online randevu tedavi ücretleri

Varis Ameliyatı Video

Teknolojinin son yıllarda bir çok alana kattığı gelişmeleri takip eden tedavi merkezleri, varis tedavisinde ameliyat yöntemini terk etmiş ve yeniliklere ayak uydurmuştur. Fakat burada ki asıl önemli nokta teknolojik alet ve cihazların kullanılması gibi bu araçları kullanan uzman doktorun da eğitim almış olması önem taşır.

varis-ameliyati-video

Maalesef bir çok sağlık merkezi bu gelişme ve yeniliklere yatırım yapmayıp, ayak uyduramadığından ameliyat ile tedaviye devam etmektedir. Birazdan aşağıda eklemiş olduğumuz videoların birinde ameliyatsız yöntemle yapılan tedaviyi, diğerinde ise ameliyat ile yapılan tedaviyi göreceksiniz. Ameliyat ile yapılan tedavinin videosunu izlediğinizde ne kadar eski bir yöntem olduğuna kanaat getirmeniz zaten hiç zor olmayacaktır.

Video’dan da göreceğiniz gibi ameliyat ile yapılan varis tedavisinde büyük bir kesi yapılarak sorun çıkaran damarlar tahrip edilmektedir. Ameliyat ile yapılan tedavinin bir çok dezavantajı bulunmaktadır. Bu dezavantajlar şu şekilde sıralanabilir;

– Narkoz kullanılır
– Ameliyat sonrasında hastane de yatmak gerekir
– Taburcu olduktan sonra evde istirahate devam edilir
– İş, özel ve sosyal hayat kaybı yaşanır
– Şişlik ve morluklar meydana gelir
– Ağrı söz konusudur
– Pansuman gerekir

Ameliyatsız Varis Tedavi Videosu
Bu videoda da ameliyatsız yöntemlerden biri olan köpük tekniği uygulanmaktadır. Görüldüğü üzere hastanın bacağına herhangi bir kesi uygulanmadan, ince uçlu bir iğne yardımıyla sorun yaratan damarlara özel bir ilaç enjekte edilmektedir. Bu ilaç varisli damarları tahrip ederek, hastanın sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır. Ameliyatsız yöntemlerin hiç bir yan etkisi yoktur ve enjekte edilen ilaç böbrekler aracılığıyla vücuttan atılmaktadır. Ayakta tedavi ismiyle tabir edilen bu yöntemler kişiler için oldukça avantaj sağlar. Şimdi dilerseniz aşağıda Idea Klinik tarafından kullanılan ameliyatsız yöntemleri izah ederek, avantajlarını sıralayalım.

Köpükle Tedavi Yöntemi

Hemen üst kısımda videosunu izlediğiniz ve kısaca açıkladığımız yöntemdir. Burada özel bir ilaç hava ile reaksiyona sokulduğunda beyaz renkte köpüğe benzer bir hal aldığından dolayı köpük tedavisi ismi verilmektedir. Daha çok orta ve kalın varisler için uygulanmakta olup, sıklıkla tek seans yeterli olmaktadır. Fakat bazı vakalarda birden fazla seansta gerektirebilir.

Skleroterapi Nasıl Yapılır

Köpük ile aynı yöntemdir. Fakat burada ilaç hava ile reaksiyona sokulmadan saf bir şekilde enjekte edilmektedir. Mikro skleroterapide likit şeklinde ya da köpük şeklinde kullanılır ama işlemde çok ince iğneler kullanıldığı için kılcal damarlarda başarıyla kullanılabilir.

Radyo frekans Yöntemi
Özel bir cihaz yardımıyla radyo dalgalarının kullanılması ile uygulanır. Cilt altından ve cilt üstünden olmak üzere iki çeşidi vardır. Fakat biz Idea klinikleri olarak yalnızca ameliyatsız tedavileri tercih ve tavsiye ettiğimizden dolayı yalnızca cilt üstünden uygulama yapmaktayız. Bu yöntem isminden dolayı çoğunlukla radyasyon yayıyor endişesi yaratabilmektedir. Fakat radyasyon ile uzaktan, yakından hiç bir alakası olmayıp, sadece isim benzerliği bulunmaktadır. Bu yöntemde bir aletin çok ince olan ucu damarlara temas ettirilir ve bu şekilde damarlar tamamen tahrip olmaktadır. Fakat bu yöntemin yalnızca kılcal ve kısmen orta derecede ki varisler için uygulandığını, kalın varislerde herhangi bir etkisi olmadığını belirtmek isteriz.

Lazer Yöntemi
Radyo frekans ile benzer bir yöntemdir. Lazer ışınlarının meydana getirdiği ısı ile sorunlu damarlar yok edilmektedir. Bu yöntemle yalnızca kılcal varislerin tedavisi mümkün olmaktadır.

Yüzeysel olarak ele aldığımız bu tedaviler farklı sayfalarda daha geniş kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır.

Ameliyatsız varis tedavisinin avantajları şu şekilde sıralanabilir

– Narkoz ya da benzeri anestezi gerektirmez.
– İşlem 10-30 dakika arasında bitmektedir.
– Çoğunlukla 1 seans yeterli olmaktadır.
– Hastanın hissedeceği acı ve ağrı minimaldir.
– Tedavisi bittiğinde istirahat gerektirmez
– Tedaviden sonra kişi iş, özel ve sosyal hayatına kesintisiz devam eder.
– Pansuman vs. gerektiren bir durum yoktur.

Ücretsiz Muayene İmkanı
Ülkemizin 4 büyük ilinde, toplamda 6 şube ile hizmet vermekte olan Idea klinik varisi olan hastaların muayenelerini ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Size en yakın şubemize iletişim numaralarımızdan ulaşarak randevu alabilir ve ücretsiz şekilde muayene olabilirsiniz. Muayene esnasında uzman kalp damar cerrahi uzmanımız varislerinizin yaygınlığı, boyutu ve kullanılacak yönteme göre fiyat verecek kabul etmeniz dahilinde tedavinize başlayacaktır.

Köpükle Varis Ameliyatı İzle

Merkezimizdede sıklıkla uygulanan köpükle tedavinin uygulanışını aşağıda izleyebilirsiniz. Tedavi yöntemi hakkında kısa ve özet bilgi vermek gerekirse enjektör içinde yer alan özel bir ilaç + hava karışımından elde edilmiş olan köpüktür. Hemen hemen bir çok varisin türünde uygulanabilen yöntem en başarılı sonuları vermektedir.

Kılcal Varis Tedavisi İçinde Köpük Yöntemi
Yukarda bilgi verdiğimiz köpük yöntemi dahada geliştirilerek hemen hemen tüm varisin çeşitlerinde uygulanabilir hale gelmiştir. Aşağıda göreceğiniz Varis Ameliyatı İzle Videosunda kılcal varislerin köpük yöntemi ile nasıl iyileştiğini göreceksiniz.

Varis Sorularınız

Kliniğimiz hastalarımızın yaşam kalitesini düşürmeden sağlığına kavuşma imkanı sunmaktadır. Yukarda izlemiş olduğunuz tedavi çeşitleri sadece 20 dakikalık seanslar eşliğinde uygulanıp tedavi sonrası evinize işinize okulunuza dönebilirsiniz. Yatma zorunluluğu yada iş gücü kaybı yaşanmaz. Konu hakkında soru öneri ve görüşlerinizi aşağıda yorum ve soru formundan iletebilisiniz.

İstanbul / Bakırköy : 0542 621 08 88
İstanbul / Nişantaşı : 0506 142 41 12
İstanbul / Kadıköy : 0542 231 28 23
İzmir / Konak : 0542 295 52 54
Ankara / Kızılay : 0532 350 2587
Bursa / Nilüfer : 0532 152 26 75

Sanal Muayene Yaptırabilirsiniz
Dilerseniz üst kısımda ki GSM numaralarından varislerinizin resmini size en yakın şubemize WhatsApp kanalıyla gönderebilir ve bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Varis Doktorları

Anadolu Yakası

Avrupa Yakası
Op Dr Orhan Coşkun (Bakırköy)
Kalp damar cerrahi uzmanı olan bu doktorlar uzun yıllardır fleboloji uzmanı olarak hizmet vermekte, sadece varislerin teşhis ve tedavisi ile ilgilenmektedir. Her tür varisi çağdaş tedavi yöntemleriyle tamamen ameliyatsız ya da çağdaş ameliyat yöntemleriyle tedavi etmektedir.
Gerek ameliyatsız yöntemlerde gerekse çağdaş ameliyatlarda yara, dikiş ve iz kalmamaktadır.

Varis Tedavisi | Idea Klinik Varis Tedavi Merkezi © 2018