online randevu tedavi ücretleri

Lazerle Varis Tedavisi

Daha çok kılcal yani yeni oluşum vakıalarda etkili olabilen Lazerle Varis Tedavisi kliniğimizde kullandığımız yöntemlerden birisidir. Cilt üzerinden uygulanan bir yöntem olup kısa sürede hastalıktan kurtulmanızı sağlayan bu yöntemle kişi yatma ve iş gücü kaybı yaşamaz.

Lazerle Varis Tedavi

Nasıl Uygulanır
Tedavi edilecek alan kimyasal jel ile soğutularak bir anlamda lokal anestezi yapılmış olur. Sonrasında cilt üzerinden uygulanan yoğun lazer ışını cildi 70-90 derece arasında ısıtarak damar duvarları içerinde yer alan kan hücrelerini tahrip etmektedir. İlk satırlarda da belirttiğim gibi bu yöntemler yalnızca daha yeni ilerlememiş varisleriniz tedavi edilebilir.

Lazerle Varis Tedavisi Üstünlükleri

Peki yöntemi ve uygulamayı tanıdığımıza göre dilerseniz şimdiden güzel yönleri ve dezavantajlarından bahsedelim.

 • Uygulanması kolay ve hasta ağrı sızı çekmez
 • İstirahat gerektirmez işgücü kaybı yaşatmaz
 • Uygulanan alanda hiç bir iz kalmaz
 • Tüm vücuda uygulanabilir.

Dezavantajları Nelerdir?

 • Kötü yönü tüm vakalarda uygulanamaz (Sadeece kılcal varislerde)
 • Tek Seans yetmeyebilir (20 dakikalık bir kaç seans sürebilir)

Gerekli tedavi yöntemi için idea klinik ücretsiz varis muayane imkanımızdan yararlanarak doktorunuzun size önereceği yöntem ve uygulama hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

IDEA Klinik Lazerle Varis Tedavisi
İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir şubelerimizde uygulanan Lazerle Varis Tedavisi ile hastalarımız tedavi sonrası işine sosyal hayatına dönebilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki yorum formundan yada iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

https://www.varisistanbul.com/lazerle-varis-tedavisi-nasil-yapilir.html
https://www.ideaklinikankara.com/lazerle-varis-tedavisi/
http://www.varistedavi.gen.tr/lazerle-varis-tedavisi

21 Comments

Add a Comment
 1. Hocam gelmem imkansız antepteyim ben istanbulda değili doktoe cildin hasaslaşmiş dedi bide size danışmak istedim ama gelmeyi çok isterdim
  Op.Dr.Eren Anğ
  Rumeysa hanım;tarif ettiğiniz şikayet görmeden değerlendirilecek bir şey değildir.

 2. Hocam merhaba ben bundan üç ay önce güneş kremsiz bronzlaştırıcı yağ ile güneşlendim beyaz tenliyim çok yandım 3 ay oldu kilcal damar genislemesi olmuş vucudumda bacaklarim ğöğsüm hala kırmızı bronzlukta gecmedi doktora gittim bunun hiç bir tedavisi yok kızarıklıklar da geçmez dedi estetik açıdan çok kötü duruyor başka bi doktora gittim bana solgar gotu kola hapı dermacos anti redness ve svr rubialine krem verdi gerekirse lazer yaparız dedi ama yine garanti veremem dedi kılcal damarlarım çok ince sizce geçer mi saygılar hocam
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Kliniğimizde muayene ücretsizdir.Sizin durumunuzu birde biz değerlendirelim isteriz.

 3. Selamlar hocam varis ameliyatından önce hangi varis tedavisi yöntemini tavsiye edersiniz. Varis ameliyatını araştırdığım da kimsenin tavsiye etmediğinin fikrine vardım. Tekrarlama riskinin çok fazla olduğu söyleniyor. Bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Varis tedavisinde ameliyatın yeri kalmadı.Köpük tedavisi laser yada radiofrekansla beraber yapılırsa tedavi edilemiyecek hiçbir varis yoktur.

 4. Bacaklarimda yani diz altinda kilcar damar catlamasi var laserle gecer diyorlar kac Sean’s olmasi lazim kac gun lazim yurt disindayim gelmek istiyorum
  Op.Dr. Eren ANG
  İki günde tedavinizi yapabiliriz.Laser yerine radiofrekans seçiyoruz tek seansta hallediyoruz.

 5. BİLATERAL ANA FEMORAL VEN, YÜZEYEL FEMORAL VEN VE DERİN FEMORAL VENİN GÖRÜNTÜLENEBİLEN KESİMLERİ İLE POPLİTEAL VENLER NORMAL KALİBRASYONDA VE NORMAL EKO YAPISINDADIR.KOMPRESSİBİLİTE TÜM DÜZEYLERDE (+) DİR.BİLATERAL TÜM DÜZEYLERDE AUGMENTASYON YANIT (+)DİR.
  REKLİ DOPPLER ULTRASAONOGRAFİ İNCELENMESİNDE TÜM DERİN VENÖZ OLUŞUMLARDA BELİRGİN PATOLOJİK ÖZELLİKTE AKIM SAPTANMIŞTIR.
  SOLDA DAHA BELİRGİN OLMAK ÜZERE HER İKİ KRURİS MEDİALİNDE VE POSTERİOR KESİMDE CİLT ALTINDA VARİKÖZ VENLER VARDIR. VALSALVA MANEVRASI İLE BİLATERAL VENA SAFENA MAGNADA VE SAĞ SAFENO FEMORAL BİLEŞKEDE 3 SN DEN FAZLA SÜREN REVERSE AKIM İZLENMİŞTİR ( GRADE 3 REFLÜ ).
  DERİN VENÖZ SİSTEMDE VE SAFENOPOPLİTEAL BİLEŞKELERDE REVERS AKIM İZLENMEKTEDİR.
  SONUÇ
  BİLATERAL YÜZEYEL VENÖZ YETMEZLİK.

  ŞEKLİNDE DOOPLER SONUCU.
  SİZDEN RİCAM ACİL CEVAP VERMENİZ VE TEDAVİYE NE ZAMAN BAŞLANABİLİR?
  SSK LIYIM ÜCREK NEKADARA MAL OLUR LÜTFEN BİLGİ .TEŞEKKÜRLER.

  İYİ ÇALIŞMALAR

 6. Merhaba,
  BENİM HER İKİ BACAĞIMDA KILCAL VE SOL BACAĞIMDA BİRAZ DAHA BELİRGİN VARİS VAR SİZİNLE AŞAĞIDA PAYLAŞACAĞIM DOPPLER SONUCU VAR TEDAVİ AŞAMASI NASIL OLUR ? VE FİYAT RİCA EDECEĞİM SICAK HAVANIN ETKİSİYLE ŞİKAYETLERİM ART İYİCE TEDAVİ İLE İLGİLİ HAVA ŞARTLARI BAZ ALINIYOR MU BU AY GELSEM TEDAVİ BAŞLAR MI ? LÜTFEN ACİL CEVAT BEKLİYORUM YARDIMLARINIZ RİCA OLUNUR.TEŞEKKÜRLER
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniğimizde yılın 365 hünü aynı konforda tedavi olursunuz hiçbir sakıncası yoktur.Tedavi ücretlerimiz 400-8000tl aralığında olup SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

 7. MERHABA benim her iki ayağımdada kılcal varisler var lazerle tedavi yöntemi uygularsam iz ( morluk ) kalma olasılığı varmı tekrar edermi. Teşekkürler
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kılcal varis tedavisinde en etkili ve en uygun tedavi radiofrekans yöntemidir.İz kalmaz.Laser tedavisindede iz kalmaz.

 8. canan rockenbauer

  Merhaba Prof.Dr.Hasan Berat cihan bey benim sag bacagimin diz alt ve solbacagimin ayak bileyimde kical damar varisi var yeni 1hafta oldu göreli yeni oldugundan crem yada baska yöntem varmidir acaba yok etmek ici ,simdiden tesekūr ederim Dr.bey iyigūnler
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Laser yada radiofrekansla yok edilir.Henüz böyle etkili bir kremle karşılaşmadım.

 9. hocam merhaba,benim eşimin ayak bileklerinde yaz aylarında aşırı sıcaktan dolayı şişme ve ağrı oluyor ve bu ağrı nedeniyle ayağının üzerine basamıyor.Bu olay sadece aşırı sıcak olduğunda oluşuyor.Doktor kılcal damar varisi olduğunu söyledi ve 10 yılı aşkındır bu sıkıntı varmış ne yapabiliriz bize bilgi verirseniz ve ne yapmamız gerektiği konusunda yardımcı olursanız seviniriz.Teşekkürler.
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Kılcal varislere bağlı ayak bileğinde şişme olmaz.Ancak kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin birde biz değerlendirelim.

 10. İyi günler İki bacağımıda sarmış durumda kılcal damarlar. Son iki üç yilda hizla yayilda ve alt bacagimda damar belirgin ama varis goruntusunde değil bu gibi damarlarin tedavisi var mı? Mor damar diye geciyor sanırim Bir de tenimde hafif bronzluk var bu lekelenmeye sebep olur mu?
  Doç.Dr. Onur Gürer
  Tedavisi var.Hiçbir lekelenme olmadan bacaklarınızı o görüntüden kurtarırız.

 11. Merhaba: Hocam benim diz altı iki bacagımda varis var istanbulda özel bir hastanede dopler yapıldı ve cd olatrak bize verdiler sonuc olarak amelıyat dediler onunda daha sonra hastalıgın tekrarlana bilirdediler ve 20,000 tl ücret istediler.
  şimdi sag bacagımda hafif kızarık var şişlik var 10 Cm alnda ve dokunalımayacak kadar agrı var agrı için ne önerirsininiz .ve tadavi için nasıl bir yol izleyebilirim.
  Saygılarımlarımla.
  Op. Dr. Nihat AYDIN
  Doppler raporunla beraber kliniğimize gelebilirsiniz muayene ücretsizdir.Sizi daha fazla aydınlatırız.

 12. Merhaba
  Benim bacaklarımda çok belirgin ve görüntü olarak rahatsız edici varisler mevcut bunun tedavisi ve tedavi ücreti yani seans ücreti nedir sgk’lı olmamın ne kadar fonksiyonu var .şimdiden ilginize teşekkürler
  Op.Dr. Eren ANĞ
  Kliniğimizde varis tedavi ücreti (biyılda garantili) vardır seans ücreti yoktur.Tedavi ücretlerimiz 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

 13. Merhabalar,
  Annemin her iki bacağında da dizden aşağı kısımda yaklaşık 15 yıldır varis var ve kılcal damar değil, sanırım daha ileri seviyede. Yıllardır varis çorabı kullanıyor yoksa ağrı ve yanma şikayeti oluyor, varisler şişiyor. Bu tür varislerde lazer ile tedavi sanıyorum ki olmayacak. Ne önerirsiniz?
  Teşekkürler…
  Prof. Dr.Hasan Berat CİHAN
  Kliniğimizde varisiniz hangi seviyede olursa olsun yeterki tedavi edilebilir olsun ameliyatsız (köpük+rf ile )tedavi yapabiliyoruz.

 14. hocam lazerle varisleri yakmak zararlımı sizin fikriniz nedir tşk ler
  Op.Dr. Eren ANG
  Varis tedavisinde iki ana esas vardır.
  1-Atarak yok etmek(ameliyatla)
  2-Yakarak yok etmek
  a-kimyasal yakma(skleroterapi yada köpük)
  b-fiziksel yakma(laser yada radiofrekans)

 15. Hocam iyi gunler benim sol bacagimda diz alti ve kasik bolgesinde damarlarda belirginlesme ve kalinlasma basladi ve ayak bilegimde kilcal damarlardan kaynaklanan morarma bunlarin sonucunda bacaklarda kasinma ayaklarda agri ozellikle aksam yatarken ve sabah kalktigimda bu yuzden doktora gittim benden sol bacaktan doppler istediler. Sonuc 3.derece varisti 3 ay ilac tedavisi gordum varis corabi giyiyorum biraz rahatlatiyor ama yinede agrilarim var. Cunku isim geregi surekli ayakta calismam gerekiyor ne yapmam gerekir simdiden tesekkurler
  Op.Dr. Serkan AKARSU
  Sizin tedavi olmanız gerekir.Çorap tedavi etmez şikayetlerinizi azaltır.Kliniğimizde sizi ameliyatsız (köpük+skleroterapi+radiofrekans ile) tedavi ederiz.

 16. hocam benim iki bacağımın diz kapağı arkasında varis oluştu doktorum şırınga tedavisi için gün verdi 15 günde bir geleceksin seanslara dedi ama eşim bu yönteme pek sıcak bakmıyo sizce uygun bir tedavimidir?
  Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN
  Neden uygun olmasın.Diğer yöntemlerden daha iyi sonuç verir.

 17. merhaba hocam 27 yaşındayım bacaklarımda örümcek ağı gibi varisler var kılcal damar baya çoğaldı tomografi çekildim ameliyatlık bir durum yok dendi ama tedaviside yok dediler sol ayak bileğimde daha çok varis var varislerin olduğu nokta yanıyo gibi bi acı var neyapmam gerekiyor.bacaklarımın her ikisindede varis var zaman geçtikcede dahada çok çoğalıyor nasıl bir tedavi yöntemi önerirsiniz şimdiden teşekkürler
  Op.Dr. Eren ANG
  Neden tedavisi yok dediler anlamadım.Tüm varislerin tedavisi hemde ameliyatsız var.(köpük,radiofrekans,laser,skleroterapi,..gibi) yöntemlerle kliniğimizde tamımından kurtulma imkanınız vardır.

 18. merhaba doktor bey radyo frekans yöntemiyle varisler ne zaman geçer 2 ay önce radyo frekans yöntemiyle tedavi gördüm yaralarım geçti fakat varislerim geçmedi.mor renkli kılcal damarlar duruyor.
  Op.Dr. Eren ANG
  Radyofrekansla kılcal damarlar uygulandığı an geçer geçmemişse etkili olunamamıştır.Tekrar uygulanması gerekir.

 19. GÜLİSTAN ÇELEBİ

  Merhaba sayın doktorum, benim her 2 bacağımda da varis var, doktora gittim köpük tedavisi ve lazeri önerdi kılcal damar şeklinde varislerim,ancak tedavi sonrasında morluklar ve iğnenin yapıldığı bölgede kahverengi lekeler olabiliyor, sizin cildinize göre bu değişebilir olmayadabiliyor dedi,benim size sorum bu lekeler çok kalıcı olur mu ve daha sonrasında geçer mi, bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim, saygılarımla
  Prof. Dr. Hasan Berat CIHAN
  Kalıcı bir leke olmaz.

 20. merhaba hocam benim sol bacagımda 1aydır agrı şişlik kasılma kaşınma karıncalanma var sag ayagımdada basladı cok yuruyorum cok ayaktayım doktora gıttım varıs yada kasla ilgili olabilr diyerek hap yazdılar 19 yaşndayım ilerlemesinden cok korkuyorum varisn 1.evresi dediler ilerlememsi icin ne yapmam gerekir? nasıl bi tedavi yöntemi önerirsinz nelere dikkat etmem gerekir? simdiden tesekkurler…
  Op. Dr. Serkan AKARSU
  Varisin birinci evresinde bahsettiğiniz şikayetler olmaz.Ayakta kalmak varisi artıran sebeplerden biridir.

 21. ayagımda varis başlangıcı var lazer tedavisi olmak istiyorum bu konu hakkında geniş bilgi almak istiyorum.şimdiden tşkrler
  Prof. Dr. Hasan Berat CIHAN
  Şayet sitemizi inceler iseniz orada bütün sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018