelievlerdeki hastanenizde muayene oldum doblor çekildim iç varis çıktı bununla ilgili buhar tedavisi dediler ve çok yüksek bir mevla istediler acaba bu yöntemi siz uyguluyormusunuz
Op.Dr. Eren ANG
Bahçelievlerde’ki hastane ile bir ilişkimiz yoktur.Bizim kliniğimizin ismi idea klinik’tir. (sizin gittiğiniz yer sanırım medicalpark) Buhar tedavisi bir meslektaşımız tarafından denenen bir yöntem olup sonuçları henüz net değildir. Kliniğimizde (köpük, skleroterapi, radyofrekans, lazer) uygulamaları yapılmaktadır. Varisiniz hangi boyutta olursa olsun yukarıdaki yöntemlerle tedavi etmekteyiz.

bera

Merhaba Hocam.Ben köpük skleroterapisi yaptırdım 15 gün sonrasında yapılan bölgede damarlar fazlalaşti. Önceki hali daha iyiydi bu geçici bi durum mu
Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN
Onlarada laser yada radiofrekansla müdahele edilmesi gerekir.

hatice

hocam merhaba ben 3 hafta önce köpük tedavisi gördüm çok memnun kaldım ama tek sıkıntım hafif lekeler oluştu köpük uygulanan yerlerde o da sinir bozucu geçermi kalıcımı geçerse de ne kadar sürede geçer şimdiden teşekkür ederim.
Op.Dr. Eren ANG
Lekeler geçicidir.Bazan 5-6 ay sürebilir.

hatice duyar

Merhabalar ben bugun köpük tedavisi gordum ama doktorum varis corabiyla ilgili bisey soylemedi giymeliyim soyleyebilirmisiniz
Op.Dr. Serkan AKARSU
Bizde klinik olarak köpük tedavisinden sonra Varis çorabı önermiyoruz.

burcu

merhabalar ben yurtdisindan yaziyorum cidi variz sorunlarim var (mor yesil kalin cikintili kivrimlar kasigimdan topuma kadar) iki bacamdada, 2 kere amelyat oldum ama yine variz olustu simdi bu tedavi yöntemini duydum ve yaptirmak istiyorum acaba mümkünmü bide nekadar bi süre icerisinde tedavi biter? randevu almak lazimmi? maliyeti nedir bu tür tedavilerin?
Op. Dr. Serkan AKARSU
Neden olmasın.Bu yeni yöntemler ameliyattan daha iyi sonuçlar vermektedir.Bir haftada tedavinizi yaparız tedavi sürecinde İstanbuluda gezebilirsiniz.Randevu işinizi kolaylaştırır.Kliniğimizde varis tedavi ücreti 400-8000tl aralığındadır.Sizin anlattığınız varis ileri bir varistir İkinci rakamı yada o rakama yakın bir ücreti düşünerek geliniz.

nuray keskin

Merhaba ben sa ayaımdan köpük tedavisi diye gittim amma amaliyat an sonra girdumki delik delik kesip dikişler ise yaramayan damar lari aldık 25 tane küçük kesik dikiş ler var ben köpük dediydimya geri kalan ni köpük olacak dendi doğru tasarımı kesilmesine köpük olmuyor mu ikinci ayaımdan korkuyorum olim mi samsun yada istanbul tel numaranızı kilicmi zin adresini yazarmisin iz
Op.Dr. Serkan AKARSU
Bütün varisleriniz köpükle tedavi edilebilirdi.Kliniğimizde bu imkanı bulabilirsiniz.
TEL:0212 574 25 25

merve

merhaba
ben köpük tedavisi oluyorum..bu hafta yapıldı…..fakat tam kasığımın altında bacağımda 4 gün sonra bir sertlik ve kızarma ile birlikte yürüyünce oluşan bir ağrı oldu…varis çorapları 2tane üst üste kullanıyorum .ağrıyan bacağımdan birtanesini çıkartmamı istediler…ama hala ağrım var…o bölgeye köpük uygulanmamıştı…bu ağrı tehlikeli olurmu…neyapmalıyım….çok teşekkürler…
Op.Dr.Nihat AYDIN
Tedaviden sonra bu tür şikayetler olabilir.Endişe etmeyiniz.Doktorunuzla görüşmeniz daha iyi olur.Biz klinik olarak tedaviden sonra varis çorabı önermiyoruz.

ERGUN

KIZIM 16 YAŞINDA DİZİNİN YAN TARAFINDA VE ÜST KISIMLARDA BEZE ŞEKLİNDE ŞİŞLİKLER VAR.ZAMAN ZAMAN AĞRI YAPIYOR.ULTRASONLA BAKILDI,MR ÇEKİLDİ.
KÖPÜK TEDAVİSİ ÖNERİLDİ.UYGUN OLURMU
Op.Dr. Eren ANĞ
Uygun olur.En etkili tedavi şeklidir.

zubeyde arslan

Merhaba doktor bey on yıldan beri varis sorunu Yaşıyorum üç ay önce doktora gittim bana ameliyat olmami söylediler bende olmak istemiyorum uyguladiginiz yontemle tamamen kurtulabilirmiyim
Prof Dr.Hasan Berat CİHAN
Kliniğimizde varislerinizden ameliyata göre çok daha iyi sonuçlar veren KÖPÜK+RADİOFREKANSLA tedavi olabilirsiniz.

aysun güler

40 yaşındayım. venöz sistem doppler usg sonucu şöyle:
sol eksternal iliak, ortak femoral yüzeyel ve derin femoral, popliteal,trifukasyon venlerinde spontan akım izlenmektedir. augmentasyona ve kompresyona yanıt tabiidir. ven kalibrasyonları ve akım yönleri doğal olup trombüs lehine bulgu saptanmamıştır. safenofemoral bileşke çapı nötral pozisyonda 6.6 mm valsalva ile 9.3 ölçülmüştür.vsm çapı diz üstünde 3.6 mm diz medialinde 3.2 mm diz altında 3.1 mm olarak izlenmiştir. sol uylukta vsm ile ilişkili en genişi 2.8 mm sol bacakta en genişi 6.2 mm çapında (tortuoz seyirli ve reflü akım izlenen) yüzeyel variköz venler izlenmiştir. sol bacak üst ve orta kesimde yüzeyel venler ile ilişkili en genişi 2.7 mm çapında olan az sayıda reflü akım izlenen dilate perforan ven izlenmiştir. sol vsp çapı 2.9 mm olup normalin üst sınırındadır. sol bacak arka kesimde vsp ile ilişkili en genişi 4.5 mm çapında az sayıda dilate yüzeyel ven izlenmiştir. sfb’de vsm’nin tüm trasesinde valsalva boyunca devam eden reflü akım izlenmiştir.
bu sonuçlara göre kesin tedavi köpüklemi yoksa cerrahi müdahale ile mi olur. tetkiktende anlaşılacağı üzere damarlarda kaçak var. köpükle kaçak tedavi edilir mi. yoksa bunun için cerrahi müdahale şart mı? ist. dışından yazıyorum. tedavi şekli konusunda bilgi verirseniz sevinirim. tedavi sizin müdahale edeceğiniz boyutta ise kaç seans süreceği ve fiyatı konusunda bilgi verir misiniz?
Doç. Dr. Onur Gürer
Varis tedavisinin esası varisli damarı yok etmek üzeredir.(kapakçık tamiri gibi bir yöntem yoktur) Varisli damarın yok edilmesi için iki fiil vardır.1-yakmak 2-atmak
Yakmak için:köpük skleroterapi yada laser radiofrekans kullanılır.
Atmak için:Ameliyat etmek gerekir.
Varisinizin ebadı derecesi ne olursa olsun (yeterki tedavi edilebilir olsun ameliyat dahil) biz köpük+radiofrekansla tedavi ediyoruz.
Tedavinizin ne kadar sürebileceüini ancak muayene (ücretsizdir) den sonra söyleyebiliriz.Genellikle 3-5 günde bitirebiliyoruz.

Ahmet Kayakal

Doktor Bey;

Bilateral Alt Extremite Derin Venöz Sistem Renkli Doppler Sonografisi çektirdiğim zaman aşağıdaki sonuç çıkmıştır. Bu sonuca göre ne yapmalıyım?

Valsalva manevrası ile sağ ana femoral vende ve sağ safenofemoral bileşkede grade 1 yetmezlik ile uyumlu ters yönlü akımlar elde edilmiştir.

Saygılarımla…
Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
Bu bulgu önemli değil.Hemen herkeste çıkabilecek sonuç.Klinik muayene bulguları ile değerlendirmek gerekir.Kliniklerimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

gulden

Merhaba.ben 29 yasındayım ve bacağımda morluklar var kopuk tedavisi geçiririm.kılcal damarlarda var sanırım kılcal damarlara yapmıyorsunuz.yanlısmı anladım ben..
Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
Kliniğimizde hepsini çaresi vardır.Sizi tüm varislerinizden kurtarırız.

Pelin

Köpük tedavisi görüyorum ilk seansım morluklar fena normal dimi hocam geçmez diye oldukça korkuyorum
Op Dr Eren ANG
Tedaviden sonra morluklar olması normal.Geçicidir dert etmeyiniz.

Lale Özdemir

Hocam İyi Günler

Benim genç kızlığımdan beri önce ince kılcal damarlar halınde varislerim vardi.Evlendim bir doğum yaptım ama hormonal sebeplerden dolayı çok kilo aldım .!2o kg civarındayım.Hem kalın hem ince her ikii bacağımdada çok varis var ağrılarım çok .Bu köpük tedavisi bana uygulanabilirmi? Bacaklarım çok kalın bandaj sorun dediler .Birde ben Kadıköydeyim burada yeriniz nerede bilgi verirseniz sevinirim.
Prof.Dr.Hasn Berat CİHAN
Öncelikle tetkiklerinizle beraber kliniğimize gelirseniz size yardımcı olabiliriz.
Adres:Bağdat cad. Çifte havuzlar Ak bank üstü.368 68 35-350 85 41

ünzile

iyi günler kolay gelsin annemin iki bacağında da kalça altından başlayıp topuğa kadar giden ve doktorun dediğine göre 9mm kalınlığında varisler var doktor ameliyatsız geçmez dedi ameliyat ve varis çorabı kıullanarak 6 sene içinde hiç bir iz kalmayacağını söyledi ama annem ameliyatb olmaktan korkuyor .Sizce köpük tedavisi uygulanarak varislerden tamamen kurtulabilir mi. Tedavi kaç gün sürüyor ve tedavi ücreti tahmini ne kadardır. Biz kastamonudan geleceğiz.Orada uzun süre kalması imkansız bilgi verir misiniz teşekkür ederim.
Op.Dr. Nihat AYDIN
Kliniğimizde 3-4 günde köpükle tedavi olabilir.Tedavi sürecinde İstanbulu lale mevsiminde doya doya gezebilirsiniz.Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

Gönül

Ben yirmi gün önce sol bacağıma bir seyans köpük tedavisi yapıldı yedi gün varis çorabı kullandım son bir haftadır bacağımda yürüyünce şişlik sertleşme ve ağrı olur.Bu yüzden ortopedi uzmanına gittim bana ödem olduğunu söyledi. Bu köpük tedavisinden sonra görülen bir durummudur? (Köpük tedavisi uygulayan doktorla da görüştüm ona bağlı olmadığını söyledi.) Teşekkür ederim.
Op.Dr. Nihat AYDIN
Bence tedaviyi yapan doktora gidiniz.Onun fikri önemlidir.

iclal

adanadaki vermiş olduğunuz telefon numarasını arıyorum fakat ulaşamıyorum 0 322 458 84 84 adana için başka telefon numaranız varmı
Op.Dr. Nihat AYDIN
Adanadaki yerimiz İstanbul kadıköye taşınmıştır. Adanada verebileceğimiz başka numara yoktur.

sinan donertas

Hocam utrosana girdim bana doktor orumcek varis var dedi ayaklarim agriyo cok ne yapmam gerek
Op.Dr. Eren ANG
Tedavi olmalısınız.Kliniğimizde sizi köpük+radiofrekansla tedavi ederiz.

fatos gul

Ben varis ameliyati oldum uc ay once dort seansta kopuk tedavisi yaptirdim simdi hamileyim kopuk tedavisine devam edebilirmiyim sorun olurmu
Op.Dr. Eren ANG
Doğum sonrasını bekleyiniz.

özgür

3 yıl önce bacaklarımda , özellikle sıcaklarda ve geceleri, karıncalanmalar var diye doktora gittim. Kasıklarımdan bir cihazla ölçüm yaptılar. Ikınmamı istediler ve her iki bacakta da 3. derece kaçak tespit ettiler. Acil ameliyat dediler. Kasıklarımdan küçük bir operasyonmuş. Üç yıl geçti. Hala arada bir karıncalanma oluyor, uyuyamıyorum. Fakat uzun sürmüyor. Bazen işten gelince ayaklarımı kaldırıyorum, şimdilik yeterli gibi ama uzman görüşlerine ihtiyacım var. slm…
Op.Dr. Eren ANG
Kliniğimizde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin durumunuzu değerlendirelim

Yelda

Hocam, 2 hafta önce bana köpük tedavisi ve radyofrekans uyguladınız.
Sol alt bacağımda tedaviden sonra olan morluk gecmedi ve taş gibi sertlik oluştu. Ayrıca ağrıyor.Tedaviden önce orada o ağrı yoktu Onun haricinde memnunum. Ne yapmalıyım?

Teşekkürler
Prof Dr Hasan Berat Cihan
Hiç endişe etmeyiniz 15 gün içinde birşeyiniz kalmaz.

Sevgi YILDIZ

Merhaba…Benim bacaklarımda kılcal damar şeklinde damarlar var uzman bir doktora gittim bunların varis değil damar tıkanıklığı olduğunu söyledi.Ayaklarımda uyuşma,karıncalanma ve ağrı yapıyor.Yoğun iş temposundan dolayı hiç bir yere gidemiyorum.Bunlar köpük tedavisiyle gider mi.Ne kadar sürede iyileşir Ankaradayım yönlendirebileceğiniz bir yer var mı acil yardım istiyorum
Op.Dr. Eren ANG
Ankarada tavsiye edebileceğimiz bir yer yoktur.Kliniğimize gelebilirseniz size yardımcı oluruz.

öznur

merhaba hocam ben 33 yaşındayım 2 bacaklarımda ince varis var.köpüktedavisi olmam gerektini söylediler…yalnız korkularım var 1.korkum daha çovalırsa varislerim ve ayrılarım 2.sorum köpükle yok edilen damarlarım olmayınca kan dolaşımım iyi olacakmı 3.birde bana dopler yapmadılar direk köpük tedavisi için günverdiler sizden ricam beni ve diyer arkadaşlarımızı bilgilendirmenizi rica ediyorum…..
Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
Tedaviye bağlı varis çoğalmaz.Varisli damarların sizin dolaşımınıza pozitif bir katkısı yoktur.Doppler ana toplar damarlarda bir anormallik düşünüldüğünde (derin ven yetmezliği yada derin ven trombozu)gerekir.Yoksa lüzumsuz bir tetkiktir.

rana

merhabalar kabalık yapmak istemem kusuruma bakmayın lütfen ama kayseri de varis tedavisi yapan önerebileceğiniz bir doktor var mı? istanbula size gelmeyi çok istedim ama ekonomik ve zaman ile ilgili şartlarımı inceleyince şimdilik imkanlarım el vermiyor. teşekkür ederim.
Op.Dr.Onur GÜRER
Maalesef size Kayseride bir isim ve adres veremiyoruz.Bildiğimiz bir yer yok.

esra

Merhaba sayin hocam öncelikle kolay gelsin diyorum. .ben yaklasik 5 hafta önce lazerli varis ameliyati oldum ayagimda hafif şişlik vardi gecen hafta doktorum kopuk tedavisine basladi fakat igneden sonra ayagim daha çok sismeye basladi ayagimi yukari kaldırıp dinlendirdigime raragmen halen hic bir gelişme yok birde size sorma geregi duydum bu normalmidir acaba beni aydinlatirsaniz cok sevinirim simdide teşekkür ler iyi çalışmalar
..
Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
Anlattığınız durum mutlaka uzman bir doktorun (kendi doktorun daha uygun olur) görmesi gereken bir vaziyettir.

engin ateş

sayın hacam ben engin her 2 ayamda acık yaralar var kronük venüz ülser diyorlar oksijen tedavisi görüyorum ama ayaklarım gecmiyor tekrara ve tekrarlatıyor bana yardımcı olurmusunuz saygılarımla
Op.Dr.Onur GÜRER
Size yardımcı olmak isteriz.Buyrun kliniğimize geliniz.Gelir iken elinizdeki tüm tetkikleri getiriniz.

nilay

MERHABALAR benim sol bacagımda dizimin arkasından yukarı doğru varisim ağrısı üzerine dr.a gittim ultosonu cektır köpük tedavisi uygulanca fazlalık kesilip alıncak dendi Ultrosonda RDUSG incelemede sol VKP proksimalde uyluk lateralinde 3 mm ye kadar genişlemiş ve tortuöze görünümündedir.Valsalva manevrası esnasında 3,5 mm ye kadar genişleme ve proksimalde 1-2 sn süren reflü izlendi.Vena safena magna bileşke düzeyinde 5.5mm genişlemekte olup bu düzeyde ve trase boyunca reflü izlendi gibi yazılar var bende tekrar korktuğum için doktoruma gidemiyorum benim sonuçuma göre varisim ne durumdadır bu kesip fazlalığı alma toparlama nedir sonrası cok fazla ağrı istirat etmem gerekiyormu 2 cocuğum var okula götürüp getiriyorum sorun yaşarmıyım aydınlatırsanız çok sevinirim iyi çalışmalar…
Op.Dr.Onur GÜRER
Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.

Burcu Çetinkaya

İyi akşamlar annem yaklaşık 1 ay önce varisleri için köpük tedavisi oldu.fakat 15 gün sonra birden kötüleşti.bacağına kan pıhtı atmış ve damar tıkanıklığı meydana geldi.buda yetmezmiş gibi kanında mikrop çıktı(83) antibiyotik verdiler daha da mikrop yükseldi.kan sulandırıcı kullanıyordu oda bütün değerlerini yükseltmiş.göğsü çok ağrıyor uyuyamıcak kadar. tedaviyle alakası olabilirmi.ne yapmalıyız.hangi bölüme başvurmalıyız.teşekkürler kolay gelsin.
Op.Dr.Onur GÜRER
Tedaviyi yapan uzman doktorla temasa geçiniz.

Arzu

iki bacak ucreti kesin nedir acil amelyat olmam gerekiyor birde ne kadar surede yeniler
Op.Dr.Onur GÜRER
Kliniğimizde tedavi edilen varisler bir daha asla varis olamaz.Ama bu sizde bir daha varis olmaz anlamına gelmez.Muayenemiz ücretsiz olup tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

dilek

Hocam merhabalar.benim her iki bacakda da geniz yetmezlik var.hastanede calustigim sure zarfında sol bacak çok ilerlediği için baldirdan kasikdaki damara kadar lazerli ameliyat oldum.yalniz söyle bi durum var.bacakdaki baldir kismima bir kacagi önlemek için bisey yerleştirdiler sanirim.buda bacak baldirimin diğerine gire lakin gözükmesine sebep oluyor.agri ve şişmeler de halen devam etmekte.keşke ameliyat olmasaydim diyorum.hem agrilatim devam ediyor hem de estetik olarak sisiyor ve çok kotu duruyor.kacak olan her iki tarafça koouklu tedavi ile kapatılabilir mi.saygilarimla..
Op.Dr.Serkan Akarsu
Tetkiklerinle beraber kliniğimize gelirseniz size yardımcı olmaya çalışırız.

mustafa

Hocam merhabalar sagda varikoselim var bana yardimci olurmusunuz
OP.Dr.Onur GÜRER
Varikosel için bir üroloji uzmanına gözükmelisiniz.

sevda

Hocam merhaba lar 2 bacagimdada varis var doktora gittim köpük tedavisi dedi çok korkuyorum acı çok oluyormu acaba teşekkürler
Op.Dr.Onur GÜRER
Varis tedavi yöntemleri arasında en az acılı tedavi yöntemidir.

ela

ben varis ameliyatı oldum sağ diz kapağımın arkasından fakat bu sefer üst kısımlarda dahada ortaya cıktı köpük tedavisini kullanmak istiyrm bacakalrımdaki varis tam anlamıyla gecer mi ve tamamen yok olur mu
Op.Dr.Onur GÜRER
Kliniklerimizde tüm varislerinden kurtulabilirsiniz

ece

Merhaba hocam. Kopuk tedavisi ile varisli damarlarin disinda varis olusabilecek damarlarda yok edilebilirmi. Bu tedaviden sonra yine cikmasindan korkuyorum.
Op.dr.Onur GÜRER
Köpük tedavisinin diğer tedavi yöntemlerine karşı en büyük avantajı zaten budur.

Anonim

Hocam ben köpük tedavisi oldum fakat ayalarımda şişmeler oluyor ve Ödemler var ne zaman geçer acaba
Op.Dr.Serkan AKARSU
Bir hafta içinde geçmesini bekleriz.Süre daha uzun ise doktorunuzla görüşmeniz uygun olur.

Sevim

Merhaba hocam ben bir hafta önce köpük tedavisine başladım ama kılcal damarlarda pıhtı oluştu.damarlarım daha kötü oldu. pıhtılaşma geçermiş. Teşekkürler. ..
Op Dr Nihat Aydın
Evet geçer rahat olun

gizem

Değerli hocalarım merhabalar.köpük tedavisinde iğnenin yapıldığı bölgede oluşan şişlik kaç günde iner acaba (ayak bölgesi) ve yürüyüş yapmak bu tedaviye iyi geliyormu

Kalp Ve Damar Cerrahi Uzm Orhan COSKUN

Gizem ; Merhaba
Yürüyüş yapmak iyi gelir. 15 gün ile 3 ay arasında şişliğiniz iner. Geçmiş olsun

mukaddes

merhaba hocam annemin iki bacağında da varis var. çok ağrısı oluyor.ameliyattan da korkuyor. köpükle tedaviyi duyduk. ameliyattan farkı nedir? sonrasında tekrar varis olma olasılığı var mı ?

ameliyattan farkı hiç iz kalmadan ameliyatın risklerini yaşamadan en kalınından en incesine kadar tedavi edilebilmesidir.sonrasında dikkat etmezse varis olmayan damarlarda varis oluşabilir.tedavi edilenler tekrarlamaz.korunması gerekir
Op.Dr.Nihat Aydın

zeliha

merhaba hocam ben geçtiğimiz senelerde varis tedavisi oldum ama varislerimde bi azalma olmadı hala ağrı sızı içinde yaşıyorum benimle ilgili bir sorun mu var yoksa gittiğim yerler mi beni kandırmış ?

yapılan tedavi amacına ulaşmamış olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabilirz.
Op.Dr.Orhan Coşkun