varis tedavisi fiyatları

SSK Varis Tedavi

SSK Varis Tedavi

Toplumda önemli hastalıklardan birisini teşkil eden varis milyonlarca insanın bu hastalıkla hayatlarına devam etmesini önlemek için sadece resmi kurumlar değil özel klinik ve tedavi merkezleri ilede çalışmalara devam edilmektedir. Özel kurumların Sosyal güvenlik kurumu ile anlaşma yaparak bu alanda bir çok yenilik ve başarıya imza atmaktadırlar. Bunların başında ameliyatsız varis tedavi yöntemlerini uygulaması en çok dikkat çeken unsurlardan birisidir.

Neden Ameliyatsız Varis Tedavisi
Hastalık bayanlarla adeta özdeşleşmiş olup erkek hastadan çok bayanlarda sıkça görülmektedir. Büyük bölümü günlük hayatta etek giyen hanımlar bacaklarında varis ameliyatı sonrası iz kalmasını hiç kimse hoş karşılamaz. Bu mihvalde Idea klinik varis tedavi merkezi tüm varis çeşitlerinde baaşrı ile uyguladığı ameliyatsız varis tedavi yöntemi gerekli hale gelmiştir.

  • Ameliyat izi kalmaz
  • İş Gücü kaybı yaşanmaz
  • Sadece 20 dakika sürer

Resmi Kurumlarda Varis Tedavi
Hergün binlerce kişinin muayene, tedavi ve ameliyat olduğu resmi kurumlarda hastalığın boyutu ile ilgilenilmekte olup daha çok ameliyatlı yöntemlere başvurulmaktadır. Ameliyata müteakip bir kaç hastanede yatma ve sonrasında istirahate evde devam etme şeklinde taburcu edilir. Hasta iyileşmiş olsada ameliyat edilen kısımda her zaman ameliyat izi kalacaktır.

SSK Varis Tedavi Merkezi

Sosyal Güvenlik kurumu ile anlaşmalı olarak hizmet veren özel merkezler bulunmaktadır. Bunlardan biriside İstanbul ve Adana ilimizde bulunan klinikleri ile hizmet veren Idea Klik Cerrahi merkezidir. 1996 yılında beri binlerce varis hastasının yanında olmaya devam ediyor.

SSK Anlaşmalı Varis Tedavi Merkezi

Merkezimiz SSK, Bağkur, Memur ve Memur emeklileri için Sosyal Güvenlik kurumu anlaşmalı ve kurum denetiminde hizmet vermektedir. Tüm varislerde ameliyatsız teknikleri uygulayarak hastaları için ameliyat korkusu yaşatmamaktadır.

  • Köpük
  • Skleroterapi
  • Radyo Frekans
  • Lazer

Yukarda belirtilen yöntemlerden varislerinizin yoğunluğuna göre uygun tedavi yöntemi uzman hekimlerimizce tespit edilip tedaviye başlamak için hastamızın onayı alınarak tedavi süreci başlatılır.

SSK Bağkur Hastalarına Ücretsiz Muayene
Türkiye genelinde hizmet veren kliniğimizde varis hastaları ücretsiz varis muayenesi imkanından yararlanabilir. Hastalığınızın durumu, boyutu ve yapmanız gerekenleri alanında uzman kalp damar cerrahları tarafından Sosyal güvenlik kurumu hastalarına ücretsiz olup sadece 12 TL SGK katkı payı alınmaktadır.

https://www.ideaklinik.com/varis-hastaligi-nedenleri-ve-belirtileri.html
https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-varis-tedavisi-nasil-yapilir.html

SSK Varis Tedavi için 35 yorum yapılmış


recep gerez

Erzurum’da yapıyormusunuz.
Op.Dr. Eren ANG
Erzurumda maalesef kliniğimiz yok.Ama Erzurumdan hastamız çok.İstanbula gelebilirseniz birkaç gün içinde tedavinizi yaparız.

zuhal günel

merhba öncelikle benim de varis var ince kalın cıkmaya başladı ssk gecerli mi sizin bölümüzde
Op. Dr. Serkan AKARSU
Kliniğimizde SSK lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır.

yusuf bolat

ssk lıyım 2 bacağımdada var ücret ne kadar
Doç. Dr. Onur Gürer
SSK lılar için kliniğimizd€ 300-3000tl. aralığındadır.

Memik Züngül

SSK emeklisiyim.Eşimin her iki bacağında ileri derecede varis var.Özellikle yaz aylarında şişlikler oluyor ve ağrıları var.Sağ ayak bileğinde zamanla artıp azalan morartıları var.Bazan bacakların en üst bölgelerinde de şişlikler ve ağrılar oluyor.Eşimin varislerine nasıl bir tedavi uygulanabilir ve ücreti ne kadardır? Saygılar. Memik Züngül
Op. Dr. Serkan AKARSU
Eşine köpük+radiofrekans uygulanabilir.Kliniğimizde varis tedavi ücretleri varisin durumuna göre 300-6000TL aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapmaktayız.Eşinizin varisi anlattığınız kadarıyla ileri bir varis.Üst seviye ücreti düşünebilirsiniz.

Banu Helvacıoğlu

Merhaba dr bey,
Sağ bacağımda birkaç sene önce damarda belirginleşme başladıo zaman müdahele edilmesine gerek olmadığı soylenmişti fakat bu sene artış gösterdi.Doppler incelemesi yapıldı ve köpük tedavisi uygulanabilir dendi.İnternetteki araştırmamda köpük tedavisinin sakıncaları olabileceğini radyofrekans yönteminin daha uygun olduğunu okudum.Bilgilrimi gönderirsem değerlendirebilirmisniz?Ankaradan geleceğim SSK lıyım tedavi ücreti ne olur bilgilendirirseniz sevinirim.Ankaradan geleceğim.mail adresinizi verirseniz fotoğraf göndermek istiyorum.Teşekkürler
Prof. Dr. Hasan Berat CIHAN
ideaklinik@gmail.com bu adrese resim ve doppler sonucunu gönderirseniz size hem ücret hemde tedavi yöntemleri ile ilgili daha net bilgi verebiliriz

serkan

Merhaba hocam ssklıyım damar rahatsızlıklarıyla seyreden behcet hastalığım var artık herhangi bir rahatsızlık vermemekte ama geçmişte vucudumda kollarımda omuz ve gögüs bölgemde yüzeysel toplardamarlarda tıkanma oldu ve yapısı bozuldu yazları cok belirgin oluyorlar (kollarımdakiler ve vucudumun ön bölgesinde 3 tane çizgi şeklinde damar) acaba tedavisi mümkünmü sizde cvp için şimdiden teşekkür ederim hocam.
Op. Dr. Serkan AKARSU
Sizin durumunuz çok farklı(behçet hastalığı dolayısıyla)görmeden yorum yazmamız mümkün değildir.

serkan

Hocam görmekten kastınız muaynemi yada resimlede yeterli olurmu eğer resim yeterli olursa mail adresinize yollayabilirim.
Prof. Dr. Hasan Berat CIHAN
Siz behçet hastasıyım diyorsunuz.Bu durumda eski tetkiklerinizle beraber gelmelisiniz.

nesrin

ben adanada oturuyorum iki bacagimdada varis var nerde tedavi olacagim bilmiyorum eşim asgari ücretle çal istiyor hastanelerin istediği çok fazla nasil tedavi olacagim bilmiyorum bana yardimci olur musunuz
Op.Dr. Serkan AKARSU
Kliniğimizde size ancak %50 indirim yapabiliriz.İstanbula gelmekte sizin için zor olabilir.Gelirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

yasemin

merhabalar
benim yüzümde (yanak) kılcal damar çatlamaları var. 2. doğumu yaptığımda ortaya çıktı. fakat meslek gereği şantiyede çok fazla soğuk ortamlarda bulunduktan sonra bu kış çok fazla arttı. lazer tedavisi yapılabiliyor mu ve yapılabiliyorsa ssk geçerlimi ve ücreti ne kadardır. ilginize teşekkür eder yanıtınızı beklerim
saygılarımla
Op.Dr. Eren ANG
Yüzdeki kılcal damar oluşumları için genellikle laser+radiofrekans kullanıyoruz.Tek seansta geçme olasılığı yüksek.Seans ücreti 500tl alıyoruz.SGK geçerli değil.

rukiye

Merhaba hocam kızım 20yaşında ayağında azda olsa varis başlangıcı var kızım bu duruma çok üzülüyor ilerlemesinden korkuyor nasıl bir tedavi uygularsınız ssk lıyız yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla
Op.Dr.Onur GÜRER
Kliniğimizde %50 indirimli olarak tedavi olabilir.

aynur

merhaba hocam 34 yasındayım bacaklarımın arka kısmında varis degil ama ince kılcal damar catlaması var hamıleyken olmustu şimdi işimden dolayı ilerledi köpük tedavisini duydum ssk lıyım bana maliyeti ne olur
Op.Dr.Onur GÜRER
Kliniğimizde varis tedavi ücretleri SGK lılar için 400-4000tl aralığındadır.Net rakam muayenede (ücretsizdir) söylenebilir.

Sibel

Yüzümde kılcal damar çatlaması var Adana da oturuyorum kliniğiz varmı ücret ne kadar
Op Dr Onur Gürer
Adana’da şubemiz yok

muhittin

hocam iyi günler. benim varis rahatsızlığım var fakat varis damarlarından çok kılcal damarlarım daha fazla. buna radyo frekans mı gerekli sadece yoksa önce köpük daha sonra radyofrekans mı uygulanması gerekiyor ? ve radyo frekans tedavi ücretlerniizin dahilinde bir fiyat olarak mı ekleniyor ?
Op dr Serkan Akarsu
Her varis için en uygun yöntemi uyguluyoruz, ücret tüm yöntemleri de içeren tek ücret olarak bir defa alınır ve tamamı tedavi edilene kadar ücret alınmaz

başak

hocam yüzümdeki kılcal lekeye kliniğinizde lazer tedavisi uygulanıyor mu ?
Op Dr Orhan Coşkun
Lazer, radyo frekans ve mikro skleroterapi uyguluyoruz

Mehmet

Benim bacağımda aşırı derecede varis var kaşığıma kadarparmak kalınlığında burda SSK geçer deniyor minumum 300 maksimum 4000 diyorsunuz fakAt Yeşilköy deki muayene hanenize gittim 8 bin istendi
Op Dr Atilla Kaya
Yanlış adrese gitmişiniz sanırım, Yeşilköyde ücretler farklı olabilir. Yerimiz Bakırköy Merkezde, gelirseniz yazılan ücretlere tedavi olabilirsiniz.

Anonim

Benim. Bacagimda asiri agri vardi. Beni cok rahatsiz ediyordu doktora gitti. Ve bana venoz yetmezliyi. Dedi doktor venoz yetmezligin tedavisi olmadivoni soyledi beni bu konuda. Bilgilendirirmisiniz tesekurler
Op Dr Orhan Coşkun
Bir tek bu yazdıklarınızla yorum yapmak zor, size yakın şubemize gelirseniz dopler ve muayeneyle netleştiririz. SGK nız varsa dopple rücretsizdir.

Demet

Hocam AĞRI DA subeniz var mi ?
Op Dr Serkan Akarsu
Ağrı’da şubemiz yok

semra

merhabe benım kucuk kılcal damarlarım var ve gıttıkce buyuyo onlarıda tedavı edıyor musunuz

Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan ÇOŞKUN

Semra; Merhaba
Evet, Kılcallarınızı oluşturan varisli damarlar ve kılcal damarları tedavi ediyoruz. Tedavilermiz Köpük tedavisi scleroterapi ve radyofrekans ameliyatsız yöntem ile yapılmaktadır. Muayenelerimiz ücretsizdir. Tüm kliniklerimizde muayene olabilirsiniz. 212 542 08 88 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Zuhal demircioğlu

Emekli sandığındaki mensubuyum üç sene önce sağ bacağımdan ameliyat oldum bir sene sonra sol bacağımdan ameliyat oldum ne yazıkki sol bacağımda daha çok varis oluştu İstanbul Anadolu yakasında şubeniz varmı ayrıca emekli sandığındaki indirim nemadır bu durumda ne gibi bir işlem görülebilinir ayrıca sağ bacağım da görünen bir şey yok ama hafif şikayetlerim var saygılar sunuyorum.

KALP VE DAMAR CERRAHİ UMZANI PROF. DR. HASAN BERAT CİHAN

Zuhal Demircioğlu; Merhaba
Muayenemiz ücretsizdir. Detaylı muayene olmanız gerekir. Anadolu yakasında Bağdat cad. Çiftehavuzlar Akbanküstünde yerimiz, gelebilirsiniz. Geçmiş olsun
0216 357 00 02

Ilkay

Merhaba benim sag bacigimin arka kisminda varis var cok buyuk derecede deyil bi cizgi seklinde beyaz tenli oldugum icin cok rahatsiz ediyor ben yabanci vatandasim ancak esim turk vatandasi onun ssk gecerlimi acaba?
Op Dr Nihat Aydın
Evet geçerlidir

Deniz

Kılcal varisler için lazer tedavisi uyguluyormusunuz?
Prof Dr Hasan Berat Cihan
Evet uyguluyoruz, Exotherme lazer kullanıyoruz

Yeşim

Merhabalar,
Sağ bacak arkası kalın bir varis ve bacaklarımın çeşitli yerlerinde kılcal damar gibi küçük mor damarcıklarım var. (Bunlar da varis mi bilmiyorum) Bir de ayak bileklerimin iç kesimlerinde ayakta fazla durunca belirginleşen kılcal damarlarım var. Ne tür bir tedavi olur ve SGK tüm tedavi türlerinde geçerli midir? Bayram sonrası Çiftehavuzlar polikliniğinize gelebilirim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler, iyi bayramlar.

Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN

Her tür yöntem var en uygunu hangileriyse onlarla tedavi ediyoruz. Ameliyatsız köpük scleroterapi ve radyofrekans yöntemleriyle tedavi etmekteyiz. 216 357 00 02 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

Gül

Her iki bacağımdada kılcal damarlar ve morluklar mevcut çok ağrı yapıyor hemşire emeklisiyim avrupa yakasındayım yeriniz nerede ve ortalama fiyat ne olur acaba iyi akşamlar.

kadir

Gül; Merhaba
Öncelikle ultrason eşliğinde detaylı bir şekilde muayene olmanız gerekiyor. Muayenelerimiz ücretsizdir. ameliyatsız yöntem ile tedavi ediyoruz. Tedavi sonrasında varis ve ağrı şikayetlerinizden kurtulursunuz. Tedavilerimiz varisinizin yoğunluğuna göre bir veya birkaç seans sürebilir. Avrupa yakasında 2 şubemiz vardır bakırköy ve şişli 212 572 72 65 212 246 10 04 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz geçmiş olsun

serdar

merhaba..hocam genel saglık sigortasıda skk lı gibi geciyormu acaba

Genel Cerrahi Uzm Op. Dr. Seher ŞİRİN

Serdar; Merhaba
Ssk var ise muayenelerimiz ücretsizdir. Bilgi için 224 247 10 06 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

MEHMET

Merhaba , ayaklarımda çok kötü görüntüler var bunlardan kurtulmak istiyorum eğer varis tedavisi olursam bunlar normal haline döner mi ?

evet döner.Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, mikro skleroterapi, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil, bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz.

BARIS

Selamlar,
40 yaşındayım.Doğuştan kalp kapağı delik şekilde doğmuşum.10 yaşında VSD operasyonu geçirdim.
Anladığım kadarı ile benim rahatsızlığım her iki bacağımda da Class 4 Pigmentation.
Yaklaşık 15 yıl önce başladığını hatırlıyorum.
Devlet Hast. kontrolünden geçtim. Ancak tedavi yöntemleri ve ilgi alaka beklentiyi karşılamadı.
Son dönemde bacak bölgesi diz altı arka adale ağrılarım arttı.
Kaşıntı çok fazla olmamakla beraber ara dönemlerde olmakta.
Kaval kemiği bölgesi deri üstüne parmakla baskı uygulandığında çukur oluştuğunu fark ettim.
Randevu almayı düşünüyorum. Daha önceki doppler sonuçlarımı bulabilir miyim bilmiyorum.
Tedavi ne kadar sürecektir? Sonuçları ne olabilir?
Teşekkürler.

muayene ile değerlendirip tedavinizi planlayabiliriz
Doc.Dr.Onur Gürer

AHMET

3 YILDIR SOL BACAKTA ŞİŞMEDEN DOLAYI VARİS TEDAVİSİ GÖRÜYORUM EN SON TEŞHİS SOL BACAKTA DAMAR TIKANIKLIĞI SONUCU PIHTI OLUŞMUŞ VE DOKTOR ARKADAŞLAR ŞU ANDA MÜDAHALE EDEMEYİZ KRONİKLEŞMİŞ BU SÜREÇ BÖYLE GİDECEK DEDİLER SADECE KOR ASPİRİN KULLANIMLARIMA BİRDE ÖDEM ATICI BİR İLAÇ NE YAPMAMIŞ LAZIM
(NOT SOL CAKA DİZ ALTI SİZ VE AĞRI YAPIYOR)

kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz,gelin değerlendirelim
Op.Dr.Orhan Coşkun