online randevu tedavi ücretleri

Topuklu Ayakkabı Giyenler Dikkat!

Hastalığın bir çok sebebi olduğunu paylaştığımız bilimsel yayınlarla, sizlere aktarmaya çalıştık. Gerek genetik olması gerekse ayakta fazla kalma, hamilelik, çalışma şartları, damar duvarının zayıflaması vs derken bayanlar bir başka tehlikede günlük yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alan topuklu ayakkabı kullanımı ile karşımıza çıkmaktadır.

Ayakta Durmak En Riskli Faktörlerden
Varis hastalığına yol açan en önemli nedenlerden en önemisi ayakta kalmak olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Buna ek olarak topuklu ayakkabı ile ayakta kalma ikisi bir araya geldiğinde ilerleyen yaşlarda görülen varislere bir davetiye çıkarmış oluyoruz.

topuklu ayakkabı varis

Ayaklardaki Kas Pompaları Görevini Yapamaz
Kalpten ayak kısımlarına gelen kanı tekrardan kalbe pompalamakla görevli ayaklarda bulunan kas pompaları topuklu ayakkabı giyenlerde devamlı açık kaldığı yapılan bilimsel araştırmalarla tespit edilmiştir. Açık kalan kas pompaları kirli kanı kalbe pompalayamaması nedeniyle damarlarda göllenmeye neden olur.

Bacaklardaki Gevşemeyi Engelliyor
Kanın tekrar kalbe geri pompalama işlemi için gerekli olan kasların mutlaka kasılıp gevşemesi gereklidir. Topuklu ayakkabı giyen bayanlarda ise o an kaslar hep kasılı kalır gevşeme imkanı oluşmadığı için kan pompalaması gerçekleşmez.

Topuklu Ayakkabı Giyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Özellikle genç bayanların sıkça kulandığı topuklu ayakkabılar uzun vadeli olarak varis hastalığı sebebidir. Sizlerde belli bir süredir topuklu ayakkabı kullanıyorsanız mutlaka varis belirtileri ve şikayetleri konusunda bulguları incelemeli ve dikkat etmelisiniz.

Varis Belirti ve Şikayetleri
En belirgin şikayetlerden birisi gece krampları, halsizlik, yorgunluk, bacaklarda yanma, şişkinlik bu tür şikayetleriniz varsa mutlaka bir kalp damar cerrahi uzmanına varis muayenesi yaptırmalısınız.

Idea klinik ücretsiz muayene ve SSK, BAĞKUR anlaşmalı varis tedavisi sunmaktadır.
~

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018