online randevu tedavi ücretleri

SSK Varis Tedavi

Toplumda önemli hastalıklardan birisini teşkil eden toplar damar genişlemesi hastalığı milyonlarca insanın bu hastalıkla hayatlarına devam etmesini önlemek için sadece resmi kurumlar değil özel klinik ve tedavi merkezleri ile de çalışmalara devam edilmektedir.

Özel kurumların Sosyal güvenlik kurumu ile anlaşma yaparak bu alanda bir çok yenilik ve başarıya imza atmaktadırlar. Bunların başında ameliyatsız yöntemlerin uygulaması en çok dikkat çeken unsurlardan birisidir.

Neden Ameliyatsız Varis Tedavisi Olmalıyım?

Hastalık bayanlarla adeta özdeşleşmiş olup erkek hastadan çok bayanlarda sıkça görülmektedir. Büyük bölümü günlük hayatta etek giyen hanımlar bacaklarında varislerin ameliyatı sonrası iz kalmasını hiç kimse hoş karşılamaz. Bu doğrultuda IDEA klinik şubeleri tüm varisleri başarı ile uyguladığı ameliyatsız varis tedavisi yöntemi gerekli hale gelmiştir.

 • Ameliyat izi kalmaz
 • İş Gücü kaybı yaşanmaz
 • Sadece 20 dakika sürer
 • Sadece kalınlar değil kılcallar dahil hepsi yok edilir
 • Narkoz uygulanmaz
 • Hastanede yatmak gerekmez
 • Aylarca bandaj önerilmez
 • Genellikle ilaç yazılmaz

Resmi Kurumlarda Tedavi
Hergün binlerce kişinin muayene, tedavi ve ameliyat olduğu resmi kurumlarda hastalığın boyutu ile ilgilenilmekte olup daha çok ameliyatlı yöntemlere başvurulmaktadır. Ameliyata müteakip bir kaç hastanede yatma ve sonrasında istirahate evde devam etme şeklinde taburcu edilir. Hasta iyileşmiş olsada ameliyat edilen kısımda her zaman ameliyat izi kalacaktır.

SGK Varis Tedavi Merkezi

Sosyal Güvenlik kurumu ile anlaşmalı olarak hizmet veren özel merkezler bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ilimizde bulunan klinikleri ile hizmet veren IDEA Klinik Cerrahi merkezi SGK’lı hastalara % 50 indirim uygulamaktadır.

SGK Anlaşmalı Varis Tedavi Merkezi

Merkezimiz SSK, Bağkur, Memur ve Memur emeklileri için SGK hastalarına tüm tedavilerde % 50 indirim uygulamaktadır. Tüm varislerde ameliyatsız teknikleri uygulayarak hastaları için ameliyat korkusu yaşatmamaktadır.

 • Köpük
 • Skleroterapi
 • Radyo Frekans
 • Lazer
 • Mikro skleroterapi

Yukarıda belirtilen yöntemlerden varislerinizin yoğunluğuna göre uygun yöntemi uzman hekimlerimizce tespit edilip tedaviye başlamak için hastamızın onayı alınarak süreç başlatılır. Hasta işlemlere başlamadan önce neler yaşayacağını kabaca bilir ve ona göre karar verir.

SSK Bağkur Hastalarına Ücretsiz Muayene
Türkiye genelinde hizmet veren kliniğimizde hastalar ücretsiz muayene imkanından yararlanabilir. Hastalığınızın durumu, boyutu ve yapmanız gerekenleri alanında uzman kalp damar cerrahları tarafından SGK hastalarına muayene ücretsizdir. Muayene ve damar ultrasonu sonrası size nasıl bir tedavinin yapılacağı, hangi yöntemlerin kullanılacağı ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Yine yapılan işlemlerle ortaya çıkarılan net tedavi ücreti size bildirilecek ve kabul etmeniz durumunda tedavinize başlanacaktır. Ücret SGK lı hastalara % 50 uygulanmaktadır.

SSK Kılcal Damar Tedavisi

Gerek devlet hastaneleri, gerek üniversite hastaneleri ve gerekse özel hastanelerde SSK lılara kılcal damar tedavisi yapılmamaktadır. Bu hizmet daha çok toplar damar hastalıklarının teşhis ve tedavisine özel çalışan özel kliniklerde verilmektedir. Türkiye’nin 4 büyük şehrinde altı şubesinde hasta kabul eden İdea Kliniğin tüm şubelerine SSK lı hastalar da kabul edilmekte ve kılcalllar dahil tüm varisleri yok edilmektedir. Uygulama seanslar halinde olsa da ücret sadece başta bir defa alınmakta başka ücret talep edilmemektedir. Alınan bu ücret karşılığında hastalar bir yıl garanti altına alınmakta yeni varisler çıkması halinde ücretsiz bir şekilde tamamen yok edilmektedir.

SSK Lazerle Varis Tedavisi

Gerek lazer gerekse radyo frekans gibi ileri teknoloji çağdaş yöntemler tüm hastalara uygulanmaktadır. Hastanın resmi hasta olması tedavilerden mahrum kalmasına neden olmamaktadır. Alınan ücret karlığında 25 mm gibi yani başparmak kalınlığında olanlardan gözle ancak görülebilecek kadar ince olanlar dahil hepsi yok edilir.

Alıntı
Op Dr Nihat Aydın

https://www.varistedavi.gen.tr/ameliyatsiz-varis-tedavisi

43 Comments

Add a Comment
 1. Muayene ile değerlendirmek yorum yapmak doğru olmaz.

 2. Merhaba ben 10 sene once varis amaliyti oldum ve yine artdi 6 mlm lazer le tedavi uygunmudursaygilarimla

 3. Kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz. Gelin değerlendirelim, Ameliyatsız yöntemlerle tüm varisleri tedavi edebiliyoruz.05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz

 4. Merhaba Benim oldukça çok varis im var yalnız sol bacağımda kırmızı sertlikler oluştu ayağım ara ara şişiyor

 5. Tüm varisleri ameliyatsız yöntemlerle tedavi ediyoruz.muayene ile değerlenxirip en uygun yöntemle tedavinizi gerçeklwştiriyoruz.evet dopplee USG kullanıyoruz

 6. Merhaba hocam varis tedavisinde iç varis denilen yani varise sebep olan asıl damar da tedavi ediliyormu yüzeysel alınan varisler tekrarlar kapak kapatılıyormu yani musluk kapatılıyormu. Birde muayenede dappler ultrasonmu kullanıyorsunuz teşekkürler.

 7. https://www.ideaklinik.com/iletisim bu linkten size en yakın kliniğimize gidebilirsiniz

 8. İki bacağımda var ve morluklar çoğaldı ameliyat nasıl olur yeriniz nerededir

 9. kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz,gelin değerlendirelim
  Op.Dr.Orhan Coşkun

 10. 3 YILDIR SOL BACAKTA ŞİŞMEDEN DOLAYI VARİS TEDAVİSİ GÖRÜYORUM EN SON TEŞHİS SOL BACAKTA DAMAR TIKANIKLIĞI SONUCU PIHTI OLUŞMUŞ VE DOKTOR ARKADAŞLAR ŞU ANDA MÜDAHALE EDEMEYİZ KRONİKLEŞMİŞ BU SÜREÇ BÖYLE GİDECEK DEDİLER SADECE KOR ASPİRİN KULLANIMLARIMA BİRDE ÖDEM ATICI BİR İLAÇ NE YAPMAMIŞ LAZIM
  (NOT SOL CAKA DİZ ALTI SİZ VE AĞRI YAPIYOR)

 11. muayene ile değerlendirip tedavinizi planlayabiliriz
  Doc.Dr.Onur Gürer

 12. Selamlar,
  40 yaşındayım.Doğuştan kalp kapağı delik şekilde doğmuşum.10 yaşında VSD operasyonu geçirdim.
  Anladığım kadarı ile benim rahatsızlığım her iki bacağımda da Class 4 Pigmentation.
  Yaklaşık 15 yıl önce başladığını hatırlıyorum.
  Devlet Hast. kontrolünden geçtim. Ancak tedavi yöntemleri ve ilgi alaka beklentiyi karşılamadı.
  Son dönemde bacak bölgesi diz altı arka adale ağrılarım arttı.
  Kaşıntı çok fazla olmamakla beraber ara dönemlerde olmakta.
  Kaval kemiği bölgesi deri üstüne parmakla baskı uygulandığında çukur oluştuğunu fark ettim.
  Randevu almayı düşünüyorum. Daha önceki doppler sonuçlarımı bulabilir miyim bilmiyorum.
  Tedavi ne kadar sürecektir? Sonuçları ne olabilir?
  Teşekkürler.

 13. evet döner.Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, mikro skleroterapi, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil, bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz.

 14. Merhaba , ayaklarımda çok kötü görüntüler var bunlardan kurtulmak istiyorum eğer varis tedavisi olursam bunlar normal haline döner mi ?

 15. Genel Cerrahi Uzm Op. Dr. Seher ŞİRİN

  Serdar; Merhaba
  Ssk var ise muayenelerimiz ücretsizdir. Bilgi için 224 247 10 06 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 16. merhaba..hocam genel saglık sigortasıda skk lı gibi geciyormu acaba

 17. Gül; Merhaba
  Öncelikle ultrason eşliğinde detaylı bir şekilde muayene olmanız gerekiyor. Muayenelerimiz ücretsizdir. ameliyatsız yöntem ile tedavi ediyoruz. Tedavi sonrasında varis ve ağrı şikayetlerinizden kurtulursunuz. Tedavilerimiz varisinizin yoğunluğuna göre bir veya birkaç seans sürebilir. Avrupa yakasında 2 şubemiz vardır bakırköy ve şişli 212 572 72 65 212 246 10 04 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz geçmiş olsun

 18. Her iki bacağımdada kılcal damarlar ve morluklar mevcut çok ağrı yapıyor hemşire emeklisiyim avrupa yakasındayım yeriniz nerede ve ortalama fiyat ne olur acaba iyi akşamlar.

 19. Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN

  Her tür yöntem var en uygunu hangileriyse onlarla tedavi ediyoruz. Ameliyatsız köpük scleroterapi ve radyofrekans yöntemleriyle tedavi etmekteyiz. 216 357 00 02 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 20. Merhabalar,
  Sağ bacak arkası kalın bir varis ve bacaklarımın çeşitli yerlerinde kılcal damar gibi küçük mor damarcıklarım var. (Bunlar da varis mi bilmiyorum) Bir de ayak bileklerimin iç kesimlerinde ayakta fazla durunca belirginleşen kılcal damarlarım var. Ne tür bir tedavi olur ve SGK tüm tedavi türlerinde geçerli midir? Bayram sonrası Çiftehavuzlar polikliniğinize gelebilirim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler, iyi bayramlar.

 21. Kılcal varisler için lazer tedavisi uyguluyormusunuz?
  Prof Dr Hasan Berat Cihan
  Evet uyguluyoruz, Exotherme lazer kullanıyoruz

 22. Merhaba benim sag bacigimin arka kisminda varis var cok buyuk derecede deyil bi cizgi seklinde beyaz tenli oldugum icin cok rahatsiz ediyor ben yabanci vatandasim ancak esim turk vatandasi onun ssk gecerlimi acaba?
  Op Dr Nihat Aydın
  Evet geçerlidir

 23. KALP VE DAMAR CERRAHİ UMZANI PROF. DR. HASAN BERAT CİHAN

  Zuhal Demircioğlu; Merhaba
  Muayenemiz ücretsizdir. Detaylı muayene olmanız gerekir. Anadolu yakasında Bağdat cad. Çiftehavuzlar Akbanküstünde yerimiz, gelebilirsiniz. Geçmiş olsun
  0216 357 00 02

 24. Zuhal demircioğlu

  Emekli sandığındaki mensubuyum üç sene önce sağ bacağımdan ameliyat oldum bir sene sonra sol bacağımdan ameliyat oldum ne yazıkki sol bacağımda daha çok varis oluştu İstanbul Anadolu yakasında şubeniz varmı ayrıca emekli sandığındaki indirim nemadır bu durumda ne gibi bir işlem görülebilinir ayrıca sağ bacağım da görünen bir şey yok ama hafif şikayetlerim var saygılar sunuyorum.

 25. Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan ÇOŞKUN

  Semra; Merhaba
  Evet, Kılcallarınızı oluşturan varisli damarlar ve kılcal damarları tedavi ediyoruz. Tedavilermiz Köpük tedavisi scleroterapi ve radyofrekans ameliyatsız yöntem ile yapılmaktadır. Muayenelerimiz ücretsizdir. Tüm kliniklerimizde muayene olabilirsiniz. 212 542 08 88 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun.

 26. merhabe benım kucuk kılcal damarlarım var ve gıttıkce buyuyo onlarıda tedavı edıyor musunuz

 27. Hocam AĞRI DA subeniz var mi ?
  Op Dr Serkan Akarsu
  Ağrı’da şubemiz yok

 28. Benim. Bacagimda asiri agri vardi. Beni cok rahatsiz ediyordu doktora gitti. Ve bana venoz yetmezliyi. Dedi doktor venoz yetmezligin tedavisi olmadivoni soyledi beni bu konuda. Bilgilendirirmisiniz tesekurler
  Op Dr Orhan Coşkun
  Bir tek bu yazdıklarınızla yorum yapmak zor, size yakın şubemize gelirseniz dopler ve muayeneyle netleştiririz. SGK nız varsa dopple rücretsizdir.

 29. Benim bacağımda aşırı derecede varis var kaşığıma kadarparmak kalınlığında burda SSK geçer deniyor minumum 300 maksimum 4000 diyorsunuz fakAt Yeşilköy deki muayene hanenize gittim 8 bin istendi
  Op Dr Atilla Kaya
  Yanlış adrese gitmişiniz sanırım, Yeşilköyde ücretler farklı olabilir. Yerimiz Bakırköy Merkezde, gelirseniz yazılan ücretlere tedavi olabilirsiniz.

 30. hocam yüzümdeki kılcal lekeye kliniğinizde lazer tedavisi uygulanıyor mu ?
  Op Dr Orhan Coşkun
  Lazer, radyo frekans ve mikro skleroterapi uyguluyoruz

 31. hocam iyi günler. benim varis rahatsızlığım var fakat varis damarlarından çok kılcal damarlarım daha fazla. buna radyo frekans mı gerekli sadece yoksa önce köpük daha sonra radyofrekans mı uygulanması gerekiyor ? ve radyo frekans tedavi ücretlerniizin dahilinde bir fiyat olarak mı ekleniyor ?
  Op dr Serkan Akarsu
  Her varis için en uygun yöntemi uyguluyoruz, ücret tüm yöntemleri de içeren tek ücret olarak bir defa alınır ve tamamı tedavi edilene kadar ücret alınmaz

 32. Yüzümde kılcal damar çatlaması var Adana da oturuyorum kliniğiz varmı ücret ne kadar
  Op Dr Onur Gürer
  Adana’da şubemiz yok

 33. merhaba hocam 34 yasındayım bacaklarımın arka kısmında varis degil ama ince kılcal damar catlaması var hamıleyken olmustu şimdi işimden dolayı ilerledi köpük tedavisini duydum ssk lıyım bana maliyeti ne olur
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniğimizde varis tedavi ücretleri SGK lılar için 400-4000tl aralığındadır.Net rakam muayenede (ücretsizdir) söylenebilir.

 34. Merhaba hocam kızım 20yaşında ayağında azda olsa varis başlangıcı var kızım bu duruma çok üzülüyor ilerlemesinden korkuyor nasıl bir tedavi uygularsınız ssk lıyız yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniğimizde %50 indirimli olarak tedavi olabilir.

 35. merhabalar
  benim yüzümde (yanak) kılcal damar çatlamaları var. 2. doğumu yaptığımda ortaya çıktı. fakat meslek gereği şantiyede çok fazla soğuk ortamlarda bulunduktan sonra bu kış çok fazla arttı. lazer tedavisi yapılabiliyor mu ve yapılabiliyorsa ssk geçerlimi ve ücreti ne kadardır. ilginize teşekkür eder yanıtınızı beklerim
  saygılarımla
  Op.Dr. Eren ANG
  Yüzdeki kılcal damar oluşumları için genellikle laser+radiofrekans kullanıyoruz.Tek seansta geçme olasılığı yüksek.Seans ücreti 500tl alıyoruz.SGK geçerli değil.

 36. ben adanada oturuyorum iki bacagimdada varis var nerde tedavi olacagim bilmiyorum eşim asgari ücretle çal istiyor hastanelerin istediği çok fazla nasil tedavi olacagim bilmiyorum bana yardimci olur musunuz
  Op.Dr. Serkan AKARSU
  Kliniğimizde size ancak %50 indirim yapabiliriz.İstanbula gelmekte sizin için zor olabilir.Gelirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 37. Hocam görmekten kastınız muaynemi yada resimlede yeterli olurmu eğer resim yeterli olursa mail adresinize yollayabilirim.
  Prof. Dr. Hasan Berat CIHAN
  Siz behçet hastasıyım diyorsunuz.Bu durumda eski tetkiklerinizle beraber gelmelisiniz.

 38. Merhaba hocam ssklıyım damar rahatsızlıklarıyla seyreden behcet hastalığım var artık herhangi bir rahatsızlık vermemekte ama geçmişte vucudumda kollarımda omuz ve gögüs bölgemde yüzeysel toplardamarlarda tıkanma oldu ve yapısı bozuldu yazları cok belirgin oluyorlar (kollarımdakiler ve vucudumun ön bölgesinde 3 tane çizgi şeklinde damar) acaba tedavisi mümkünmü sizde cvp için şimdiden teşekkür ederim hocam.
  Op. Dr. Serkan AKARSU
  Sizin durumunuz çok farklı(behçet hastalığı dolayısıyla)görmeden yorum yazmamız mümkün değildir.

 39. Banu Helvacıoğlu

  Merhaba dr bey,
  Sağ bacağımda birkaç sene önce damarda belirginleşme başladıo zaman müdahele edilmesine gerek olmadığı soylenmişti fakat bu sene artış gösterdi.Doppler incelemesi yapıldı ve köpük tedavisi uygulanabilir dendi.İnternetteki araştırmamda köpük tedavisinin sakıncaları olabileceğini radyofrekans yönteminin daha uygun olduğunu okudum.Bilgilrimi gönderirsem değerlendirebilirmisniz?Ankaradan geleceğim SSK lıyım tedavi ücreti ne olur bilgilendirirseniz sevinirim.Ankaradan geleceğim.mail adresinizi verirseniz fotoğraf göndermek istiyorum.Teşekkürler
  Prof. Dr. Hasan Berat CIHAN
  ideaklinik@gmail.com bu adrese resim ve doppler sonucunu gönderirseniz size hem ücret hemde tedavi yöntemleri ile ilgili daha net bilgi verebiliriz

 40. SSK emeklisiyim.Eşimin her iki bacağında ileri derecede varis var.Özellikle yaz aylarında şişlikler oluyor ve ağrıları var.Sağ ayak bileğinde zamanla artıp azalan morartıları var.Bazan bacakların en üst bölgelerinde de şişlikler ve ağrılar oluyor.Eşimin varislerine nasıl bir tedavi uygulanabilir ve ücreti ne kadardır? Saygılar. Memik Züngül
  Op. Dr. Serkan AKARSU
  Eşine köpük+radiofrekans uygulanabilir.Kliniğimizde varis tedavi ücretleri varisin durumuna göre 300-6000TL aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapmaktayız.Eşinizin varisi anlattığınız kadarıyla ileri bir varis.Üst seviye ücreti düşünebilirsiniz.

 41. ssk lıyım 2 bacağımdada var ücret ne kadar
  Doç. Dr. Onur Gürer
  SSK lılar için kliniğimizd€ 300-3000tl. aralığındadır.

 42. merhba öncelikle benim de varis var ince kalın cıkmaya başladı ssk gecerli mi sizin bölümüzde
  Op. Dr. Serkan AKARSU
  Kliniğimizde SSK lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır.

 43. Erzurum’da yapıyormusunuz.
  Op.Dr. Eren ANG
  Erzurumda maalesef kliniğimiz yok.Ama Erzurumdan hastamız çok.İstanbula gelebilirseniz birkaç gün içinde tedavinizi yaparız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018