online randevu tedavi ücretleri

Varis Çayı

Varis çayı hakkında ki yazımıza geçmeden önce özetle varisin neden ve nasıl meydana geldiğinden bahsedelim. Yer çekiminden dolayı aşağıda durması gereken kan, toplar damarların içerisinde bulunan kapakçıklar sayesinde kalbe ve akciğere ulaşmaktadır. Bu kapakçıklar bir sibop görevi görerek kanı yukarı doğru pompalamaktadır. Fakat uzun süre hareketsiz kalmak, bacak bacak üstüne atmak ya da fazla kilolar gibi sebeplerden dolayı bacaklarda ki basınç artış göstermekte ve kapakçıklar hasar görmektedir. Hasar gören kapakçıkların tedavisi tıbbi olarak dahil, hiç bir şekilde mümkün olmamaktadır. Varis tedavisinde ki amaç problem yaratan damarların çeşitli yöntemlerle tahrip edilmesidir.

Buraya kadar özetle bilgi vermiş olduk şimdi gelelim çay konusuna.

Varis İçin Bitki Çayı

Damar genişlemesi olan ve internette araştırma yapan tüm varisli hastalar mutlaka bu ürünün reklamıyla karşılaşmıştır. Hazırlamış oldukları çayın kullanılmasıyla bu rahatsızlığın tedavi edildiğini ve hiç bir şekilde eser kalmadığını iddia eden vatandaşlar bulunmaktadır. Böyle bir şeyin mümkün olmasını elbette ki çok isterdik. Fakat tıbbi olarak tedavisi mümkün olmayan bu kapakçıkları bir çay nasıl iyileştirebilir ki ?

Varislerin teşhis ve tedavileri konusunda uzman olmuş ve yalnızca bu konu üzerinde çalışan doktorlar onca yıl boşuna okumuş ve emek vermişler zaten. Halbu ki işin sırrı çaydaymış, keşke çay üretip satsalarmış daha kolaymış (!) Varis tedavi merkezleri de pahalı teknolojik aletleri yok yere almışlar değil mi ?

Bu durum gerçekten çok sinir bozucu çünkü insanların iyi niyetlerini suistimal ederek, para kazanmayı amaç edinmiş kişiler var. Üstelik 3 tl’lik çayı sırf göz boyayıcı olsun diye çok pahalı fiyatlara vermekteler. Kişide, bu çay bu kadar pahalı olduğuna göre kesin bir işe yarıyordur algısı yaratmak için düşünülmüş zekice bir yöntemdir.

Aynı şey sülükle ve bitkisel karışımlarla tedavi ettiğini iddia eden kişiler için de geçerlidir. Sülük ismi verilen hayvan kan emici bir hayvandır. Bacaklarda biriken kanı emer evet kişi de oldukça da rahatlama sağlar. Fakat kapakçıkları tedavi edebilme üstünlüğü olmadığından 3 gün sonra kan yine birikecek ve yine kişide ki şikayetler baş gösterecektir.

Aynı durum bitkisel karışım için de geçerlidir..

Lütfen bu tarz aldatmaya yönelik yapılan ürünlere itibar etmeyin.

Bitkisel Varis Çayı

Varis Çayı Satışı

Size bir satıcıdan örnek vereyim hiç bir tecrübesi olmayan tek amacı kazanç sağlamak olan bir satıcı çay için şunu diyor.

Ayrıca damar genişlemesi rahatsızlığı bulunan kişilerin basur rahatsızlığında uygulanan perhize ek olarak katı yağlardan, ayçiçek yağından yağlı ve kırmızı etten kaçınmaları tavsiye edilir.

Varisle pehrizin ne alakası var ya şakamısınız arkadaş! Basur kalçada olan ve direkt olarak kabızlıktan beslenen bir hastalık tamam anladıkta varisin pehrizle kırmızı et tüketme ile ne alakası var onu bir türlü anlamış değiliz. İşte bu kadar bilinçsizce satılan bir üründen nasıl bir fayda geleceğini varın siz düşünün.

Değerli arkadaşlar yapmanız gereken varisin muayenesi olmak ve size uygun tedavi yöntemi ile ameliyatsız yöntemlerle sonsuza dek kurtulmaktır.

İlaç, Krem veya Bitkisel Karışımların Tedavi Üstünlüğü Yoktur
Anlaşılacağı üzere bilimsel ya da bitkisel olmak üzere hiç bir ürünün varislerin yok edebilme lüksü maalesef ki yoktur. Bilimsel olarak hazırlanmış ve eczanelerde satılan ilaçların şikayetleri azaltma yönünde etkileri bulunsa da hastalığı tedavi edemezler. Bitkisel olarak hazırlanan ürünlerin ise hiç bir faydası bulunmamaktadır.
Damar hastalığı bu kadar kolay yollarla tedavi edilebilen bir rahatsızlık olsaydı günümüzde dünyada bu kadar çok varis tedavisi için geliştirilen cihaz olmayacağı gibi kalp damar cerrahi uzmanı da olmazdı. Ameliyatsız yöntemler için çok pahalı cihazları kullanan merkezler bu kadar basit çözümü olan bir hastalık için ciddi rakamlara cihazlar satın almazlardı.

Sülükle Varis Tedavisi Olur mu?

Hacamatta geçmişten günümüze bazı sorunlara yönelik uygulanabilen bir yöntemdir. Fakat fırsatçı kişiler bu yöntemleri asla işe yaramayacağı sorunlar içinde uygulamakta ve kesinlikle yok edebildiğini söylemektedir.
Eğer yazımızı başından bu yana okuyorsanız, açıklaması çok net ve kolaydır. Sorunun ortaya çıkmasında ki sebep toplardamarların içerisinde bulunan kapakçıkların hasar görmesi dedik ve bu sebepten kanın birikmeye maruz kaldığından bahsettik.
Bu kişiler sülükleri kanın biriktiği yere cilt üzerinden yapıştırmakta ve sülüklerin kanı emmesini sağlamaktadır. Sülük bilindiği gibi kan emme özelliği olan bir hayvandır ve burada ki kanı gayet iyi bir şekilde emer fakat tedavi edemez.
Siz sülük tedavisi yaptırdığınızda biriken kan kaybolduğu için rahatlar ve tedavi olduğunuzu sanırsınız. Fakat bir dakika gibi bir süre sonra toplardamarların içi yavaş yavaş tekrar birikmeye maruz kalacak ve şikayetleriniz yine gün yüzüne çıkacaktır.

Bitkisel ve Sülükle Varislerin Tedavisi Aldatmacadır
Yazımızdan da anlaşıldığı üzere bu yöntemler sadece kandırmadan ibarettir. Ürünlerin fahiş fiyatlarda sunulması, kişilerde bu kadar pahalıysa mutlaka işe yarıyordur algısı yaratmak içindir. Bu yolların denenmesi ile kaybedilen zaman ve paradan başka bir şey değildir.

Tıbbi Yöntemlerden Şaşmayın!
Boşuna zaman geçirerek hem paranızdan olur, hem de boşu boşuna varisin yarattığı şikayetlere maruz kalmaya devam edersiniz.
Cüzdanının dolması için vicdanını yitirmiş kişilere prim vermeyerek çözümü tıbbi yollarda arayarak sonuç bulmalısınız.
Bu hastalığın tedavisi bir çok tıbbi yolla mevcuttur. Cerrahi olarak tedavisi çeşitli yöntemlerle yapılabilmektedir. Ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki gruba ayrılır. Dilerseniz bunları yüzeysel olarak ele alalım.

Varisin ne olduğuna, neden olduğuna ya da tedavi çeşitlerine diğer yazılarımızda oldukça kapsamlı bir şekilde yer verdik. Sülükle varis tedavisi mümkün olmuş olsaydı bu kadar ayrıntıyı yazmak için uğraşmadan sülük tedavisi yapabilirdik.

sulukle-varis-tedavisi

Ameliyat korkusu olan veya kolay bir şekilde tedavi olmak isteyen insanların tercih ettiği bu yöntem, az önce de belirttiğimiz gibi hiç bir işe yaramamaktadır.

Bu kısımda yazımızın akışının anlaşılabilmesi için özetle varisin tanımını yapmamız gerekiyor.

Toplardamarların içerisinde kirli kanı yukarı pompalama görevi yapan kapakçıklar bulunmaktadır. Bu kapakçıklar herhangi bir sebepten dolayı hasar gördüğünde kanı yukarı pompalayamamakta dolayısıyla kan aşağıda birikmeye maruz kalmaktadır. Göllenen ve yukarı çıkamayan kan damarların genişlemesine yol açarak varislerin meydana gelmesine yol açmaktadır.

Sülük kan emici bir hayvandır
Halkalı solucanlar şubesine ait bir sınıftır. Sülüklerin salgıladığı bir madde olan antikoagulan madde kan pıhtılaşmasına engel olmakta ve bazı sağlık sorunlarında kullanılabilmektedir. Fakat varis konusunda herhangi bir etkisi olmayıp, bu hastalık ile sülükleri kendi çıkarları doğrultusunda kullanan insanlar vardır. Örneğin ülkemizde bir çok sitede tıbbi sülük adında 5 adedi 20-25 tl şeklinde satışı yapılmaktadır. Fakat rahatsızlığın tedavisi maalesef 25 tl verip halledilecek bir konu değildir. Bu hayvanın tedavi etme üstünlüğü olsaydı hiç bir tedavi merkezi ya da hastane milyonlarca para verip teknolojik cihazlar almaz, sülük yetiştiriciliğine başlardı.

Sülügğün varise etkisi

Kapakçıkların zedelenmesi sonucunda yer çekimiyle beraber kanın aşağı da birikme göstermesinden bahsetmiştik. Bu hayvan kanın birikim gösterdiği damarın üzerine yapıştırılır ve kanı emmesi sağlanır. Bacaklarda belki bir nebze de olsa rahatlama hisseden kişiler iyileştiğini sanır ve mutlu olur. Fakat aradan bir süre geçtikten sonra kan tekrar birikme gösterir. Çünkü sorun kapakçıktadır ve bu kapakçıkların tedavisi bırakın sülükle olmasını tıbbi anlamda bile mümkün olmamaktadır. Sağlıklı bir insanın vücuduna da yapıştırsanız kanını emecektir.

Umarız ki bu fırsatçı kişilerin kurmuş oldukları düzene maruz kalmaz paralarınızı boşuna harcamış olmazsınız.
http://www.varistedavi.gen.tr/sulukle-varis-tedavisi

~

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018