online randevu tedavi ücretleri

SSK Varis Tedavi

Toplumda önemli hastalıklardan birisini teşkil eden toplar damar genişlemesi hastalığı milyonlarca insanın bu hastalıkla hayatlarına devam etmesini önlemek için sadece resmi kurumlar değil özel klinik ve tedavi merkezleri ile de çalışmalara devam edilmektedir.

Özel kurumların Sosyal güvenlik kurumu ile anlaşma yaparak bu alanda bir çok yenilik ve başarıya imza atmaktadırlar. Bunların başında ameliyatsız yöntemlerin uygulaması en çok dikkat çeken unsurlardan birisidir.

Neden Ameliyatsız Varis Tedavisi Olmalıyım?

Hastalık bayanlarla adeta özdeşleşmiş olup erkek hastadan çok bayanlarda sıkça görülmektedir. Büyük bölümü günlük hayatta etek giyen hanımlar bacaklarında varislerin ameliyatı sonrası iz kalmasını hiç kimse hoş karşılamaz. Bu doğrultuda IDEA klinik şubeleri tüm varisleri başarı ile uyguladığı ameliyatsız varis tedavisi yöntemi gerekli hale gelmiştir.

 • Ameliyat izi kalmaz
 • İş Gücü kaybı yaşanmaz
 • Sadece 20 dakika sürer
 • Sadece kalınlar değil kılcallar dahil hepsi yok edilir
 • Narkoz uygulanmaz
 • Hastanede yatmak gerekmez
 • Aylarca bandaj önerilmez
 • Genellikle ilaç yazılmaz

Resmi Kurumlarda Tedavi
Hergün binlerce kişinin muayene, tedavi ve ameliyat olduğu resmi kurumlarda hastalığın boyutu ile ilgilenilmekte olup daha çok ameliyatlı yöntemlere başvurulmaktadır. Ameliyata müteakip bir kaç hastanede yatma ve sonrasında istirahate evde devam etme şeklinde taburcu edilir. Hasta iyileşmiş olsada ameliyat edilen kısımda her zaman ameliyat izi kalacaktır.

SGK Varis Tedavi Merkezi

Sosyal Güvenlik kurumu ile anlaşmalı olarak hizmet veren özel merkezler bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ilimizde bulunan klinikleri ile hizmet veren IDEA Klinik Cerrahi merkezi SGK’lı hastalara % 50 indirim uygulamaktadır.

SGK Anlaşmalı Varis Tedavi Merkezi

Merkezimiz SSK, Bağkur, Memur ve Memur emeklileri için SGK hastalarına tüm tedavilerde % 50 indirim uygulamaktadır. Tüm varislerde ameliyatsız teknikleri uygulayarak hastaları için ameliyat korkusu yaşatmamaktadır.

 • Köpük
 • Skleroterapi
 • Radyo Frekans
 • Lazer
 • Mikro skleroterapi

Yukarıda belirtilen yöntemlerden varislerinizin yoğunluğuna göre uygun yöntemi uzman hekimlerimizce tespit edilip tedaviye başlamak için hastamızın onayı alınarak süreç başlatılır. Hasta işlemlere başlamadan önce neler yaşayacağını kabaca bilir ve ona göre karar verir.

SSK Bağkur Hastalarına Ücretsiz Muayene
Türkiye genelinde hizmet veren kliniğimizde hastalar ücretsiz muayene imkanından yararlanabilir. Hastalığınızın durumu, boyutu ve yapmanız gerekenleri alanında uzman kalp damar cerrahları tarafından SGK hastalarına muayene ücretsizdir. Muayene ve damar ultrasonu sonrası size nasıl bir tedavinin yapılacağı, hangi yöntemlerin kullanılacağı ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Yine yapılan işlemlerle ortaya çıkarılan net tedavi ücreti size bildirilecek ve kabul etmeniz durumunda tedavinize başlanacaktır. Ücret SGK lı hastalara % 50 uygulanmaktadır.

SSK Kılcal Damar Tedavisi

Gerek devlet hastaneleri, gerek üniversite hastaneleri ve gerekse özel hastanelerde SSK lılara kılcal damar tedavisi yapılmamaktadır. Bu hizmet daha çok toplar damar hastalıklarının teşhis ve tedavisine özel çalışan özel kliniklerde verilmektedir. Türkiye’nin 4 büyük şehrinde altı şubesinde hasta kabul eden İdea Kliniğin tüm şubelerine SSK lı hastalar da kabul edilmekte ve kılcalllar dahil tüm varisleri yok edilmektedir. Uygulama seanslar halinde olsa da ücret sadece başta bir defa alınmakta başka ücret talep edilmemektedir. Alınan bu ücret karşılığında hastalar bir yıl garanti altına alınmakta yeni varisler çıkması halinde ücretsiz bir şekilde tamamen yok edilmektedir.

SSK Lazerle Varis Tedavisi

Gerek lazer gerekse radyo frekans gibi ileri teknoloji çağdaş yöntemler tüm hastalara uygulanmaktadır. Hastanın resmi hasta olması tedavilerden mahrum kalmasına neden olmamaktadır. Alınan ücret karlığında 25 mm gibi yani başparmak kalınlığında olanlardan gözle ancak görülebilecek kadar ince olanlar dahil hepsi yok edilir.

Alıntı
Op Dr Nihat Aydın

https://www.varistedavi.gen.tr/ameliyatsiz-varis-tedavisi

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018