online randevu tedavi ücretleri

Varis tedavisi nasıl yapılır?

Varis tedavisi için kullanılmakta olan bir yöntemin uygulanışı yerine, bu sayfamızda mantık olarak nasıl tedavi edilmesi gerektiğini anlatacağım. Amaç sizlerin hastalığı daha net tanıyarak tedavisinin nasıl ve hangi durumlarda olabileceğini göstermektir. Öncelikle varis tedavisi sağlık merkezi ve hastanelerde mutlaka bilimsel yöntemlerle yapılması gerektiği gibi mutlaka ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Sorun yok boşvereyim dediğinizde ilerleyen zamanlarda bacaklarınıza içinden çıkamayacağınız sorunlara neden olur. İnanmayan kişiler varis ülseri şeklinde arama yapıp bacaklarda oluşan korkutucu görüntüleri inceleyebilirler.

Varis hastalığı tedavi

Ameliyatla Varis Tedavisi

Hastalığın tedavisine yönelik geliştirilen en eski tekniklerden biri hiç şüphesiz varis ameliyatı uygulamasıdır. Kendi içerisinde bir kaç yöntem olup, hekim uygun gördüğü teknikle yada bildiği teknikle yapmaktadır. Amaç kapakcıkları bozulmuş olan toplardamarı vücudumuzdan çıkarmak yada uçlarından kesip bağlamayı amaçlamaktadır. Hastane ortamında yapılması gereken bu yöntem narkoz gerektirmekte olup, tedaviden sonra en az 3-4 gün hastanede yatmak gerekir. Gelişmiş sağlık merkezlerinde uygulaması son bulmuş olan varis ameliyatı daha çok hasta yoğunluğu ve teknolojik ve tecrübesi olmayan yerlerde devam etmektedir. Varis muayenesi olanlar hangi yöntemle tedavi edildiğini mutlaka sormalılar.

Gelişen Teknoloji Varis Ameliyatını Gereksiz Kıldı
Bir çok insan ameliyat korkusu nedeniyle hastalığında hep en son evreye gelene kadar dayanmaktadır. Evet ameliyat maalesef narkoz, dikiş izleri ve hastanede yatma insanları hiç şüphesiz tedirgin edebilmektedir. Artık varis hastaları tedavi olmak için ameliyat olmak zorunda değiller. Çünkü son yıllarda geliştirilen ameliyatsız varis tedavisi uygulamaları ile narkoz, hastanede yatma yada dikiş izi sorunu olmadan sadece 10 dakikada sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Nasıl olduğunu hemen aşağıdaki satırlarda detaylı olarak görüp hatta nasıl yapıldığını hazırladığımız video ile izleyeceğiz.

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Idea Klinik olarak sürekli geliştirdiğimiz ameliyatsız varis tedavileri tüm varis hastaları için geçerlidir. Herkesin varisi farklı olması nedeniyle 4 farklı ameliyatsız varis tedavi yöntemi bulunmaktadır. Burada amaç sizdeki varis durumuna göre etki edecek yöntemin uygulanmasıdır. Dilerseniz aşağıda o yöntemleri inceleyelim.

Lazer; En küçük (kılcal) varislerin tedavisinde uygulanan lazerle varis tedavi cilt üzerinden varisli damara uygulanmakta olup 90 dereceye varan bir ısı ile sorunlu damar imha edilir. Tedavi öncesi sürülen soğutucu jel sizin sıcaklığı hissetmenizi önler. Herhangi bir ağrı ve yanma olmaz.

Radyo Frekans; Lazer gibi uygulanan Radyo Frekans yönteminde ise etki alanı kılcal ve orta boy varislerde geçerlidir. Lazer gibi ısı vermek yerine radyo dalgaları ile damara etki etmektedir.

Köpük ve Skleroterapi; İkisi farklı yöntemler olsada uygulamadaki benzerlik nedeniyle ikisini aynı başlıkta aktaracağım. Köpükle varis tedavisinde bahsi geçen köpük ilaç ile havanın karıştırılması ile elde edilen karışımdır. Bu karışım çok ince bir enjektör (iğne) ile tespit edilen varisli damarlara verilir. Anında etkisini göreceğiniz yöntem en çok uygulanan yöntemdir. Skleroterapi ise ilaç ve havayı karıştırmak yerine ilacı direkt olarak kullanmaktır. Yine küçük bir enjektör ile ilacı sorunlu damarlara vererek sorunlu olan damarları yok etmektedir. Hemen aşağıdaki video’da köpükle varis tedavisini izleyelim.

İlaçla Varis Tedavi Edilir mi?
Yukarda sizlere bir anlamda hastalıktan nasıl kurtulacağınızı aktardım. Kullandığınız ilaç yukardaki işlemleri yapabiliyorsa buyrun kullanın. Ama öyle birşey imkansız olup, ilaçla, kremle, bitkisel karışım ve varis çorabı ile hastalıktan kurtulmanız 100 defada sorsanız her defasında vereceğim cevap imkansız olacaktır.

Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi
İstanbul’da bulunan 3 farklı kliniği ile (Bakırköy, Kadıköy ve Nişantaşın’da) sizlere ücretsiz muayene ile ameliyatsız varis tedavileri uygulamaktadır. Alanında tecrübeli Kalp Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Hasan Berat Cihan –  Op. Dr. Onur Gürer ile sizleri ve sevdiklerinizi sağlığınıza kavuşturuyor.
~

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018