online randevu tedavi ücretleri

Varis Çayı

Varis çayı hakkında ki yazımıza geçmeden önce özetle varisin neden ve nasıl meydana geldiğinden bahsedelim. Yer çekiminden dolayı aşağıda durması gereken kan, toplar damarların içerisinde bulunan kapakçıklar sayesinde kalbe ve akciğere ulaşmaktadır. Bu kapakçıklar bir sibop görevi görerek kanı yukarı doğru pompalamaktadır. Fakat uzun süre hareketsiz kalmak, bacak bacak üstüne atmak ya da fazla kilolar gibi sebeplerden dolayı bacaklarda ki basınç artış göstermekte ve kapakçıklar hasar görmektedir. Hasar gören kapakçıkların tedavisi tıbbi olarak dahil, hiç bir şekilde mümkün olmamaktadır. Varis tedavisinde ki amaç problem yaratan damarların çeşitli yöntemlerle tahrip edilmesidir.

Buraya kadar özetle varis hakkında bilgi vermiş olduk şimdi gelelim çay konusuna..

Varis İçin Bitki Çayı

Damar genişlemesi olan ve internette araştırma yapan tüm varis varis hastaları mutlaka bu ürünün reklamıyla karşılaşmıştır. Hazırlamış oldukları çayın kullanılmasıyla bu rahatsızlığın tedavi edildiğini ve hiç bir şekilde eser kalmadığını iddia eden vatandaşlar bulunmaktadır. Böyle bir şeyin mümkün olmasını elbette ki çok isterdik. Fakat tıbbi olarak tedavisi mümkün olmayan bu kapakçıkları bir çay nasıl iyileştirebilir ki ?

Varis konusunda uzman olmuş ve yalnızca bu konu üzerinde çalışan doktorlar onca yıl boşuna okumuş ve emek vermişler zaten. Halbu ki işin sırrı çaydaymış, keşke çay üretip satsalarmış daha kolaymış (!) Varis tedavi merkezleri de pahalı teknolojik aletleri yok yere almışlar değil mi ?

Bu durum gerçekten çok sinir bozucu çünkü insanların iyi niyetlerini suistimal ederek, para kazanmayı amaç edinmiş kişiler var. Üstelik 3 tl’lik çayı sırf göz boyayıcı olsun diye çok pahalı fiyatlara vermekteler. Kişide, bu çay bu kadar pahalı olduğuna göre kesin bir işe yarıyordur algısı yaratmak için düşünülmüş zekice bir yöntemdir.

Aynı şey sülükle ve bitkisel karışımlarla tedavi ettiğini iddia eden kişiler için de geçerlidir. Sülük ismi verilen hayvan kan emici bir hayvandır. Bacaklarda biriken kanı emer evet kişi de oldukça da rahatlama sağlar. Fakat kapakçıkları tedavi edebilme üstünlüğü olmadığından 3 gün sonra kan yine birikecek ve yine kişide ki şikayetler baş gösterecektir.

Aynı durum bitkisel karışım için de geçerlidir..

Lütfen bu tarz aldatmaya yönelik yapılan ürünlere itibar etmeyin.

Bitkisel Varis Çayı

Varis Çayı Satışı

Size bir satıcıdan örnek vereyim hiç bir tecrübesi olmayan tek amacı kazanç sağlamak olan bir satıcı varis çayı için şunu diyor.

Ayrıca damar genişlemesi rahatsızlığı bulunan kişilerin basur rahatsızlığında uygulanan perhize ek olarak katı yağlardan, ayçiçek yağından yağlı ve kırmızı etten kaçınmaları tavsiye edilir.

Varis ile pehrizin ne alakası var ya şakamısınız arkadaş! Basur kalçada olan ve direkt olarak kabızlıktan beslenen bir hastalık tamam anladıkta varis’in pehrizle kırmızı et tüketme ile ne alakası var onu bir türlü anlamış değiliz. İşte bu kadar bilinçsizce satılan bir üründen nasıl bir fayda geleceğini varın siz düşünün.

Değerli arkadaşlar yapmanız gereken varis muayenesi olmak ve size uygun tedavi yöntemi ile ameliyatsız yöntemlerle sonsuza dek kurtulmaktır.
~

4 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba ben zehra 33 yaşında bi bayanim kılcal damar ince olan varislerim var benim lazerle bi kaç ay önce tedavi oldum ama bi faydasını görmedim görüntüden çok sikayetciyim varis çorabida kullanıyorum fayda yok ne yapacam bilmiyorum çok üzülüyorum here cem gün artıyor çok ince benim varislerim ne olur yardım edin. Erzurum dan zehra şimdiden tsk ederim.
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Zehra hanım;Kılcal damarlarınızı skleroterapi ve radiofrekansla %100 yok ederiz.Ama bunun için İstanbul yada Ankaraya gelmeniz gerekir.

 2. sağ bacağımda ana toplar damarda varis var özellikle ayak üzerinde kıvrımlarvar .son zamanda ağrılarda da artış var, varis çorabı da sıcaklardan dolayı rahat giyemiyorum .muayene oldum ameliyat dediler ama sonrasında tekrarlıyormuş .araştırdım size gelmeyi istiyorum,Ankara ‘da oturuyorum. bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? teşekkür edrim,
  Op.Dr.Onur GÜRER
  İstanbula gelebilirseniz sizi tüm varislerinizden kurtarırız.Kliniğimizde muayene ücretsiz olup tedavi ücretleri ise 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

 3. ZEKİ ERGÜNEŞ

  SOL BACAĞIMDA DERİN VARİS TESPİT EDİLDİ. ŞU ANDA DOXİUM 500 VE VENOTREX SABAH AKŞAM BİRER ADET HER İKİSİNDEN DE 3YILDIR KULLANIYORUM.AKŞAMLARI KAŞINTILARIM BAŞLADI. HER GÜN YARIMSAAT YÜRÜYÜŞ YAPIYORUM..VARİS ÇORABI KULLANIYORUM. DERİN VARİS İÇİN KESİN BİR TEDAVİ VAR MIDIR? YURT DIŞINDA BULUNUYORUM NİSAN AYININ İLK HAFTASINDA TÜRKİYE YE GELECEĞİM NE ÖNERİRSİNİZ..ÖNERİNİZİ BEKLİYORUM. TEL. 0032 6 148 312 46 ZEKİ ERGÜNEŞ YAŞ 65 EMEKLİ ÖĞRETMEN SELAM VE DUALARIMLA….
  Op.Dr. Hasan Berat CIHAN
  Özellikle yürüyüşü artır.Geldiğin zaman kliniğimize gelir iseniz size daha faydalı olabiliriz.

 4. merhaba sol bacagımda 6mm var sag bacagımda 4mm var tedavim icin cay uneriyormusunus hacam
  Op. Dr. Nihat AYDIN
  Varis tedavisinde çayın bir etkinliği yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018